Keystone logo
Okullarla Doğrudan İletişime Geçin - Karşılaştırın 4 Doktora Dereceleri programlar içinde Turizm ve Otelcilik İşletmeciliği 2023/2024

4 Doktora programlar içinde Turizm ve Otelcilik İşletmeciliği 2023/2024

genel bakış

Felsefe Doktoru (PhD) ile, bir öğrenci kendi çalışma alanında uzmanlık sahibi olarak kabul edilir ve genellikle kariyerinde daha fazla fırsat sunar. Doktora, çoğu derece için en yüksek eğitim seviyesidir ve çeşitli alanlarda mevcuttur.

Turizm ve Otelcilik Yönetiminde Doktora Nedir? Bu derece, öğrencilere oteller, eğlence mekanları veya tatil köyleri içindeki yönetim rolleri için gereken becerileri sağlar. Katılımcılar genellikle iş operasyonları ve geliştirme, planlama etkinlikleri ve gıda bilimi de dahil olmak üzere turizm ve konukseverlik yönetiminin temellerini öğrenirler. Bu derece uzmanlaşmak, öğrencileri turizm ve misafirperverlik için uluslararası bir pazarda başarıya ulaştırmak, araştırma, seminerler ve ağ oluşturma etkinlikleri yoluyla müşteri ilişkileri ve iş uygulamaları için değerli becerileri öğretmek olabilir.

Turizm ve Ağırlama Yönetimi Doktora'sı ile öğrenciler, konaklama endüstrisinde başarılı olmak için kesinlikle gerekli olan özel yeteneklerle donatılabilir. Bu, müşteri ilişkileri, açık ve etkili iletişim ve güçlü iş ve liderlik stratejilerini içerir. Bu alanda ileri düzeyde bir derece bireyin kariyerini ilerletmeye yardımcı olabilir.

Turizm ve Otelcilik Yönetiminde doktora yapmak, kuruma bağlı olarak maliyetlerin değişmesiyle beş yıl sürebilir. Bir bireyin programı araştırması ve hedeflerinin doğru olmasını sağlaması zorunludur.

Turizm ve Otelcilik Yönetiminde Doktora, bir takımı tam anlamıyla yönetme ve bir işletme kurma kapasitesine sahip olan misafirperverlik arenasına birer birer yerleştirir. Bu derece ile, bir kişi bir catering yöneticisi, bir etkinlik koordinatörü, bir düğün ya da parti planlayıcısı, bir restoran yöneticisi, bir konaklama ya da otel yöneticisi ya da bir yolcu gemisinde bir çalışan bile olmayı seçebilir. Başka bir seçenek üniversite düzeyinde öğretmek olacaktır. Bu derece, bireyin kariyerini konukseverlik endüstrisinde ilerletebilir ve kariyer yolunda daha fazla kapı açabilir.

Turizm ve Otelcilik Yönetiminde doktora yapmak kariyerinizi ilerletebilir. Bir sonraki adıma geçmek için, aşağıdaki programınızı arayın ve seçim formunu doldurarak seçtiğiniz okulun doğrudan kabul bürosuna başvurun.

Daha fazla oku

filtreler

  • Doktora
  • Turizm ve Otelcilik
  • Turizm
  • Turizm ve Otelcilik İşletmeciliği
Çalışma alanları
  • Turizm ve Otelcilik (4)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı