Keystone logo

10 Doktora programlar içinde Uygulamalı Bilimler 2024

filtreler

filtreler

  • Doktora
  • Genel Çalışmalar
  • Bilimsel Çalışmalar
  • Uygulamalı Bilimler
Çalışma alanları
  • Genel Çalışmalar (10)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Doktora programlar içinde Uygulamalı Bilimler

Doktora, üniversiteler tarafından verilen en yüksek akademik derecedir ve yılların çalışmalarının doruk noktasıdır. Doktora programına kayıt yaptıran öğrenciler kişisel ve mesleki kazanç için bir konuya yoğun olarak odaklanmak isterler.

Uygulamalı Bilimler alanında doktora nedir? Uygulamalı bilimler, matematik, mühendislik, bilgisayar bilimi ve sağlık alanları dahil olmak üzere çeşitli çalışma alanlarını ifade eder. Bilim adamları tipik olarak seçtikleri alanda yüksek lisans programını tamamladıktan sonra çalışmalarına devam ederler ve alanda uzman ve deneyime sahip profesör ve danışmanlarla çalışırlar. Mezun olmak için, öğrenciler genellikle bir dizi temel ders gereksinimini, bir final sınavını ve bir doktora tezini tamamlamış olmalıdırlar.

Uygulamalı Bilimler alanında doktora derecesiyle mezun olan öğrenciler, genellikle mühendislik veya bilgisayar bilimi gibi belirli bir çalışma alanının uzmanlığını gösterdiler. Bu uzmanlık kariyer gelişimine yol açabilir. Aynı zamanda eleştirel düşünme becerilerini ve karmaşık matematik problemlerini çözme becerilerini de öğrenmiş olabilirler.

Uygulamalı bilimlerdeki bir program için yapılan harcamalar, saha çalışması giderleri, oda ve yönetim kurulu, yemek planları ve öğrenim gibi faktörlerden dolayı ülkeden ülkeye değişiklik göstermektedir. Aday öğrenciler, genel harcamalar hakkında daha fazla bilgi edinmek için belirli üniversitelerle iletişime geçmelidir.

Uygulamalı Bilimler alanında doktorasını tamamladıktan sonra, mezunlar, derecelerine odaklanarak çeşitli alanlarda çalışmayı arayabilirler. Üniversiteler, mühendislik firmaları, büyük ve küçük şirketler, hükümet kuruluşları ve kar amacı gütmeyen kuruluşlarda iş bulabilirler. Genellikle matematik profesörleri, IT analistleri, yazılım programcıları, mühendisler, sağlık yöneticileri ve proje yöneticileri olarak işe alınırlar.

Uygulamalı bilimler için programlar, Avrupa, Avustralya ve Amerika Birleşik Devletleri genelinde, her programın süresinin yanı sıra bir dizi çalışma alanı seçeneği sunar. Aşağıdaki programınızı arayın ve tercih formunu doldurarak doğrudan okulun kabul bürosuna başvurun.