Keystone logo

15 Doktora programlar içinde Doğa Bilimleri Matematik Uygulamalı Matematik 2024

filtreler

filtreler

  • Doktora
  • Doğa Bilimleri
  • Matematik
  • Uygulamalı Matematik
Çalışma alanları
  • Doğa Bilimleri (15)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Doktora programlar içinde Doğa Bilimleri Matematik Uygulamalı Matematik

Doktora derecesi de bir Felsefe Doktoru olarak bilinir. Yüksek lisans diplomasıdır ve mezunlarını kendi alanında uzman olarak tanımlar. Bir yüksek lisans programını tamamladıktan sonra, öğrenciler genellikle bir doktora programını tamamlayan iki ila üç yıl geçirirler.

Uygulamalı Matematikte Doktora Nedir? Bu ileri lisans programı, karmaşık matematik problemlerini çözmek için öğretmenlere odaklanır. Kurs, tipik olarak ileri matematik, ekonomi ve istatistik alanlarında ağırdır ve zorunlu ve seçmeli derslerin bir karışımını içerebilir. Öğretim elemanları normal olarak kendi alanlarına önemli katkılarda bulunmuş ve yayın başarısı rekoru olan profesörlerden oluşmaktadır.

Uygulamalı Matematik alanında doktora yapmış olan mezunlar, kariyer gelişimine ve diğer mesleki fırsatlara yol açabilecek yüksek matematikte bir yeterlilik göstermiştir. Odaklarına bağlı olarak, istatistiklerin nasıl anlaşılacağını ve kullanılacağını öğrenecekler ve başarılı bir şekilde nasıl başarılı olabileceklerini öğrenecekler ve bu da onların kişisel yaşamlarında başarılı olmalarına yardımcı olabilir.

Bu programın toplam maliyeti, mali yardım, eğitim ülkesi, program süresi ve seçilen kurslar gibi birçok faktöre bağlı olacaktır. İlgilenen bireyler belirli maliyetler hakkında daha fazla bilgi edinmek için potansiyel programlara yakından bakmalıdır.

Bu alanda doktora derecesiyle mezun olanlar için kariyer seçenekleri genellikle sayısızdır. Akademi, hükümet, özel ve kamu sektörlerinde ve diğer alanlarda fırsatlar bulabilirler. Doktora uygulamalı bilimler mezunu bilgisayar programcısı, IT analisti, veri analisti, baş mühendis, matematik profesörü, muhasebeci, vergi uzmanı, fizik araştırmacı, bilim adamı ve yazar olarak çalışmıştır.

Uygulamalı Matematik Doktora, saygın üniversitelerden dünya çapında sunulmaktadır. Aday öğrenciler genellikle özel bir çalışma alanında bu teklif seçeneklerinden birini seçmek için çok çeşitli programlara sahiptir. Aşağıdaki programınızı arayın ve tercih formunu doldurarak doğrudan okulun kabul bürosuna başvurun.