Keystone logo
Okullarla Doğrudan İletişime Geçin - Karşılaştırın 6 Doktora Dereceleri programlar içinde Sosyal Bilimler Araştırmaları 2023

6 Doktora programlar içinde Sosyal Bilimler Araştırmaları 2023

genel bakış

Bir Felsefe Doktoru (PhD), üniversite seviyesinde normal olarak mevcut en yüksek akademik başarıdır ve öğrencinin belirli bir konuya olan bağlılığını gösterir. Çalışma alanı ne olursa olsun, bu derece kapsamlı bir araştırma ve belirli bir konu hakkında yeni katkılar sunan bir son tez gerektirir.

Sosyal Bilimler Araştırmalarında Doktora Nedir? Bu dereceye sahip öğrenciler, işyeri, toplum, büyük örgütler ve toplumlar da dahil olmak üzere çeşitli alanlarda gerçek dünya sorunlarını çözmek için pratik bir uygulama ile donatılabilir. Öğrenciler genellikle sosyal araştırma yöntemleri konusundaki bilgilerini nasıl geliştireceklerini, çalışma alanlarıyla ilgili araştırma yaparak ve ideolojileri gerçek dünya durumlarına nasıl uygulayacaklarını öğrenirler. Sosyal antropoloji, sosyoloji, gençlik suçları, insan hakları, iklim değişikliği ve ırk ve cinsiyet çalışmaları dahil olmak üzere uzmanlaşmak için çeşitli alanlar bulunmaktadır.

Bu dersi alan bireyler, araştırma ve geliştirmeye yardımcı olabilecek açık analitik düşünme ve araştırma becerilerinin yanı sıra kurumlarda veya topluluklarda çalışırken pratik uygulama ile hazırlanabilir. Ayrıca, eleştirilerini kendi işlerine ya da projelerine uygulayabilecekleri yapıcı geri bildirimlere dönüştürebilirler.

Genel olarak, bir doktora üç ila altı yıl arasında bir zaman alır ve Sosyal Bilimler Araştırmaları Doktora programının maliyeti kurumdan kuruma değişir. Öğrencilerin, hem kendi gereksinimlerini karşıladıklarından emin olmak için hem okul hem de programın araştırılması önerilir.

Sosyal Bilimler Araştırmaları Doktora'sı ile kariyer yolunun kapıları geniş açıktır. Bir kişi, bir insan kaynağı veya yönetim danışmanı, bir sosyal hizmet uzmanı, bir uluslararası politika analisti, bir uluslararası yardım çalışanı, bir insan hakları savunucusu, bir devlet memuru olan bir devlet memuru veya hatta bir üniversite profesörü olabilir. Bu meslekler daha ileri derecelere ihtiyaç duymaya başlıyor ve bu nedenle, bu derece bireyin kariyer alanında ilerlemesine yardımcı olabilir.

Sosyal Bilimler Araştırmalarında Doktora birçok kapıyı açabilir. Çevrimiçi programlar, programı tamamlamak için kişisel eğitimden daha fazla esneklik sağlar. Daha fazla bilgi için, aşağıdaki programınızı arayın ve seçim formunu doldurarak seçtiğiniz okulun doğrudan kabul bürosuna başvurun.

Daha fazla oku

filtreler

  • Doktora
  • Sosyal Bilimler
  • Sosyoloji
  • Sosyal Bilimler Araştırmaları
Çalışma alanları
  • Sosyal Bilimler (6)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı