Keystone logo

1 Doktora programlar içinde Doğa Bilimleri Kimya Toksikoloji 2024

filtreler

filtreler

  • Doktora
  • Doğa Bilimleri
  • Kimya
  • Toksikoloji
Çalışma alanları
  • Doğa Bilimleri (1)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Popular study format

Popular locations

Doktora programlar içinde Doğa Bilimleri Kimya Toksikoloji

Bir Doktora Felsefesi, kısaltması olan PhD tarafından daha iyi bilinir. Çoğunlukla, eğitim alanını temsil eden, eğitim zirvesini temsil eden en yüksek derecedir.

Toksikolojide Doktora Nedir? Toksikoloji, çeşitli maddelerin canlı organizmalar üzerindeki zararlı etkilerinin incelenmesi. Kimya, biyoloji ve tıp unsurlarıyla disiplinlerarası bir çalışma alanı. Öğrenciler, toksinlerin kimyasal yapısı ve farklı organizmaları etkileyen kimyasal dozajları gibi bilgileri öğrenirler. Alan çeşitliliği nedeniyle, analitik kimya, biyokimya, uyuşturucu ve biyomalzemeler gibi derece için farklı vurgular bulabilirsiniz.

Toksikoloji disiplinindeki bir doktora öğrencisi genellikle güçlü hesaplama ve analitik becerilere sahiptir. Doktora, tipik olarak, toksikoloji ve öğretim pozisyonlarıyla ilgili kariyerlerinde iş bulmak için kullanılabilir.

Toksikoloji Doktora programının tamamlanması genelde yaklaşık dört yıl alsa da, eğitim programları ve diğer maddi hususlar değişebilir; çünkü bu programlar birçok farklı ülkede bulunur. Mali durumunuza ve ihtiyaçlarınıza en uygun seçeneği bulmak için üniversiteleri araştırmalısınız.

Toksikoloji alanında doktoralı bir mezun genellikle bazı bilimle ilgili alanlarda çalışabilir. Mezunlar, daha odaklanmış bir alana girmeden önce genelde daha genel bir hisle araştırma laboratuvarlarında başlarlar. Araştırma bilimcileri, ürün güvenliği değerlendirmesi, kamu güvenliği, akademik ve endüstriyel alanlar ve yasal düzenlemeyle ilgili laboratuarlarda potansiyel olarak çalışabilirler. Kolluk kuvvetleri ve farmasötik endüstrisi de toksikolojik araştırmacıları kendi adına analiz yapmak için kullandı.

Gelişmiş bir derece olduğu için Toxicology'de doktora tezi olan bir kurumun daha basit bir programdan daha zor olabileceğini düşünüyoruz.Buna rağmen, genellikle birçok farklı ülkedeki Toksikoloji programlarında doktora tezini bulabilirsin. Daha fazla bilgi edinmek isterseniz aşağıda program arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.