Keystone logo
Okullarla Doğrudan İletişime Geçin - Karşılaştırın 2 Doktora Dereceleri programlar içinde Uluslararası İş Yönetimi 2024

2 Doktora programlar içinde Uluslararası İş Yönetimi 2024

genel bakış

Bir felsefe doktoru (PhD), özel bir araştırma alanında ileri araştırmalara odaklanan en popüler doktoralıdır. Öğrenciler genellikle “doktora” olarak anılmadan önce bir tez tamamlarlar.

Uluslararası İşletme Yönetimi Doktora nedir? Program katılımcıları grup dinamiği, ekonomi, nicel araştırma yöntemleri ve yönetimi konularında dersler alırlar. Öğrenciler öğretim ve araştırma yöntemleri ile birlikte yönetimde uluslararası iş ve stratejileri öğrenecekler. Tipik uzmanlıklar bilgi sistemleri, finans, pazarlama, muhasebe ve yönetimi içerir. Mezunlar genellikle saha içerisinde ağ kurma ve hatta uluslararası bir bakış açısı için yurt dışında eğitim görme fırsatına sahiptir. Programda geçirilen ortalama süre üç ila dört yıldır, ancak kendi kendine hızlandırılmış ya da yarı zamanlı programlar yedi yıla kadar sürebilir.

Sınıfta öğrenilen yönetim becerileri genellikle özel sektöre, hükümet istihdamına ve uluslararası örgütlere iyi uyum göstermektedir. Ekonomik ve araştırma becerileri, kendi finansmanı dahil, kişisel finansmanı yönetmek isteyen ve üst düzey karar vermede yardımcı olan öğrencilere yarar sağlar.

Tam zamanlı, yarı zamanlı ve kendiliğinden hızlandırılmış programlar seçeneği ile, potansiyel öğrencilerin, ilgili maliyetleri ve sınıfta geçirilen sürenin uzunluğunu belirlemek için programı araştırması gerekir. Mali yardım türleri hakkında soru sormak da iyidir.

Doktora programlarının çoğu, bir orta sınıfta ders vermek için öğretmenler hazırlar veya araştırma yapar. Bazı öğrenciler kurumsal sektörde baş yöneticiler, iş geliştirme yöneticileri, ekonomik araştırmacılar ve üst düzey risk yönetimi danışmanları olarak çalışmak üzere sınıfın ötesine geçmiştir. Uluslararası işin iç ve dış taraflarını anlamak, Birleşmiş Milletler ve Uluslararası Para Fonu gibi uluslararası kuruluşlarla çalışmaya kapı açabilir. Üniversite profesörlerinin büyümesinin, akademik kariyere ilgi duyanlar için 2024 yılına kadar yükselmeye devam etmesi bekleniyor.

Doktora programları, programa bağlı olarak kampüste, çevrimiçi veya hatta kendiliğinden yürütülür. Aşağıdaki programınızı arayın ve tercih formunu doldurarak doğrudan okulun kabul bürosuna başvurun.

Daha fazla oku

filtreler

  • Doktora
  • İşletmecilik Çalışmaları
  • İşletme Yönetimi
  • Uluslararası İş Yönetimi
Çalışma alanları
  • İşletmecilik Çalışmaları (2)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

İlgili çalışma alanları