Keystone logo

4 Doktora programlar içinde Doğa Bilimleri Fizik Teorik Fizik 2024

filtreler

filtreler

  • Doktora
  • Doğa Bilimleri
  • Fizik
  • Teorik Fizik
Çalışma alanları
  • Doğa Bilimleri (4)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Doktora programlar içinde Doğa Bilimleri Fizik Teorik Fizik

Doktora, öğrencinin bir çalışma alanı konusundaki ustalığını tanıyan bir derecedir. Felsefe Doktoru derecesi alanlar, üniversite profesörleri veya bilim adamları olabilir. Bağımsız araştırma gereklidir ve öğrencilerin 80.000-100.000 kelime arasında değişen bir tez çalışmasını tamamlamaları beklenir.

Teorik Fizikte Doktora Nedir? Doğal fenomenleri tahmin ederek ve bilimsel teorileri rasyonelleştirerek, bu dereceyi kazananlar, fiziği anlamak için matematiksel modellerin ve fiziksel nesnelerin soyutlama yöntemlerini kullanmayı öğrenirler. Dersler görelilik, kozmoloji ve dizgi teorisi gibi konuları kapsayabilir. Bilim adamları muhtemelen bilimsel sınırları araştıracak ve kendi teorilerini geliştirebileceklerdir.

Teorik Fizikte doktora almanın birçok yararı vardır. Program katılımcıları, laboratuar testlerini yapmak için matematiği nasıl kullanacaklarını öğrenirler ve doğal fenomenleri nasıl tanımlayacaklarını öğrenirler. Öğrenciler herhangi bir durumda problem çözücülerin nasıl olabileceğini öğrenebilirler.

Doktora derecesinin maliyeti değişebilir. Bir Felsefe Doktoru derecesi için gereken şartları tamamlaması 3-4 yıl sürdüğü için fiyat artabilir. Kolej veya üniversitenin yeri, maliyetleri de dalgalandırabilir.

Teorik fizik yüzyıllardır toplumun bir parçası olmuştur. Bazı modern meslekler teorik tasarım bilimcisi, optomekanik mühendis veya fizikçiyi içerebilir. Birçok mezun, laboratuar deneyimi veren ve daha iyi iş fırsatları bulmalarına yardımcı olabilecek doktora sonrası araştırma projelerine katılmaya karar verir. Personel veri bilimcileri, proje bilimcileri ve araştırma süpervizörleri meslek sahibi olabilir. Teorik araştırma bilim adamları, bilgilerini endüstriyel uygulamalara uygularlar ve doktora derecesine sahip olanlar için düşünülebilir bir konumdur.

Dünya çapında birçok üniversite ve yüksek okuldan dolayı sayısız akademisyen doktora programlarına nerede olursa olsun erişebilmektedir. Birçok kolej, bir Doktora Felsefesi derecesiyle ilgilenenler için çevrimiçi programlar sunmaktadır. Aşağıdaki programınızı arayın ve tercih formunu doldurarak doğrudan okulun kabul bürosuna başvurun.