Keystone logo

7 Doktora programlar içinde Tasarım 2024

filtreler

filtreler

 • Doktora
 • Tasarım Çalışmaları
 • Tasarım
Çalışma alanları
 • Tasarım Çalışmaları (7)
  • Ana kategoriye geri dön
  Konumlar
  Daha fazla konum bulun
  Derece türü
  Süre
  çalışma hızı
  Dilim
  Dilim
  çalışma formatı

  Doktora programlar içinde Tasarım

  Akademik alanda kariyer yapmak isteyen öğrenciler doktora derecesini almayı düşünmelidirler. Bu, mümkün olan en yüksek eğitim seviyesini temsil ettiği için bu alana girmenin tipik yoludur. Doktora derecesi kazanma süreci, yoğun bir araştırmayı, bu alandaki bir uzmanla etkileşim kurmayı ve kapsamlı bir tezin geliştirilmesini içerir.

  Tasarımda Doktora Nedir? Bu çalışma alanı yaratıcılık ile pratik becerileri birleştirerek çok yönlü bir lisans programı oluşturur. Çalıştığınız alanlar, hangi alanların ve disiplinlerin kişisel hedeflerinizle ilişkili olduğuna bağlı olacaktır. Boyama veya aydınlatmadan animasyona veya grafik tasarıma kadar her şeyi incelemek mümkündür. Tasarım programları genellikle yaratıcı ve pazarlama kategorilerine ayrılır. Ne çalışmayı seçerseniz seçin, büyük olasılıkla sanat tarihi ve estetiği inceleyeceksiniz.

  Tasarım alanı neredeyse her disiplin için geçerlidir ve bu da bir çok yararı inceleyen öğrencilere sağlar. Çalışmaları sırasında, genellikle güçlü organizasyon becerileri, belirli tasarım ilkeleri üzerinde ustalık ve yönetim yetenekleri geliştirirler.

  Bir doktora programına kaydolmadan önce, bunun maliyetinin ne kadar olacağını araştırmak en iyisidir. Seçtiğiniz okula gittiğiniz ülkedeki her değişken öğrenim ücretini belirleyecektir. Doktora programlarının en az iki yıl gerektirdiğini ve üç veya dörtünün daha sık görüldüğünü unutmayın.

  Tasarımda Doktora, mezunların akademik alanda kariyer yapmalarını sağlar. Bu, en yaygın kariyerlerden bazılarının üniversite profesörü ve araştırmacı olduğu anlamına gelir. Bir doktora tezi kazanan çoğu öğrencinin bu tür uzmanlardan biri olmak için özel olarak yaptıkları doğru olmakla birlikte, tasarım yöneticisi, pazarlama danışmanı, iç mimar veya diğerleri gibi daha geleneksel pozisyonlarda bulunmak da mümkündür. Hangisini tercih ederseniz seçin, bağımsız olarak çalışmak da mümkündür. Buna ek olarak, pek çok uzman öğretmenlik ve tasarım kariyerine eş zamanlı olarak devam etmektedir.

  Başlamak için, hangi programın ihtiyaçlarınıza uygun olduğunu araştırmaya başlayın. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.