Keystone logo

170 Doktora programlar içinde Yönetim Çalışmaları 2024

filtreler

filtreler

  • Doktora
  • Yönetim çalışmaları
Çalışma alanları
  • Yönetim çalışmaları (170)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Doktora programlar içinde Yönetim Çalışmaları

Doktora öğrencilerin kazanabilecekleri en yüksek derecedir. Genellikle tamamlanması üç ya da dört yıl alır ve öncelikle bilgiye özgün bir katkıda bulunması gereken bir tez yazmak için bağımsız araştırma etrafında döner. Doktora programının bitirilmesi, mezunlarını alandaki akademisyenler olarak belirler.

Yönetimde Doktora Nedir? Bu çalışma alanı işletme yönetimi ve işletmesi etrafında dönmektedir. Bazı durumlarda araştırma idaresi, öğrencilerin tezlerini geliştirmek için muhasebe, finans, insan kaynakları, pazarlama veya istatistik hakkında bilgi sahibi olmalarını gerektirebilir. Aslında, yönetim alanı kurumsal dünyadaki neredeyse tüm yönetim alanlarını ve liderlik alanlarını kapsar. İşletme yönetimi ve stratejiler, öğrencilerin çalışmalarına dahil etmeyi seçebilecekleri ortak yönlerdir.

Yönetim bölümünde doktora yapmaya çalışmak, öğrencilerin işletme alanında gerekli liderlik ve organizasyon becerilerini geliştirmelerine yardımcı olur. Çalışma alanı da kapsamlı olarak iş bilgisi ve operasyonel yeteneğe odaklanmaktadır.

Bir öğrencinin okuduğu okul ve ülke, bir doktora kazanma maliyetini belirleyecektir. En yüksek eğitim seviyesi olarak doktora programlarının genellikle lisans veya yüksek lisans programlarından daha fazlasına mal olduğunu ve en az iki veya üç yıllık eğitimin genellikle gerekli olduğunu unutmayın.

Bir doktora öğrencisinin kazanabileceği alanların çoğunda olduğu gibi, Yönetim doktorası da öğrencileri gelecek nesillere işletme bilgisi kazandıracak profesör veya araştırmacı olmaya hazırlar. Akademisyenlere girmek doktora sahipleri için en yaygın yol olmakla birlikte, bu derece ile devam edebilecek başka kariyerler de vardır. Bir iş yürütme veya girişimci, bir işletme danışmanı, bir yatırım bankacı ya da bir finansal analist olarak çalışmak mümkündür.

Doktora yolculuğuna başlamak için en iyi yol, yerel, yabancı veya çevrimiçi bir okulun sizin için en iyi işe yarayıp yaramayacağına karar vermek ve belirli programları araştırmaktır. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.