Keystone logo
Okullarla Doğrudan İletişime Geçin - Karşılaştırın 5 Doktora Dereceleri programlar içinde Spor 2023

5 Doktora programlar içinde Spor 2023

genel bakış

Bir Doktora olarak da bilinen bir Felsefe Doktoru, birçok çalışmada bir terminal derecesidir. Doktor, bir akademisyenin seçtiği ilgi alanındaki bir profesör olabilmek için bir Doktora'nın gerekli olduğunu ima eden öğretmen için Latince bir kelimedir.

Sporda Doktora Nedir? Derecesi potansiyel olarak birçok farklı alanı kapsayabilir. Olası araştırma konuları arasında etnografik çalışmalar, ekonomi ve sosyoloji bulunmaktadır. Araştırmalar, farklı kültürlerin spora nasıl tepki verdiği, Olimpiyatlar gibi büyük spor etkinliklerinin kendilerini barındıran şehirler üzerindeki etkileri veya spor ile yoksulluk arasındaki ilişkiyi nasıl etkilediği gibi bir dizi farklı konuyu kapsıyor olabilir. Aday öğrenciler programlarında neler olabileceğini görmek için üniversiteleri araştırmalıdır.

Birçok beşeri bilimlerle ilgili alanlarda olduğu gibi Spor dalında doktora da, genellikle adaylara farklı araştırma noktaları arasında nasıl bağlantı kurabileceğini öğretebilir.Bu yalnızca tez araştırması ve yazma becerisini geliştirir, aynı zamanda birçok meslekte ihtiyaç duyulan eşsiz bir büyük resim perspektifi sağlar.

Doktora programlarının mali masrafları, bir takım faktörlere bağlı olarak büyük ölçüde değişebilir. Kurumlar genellikle web sitelerinde potansiyel maliyetlerle ilgili daha fazla bilgiye sahip olur veya genellikle başka yerlerde iletişim bilgilerine sahip olacaklardır.

Oldukça nadir bulunan ileri derece olarak, bir doktora potansiyel karlı kariyer yolları açmaya sahiptir. Genelde spor dalında doktora yapmak üzere mezunlara açık birçok seçenek vardır. Eğitim alanının bir parçası olarak, en belirgin tercih, bir araştırmacı veya öğretim profesörü olarak akademisyenlere girmek olacaktır. İstihdamın diğer muhtemel alanları kar amacı gütmeyen kuruluşlar, spor idaresi organları, spor politikası ve devlet kurumlarıdır.

Doktora adayları için farklı kurumlar genellikle farklı seçenekler sunar.Yerinde derslere katılmak bir seçenek değilse, uzaktan öğrenme programları olup olmadığını öğrenmek için kurumların web sitelerine gidin. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.

Daha fazla oku

filtreler

  • Doktora
  • Spor
Çalışma alanları
  • Spor (5)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı