Keystone logo

4 Doktora programlar içinde Beşeri Bilimler Tarih Sosyal Tarih 2024

filtreler

filtreler

  • Doktora
  • Beşeri Bilimler
  • Tarih
  • Sosyal Tarih
Çalışma alanları
  • Beşeri Bilimler (4)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Doktora programlar içinde Beşeri Bilimler Tarih Sosyal Tarih

Bir doktora - daha resmi olarak “Felsefe Doktoru” olarak anılır - akademik olarak elde edilebilecek en yüksek derecedir. Tipik olarak akademik, kendi resmi alanında uzman olma şartlarını yerine getirdiği ve “doktor” unvanını hak ettiği anlamına gelir.

Sosyal Tarihte Doktora Nedir? Sosyal tarih, geçmişte yaşayanların deneyimlerine odaklanan bir tarihin alt alanıdır. Bu ileri dereceye sahip araştırmacılar politika ve politika, ırk ve cinsiyet sosyolojisi ve ekonomi dahil olmak üzere geniş bir yelpazeye yayılmış tarihsel konularda kurslar alacaklardır. Bu konulardan, öğrenci yoğun bir araştırma yürütmek için belirli bir odak alanı seçer. Ayrıca, nitel ve nicel analiz herhangi bir sosyal tarih doktora programının önemli bir bileşenidir.

Sosyal Tarihte Doktora, üst düzey beceriler geliştirme fırsatı sunar. Söz konusu araştırmaya dayalı olarak araştırma yapma, çizme ve sunma becerisi ve tarihsel olayların bilgisi, bu dereceye kadar olan bir kişi ya da bu alandaki akademik konumu ve gelecekteki politika kararlarında potansiyel olarak yardımcı olacaktır.

Doktora programına sosyal tarihte katılmanın maliyeti, özellikle hangi kurumun dereceyi verdiği çeşitli faktörlere bağlı olacaktır. Sosyal tarihte doktora yapmak üç ila beş yıl sürebilir.

Bu alanda doktora yapmak için gerekli olan araştırma temelli beceri seti nedeniyle, öğretim üyesi, profesör veya dekan dahil olmak üzere akademik bir kariyer tipik bir sonuçtur. Bununla birlikte, mümkün olan geniş bir kariyer yelpazesi vardır. Bu derece olanlar genellikle yazar, düşünce kuruluşu analistleri veya politika planlayıcıları olabilir. Bu alanın siyasi tarihe olan göreceli yakınlığı nedeniyle, birçok hükümet yetkilisinin bu akademik alanda arka planları bulunmaktadır.

Sosyal tarihte doktora programları dünyanın dört bir yanında var, büyük olasılıkla yerel ya da çevrimiçi olarak mevcut. Aşağıdaki programınızı arayın ve tercih formunu doldurarak doğrudan okulun kabul bürosuna başvurun.