Keystone logo

250 Doktora programlar içinde Teknoloji Çalışmaları 2024

filtreler

filtreler

  • Doktora
  • Teknoloji Çalışmaları
Çalışma alanları
  • Teknoloji Çalışmaları (250)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Doktora programlar içinde Teknoloji Çalışmaları

Doktora çoğu zaman bir kurum tarafından sunulan en gelişmiş lisansüstü derecedir. Program kabulü için bir yüksek lisans derecesi ön koşul olabilir. Başarılı adaylar beş ila sekiz yıl içinde doktora yapabilirler.

Teknolojide Doktora Nedir? Bu seviyedeki programlar, ileri teknolojileri kullanarak araştırma ve araştırma içerir ve matematik, bilim ve ekonomi de dahil olmak üzere birden fazla disiplinden yararlanır. Bireyler önemli uzmanlık alanlarından birini seçebilirler. Tasarımı çeken ve mimariyi çeken öğrenciler, inşaat yönetimi veya makine mühendisliği konularına yön verebilirler. Çevreye duyulan tutkuları sürdürülebilir kalkınmaya odaklanan bir programa katılabilir. Bir danışmanla yakın işbirliği, odaklanmayı bireysel ihtiyaçlarını karşılamak ve program süresini azaltmaya yardımcı olabilir.

Doktora adayları genellikle olağanüstü araştırma ve analitik becerilere sahiptir. Öğrenciler, karmaşık sorunları çözmek ve sofistike kavramları iletmek için araştırma sonuçlarını belirleyebilir, değerlendirebilir ve sentezleyebilir. Kişilerarası ve planlama becerileri, bireylerin kişisel yaşamlarında ve mevcut mesleğe yükselmelerinde yardımcı olabilir.

Üniversite ve üniversite giderleri birbirinden farklılık göstermektedir. Programın düzeyi ve yoğunluğu, uzunluğu ve yeri, ücretleri etkileyen faktörler olabilir. Öğrencilerin, kayıtlarını yapmadan önce program ve okulları kendi amaçlarına ulaşabilmeleri için tam olarak araştırmaları önemlidir.

Doktora programını tamamlayan bireyler için olan kariyer, geleneksel Doktora alanlarında, örneğin en yüksek akademik seviyedeki yöneticilik veya profesör pozisyonlarında rekabet edebilir. Tıbbî ve sağlık sektöründeki araştırmacılar, ilerleme olanakları ile talep edilebilmektedir. Geleneksel olmayan roller program direktörünü danışmanlıkta veya karmaşık problem çözmede analitik düşünce ve yaratıcılık gerektiren bir düşünce analisti içerebilir. Kâr amacı gütmeyen sektör, politika yaratıcılarından bağış toplama şirketine kadar çeşitli fırsatlara sahiptir.

Teknoloji dalında doktora derecesi elde etmek, yeni endüstrilerde başarılı kariyerler başlatabilir ve kazanç potansiyelini artırabilir. Akredite edilmiş programlar, çevrimiçi olduğu kadar üniversitelerde de mevcuttur. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.