Keystone logo
Okullarla Doğrudan İletişime Geçin - Karşılaştırın 8 Doktora Dereceleri programlar içinde Veri Bilimi 2024

8 Doktora programlar içinde Veri Bilimi 2024

genel bakış

Bir doktora derecesi olan bir Felsefe Doktoru, yüksek lisans derecesine sahip mezunlar tarafından takip edilebilir. Doktora herhangi bir alanda odaklanabilir ve genellikle bir tez gerektirir. Bu dersi tamamlamak beş ila altı yıl sürebilir.

Veri Biliminde Doktora Nedir? Bu tür program genellikle öğrencileri veri biliminde yapılan araştırmaları ilerletmeye hazırlamak için tasarlanmıştır. Öğrencileri bu yüksek hedefe hazırlamak için, veri bilimindeki bir doktora programı araştırma projelerini, tezlerini ve üst düzey dersleri bütünleştirir. Öğrencilerin çoğu zaman tezinde çalışarak harcanabilir ancak bazı dersler de istenebilir. Katılan okula bağlı olarak, bir öğrenci makine öğrenimi ve hesaplama istatistikleri, büyük veri, veri bilimi için olasılık ve istatistik, çıkarım ve temsil gibi dersleri almak zorunda kalabilir.

Bu derece kazanmak, öğrencilere seçtikleri alanda etkili olabilmesi için gerekli araştırma becerilerini kazandırabileceği için faydalıdır. Doktora, daha yüksek maaş ve daha fazla iş imkânı sağlayabilir.

Bir doktora masrafı, bir üniversiteden diğerine büyük ölçüde değişebilir. Öğrenimi genellikle etkileyen faktörler, okulun bulunduğu yer, dönem başına ders saati ve programın süresidir. Öğrenciler, katılmak istedikleri okula başvurarak tahminde bulunabilirler.

Bir öğrenci Veri Bilimi alanında doktora yaptıktan sonra, bir araştırma kurumunda veya akademik alanda kariyer için hazır olabilir. Bazı öğrenciler, büyük verileri anlamada uzmanları arayan şirketlerde veri bilimcileri, veri mühendisliği yöneticileri, analitik yöneticiler ve veritabanı yöneticilerinin üst düzey yöneticileri olmaya devam ettiler. Önceki deneyim ve diğer eğitim, mezuniyet sonrası mezun olabilecek iş türünün rolü olabilir.

Bu eğitim sizi ilgilendiriyor mu?İhtiyaçlarınıza uyan bir programla bir okul bulmak için biraz araştırma yapın ve başvurun. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.

Daha fazla oku

filtreler

  • Doktora
  • Teknoloji Çalışmaları
  • Veri Bilimi
Çalışma alanları
  • Teknoloji Çalışmaları (8)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı