Keystone logo
41 North Business School Doktora İşletme (DBA) Grenoble Ecole de Management (GEM), İstanbul Kohort Programı ile ortaklaşa
41 North Business School

Doktora İşletme (DBA) Grenoble Ecole de Management (GEM), İstanbul Kohort Programı ile ortaklaşa

Istanbul, Türkiye

4 Years

Ingilizce

Yarı zamanlı

Request application deadline

Request earliest startdate

EUR 60.000 / per year

harmanlanmış

burslar

Çalışmalarınızı finanse etmenize yardımcı olacak burs fırsatlarını keşfedin

Tanıtım

Hedefler

Grenoble Ecole de Management tarafından sunulan İşletme Doktorası, katılımcılara iş dünyasındaki en üst düzey, benzersiz ve konu güdümlü yeterlilikleri elde etme fırsatı sunan, araştırmaya dayalı bir doktora derecesidir.

Bu doktora işletme derecesi özellikle teknoloji, organizasyonel değişim ve yenilik yönetimi üzerine odaklanmıştır. Ancak, program ayrıca yönetim, finans, pazarlama ve örgütsel davranış gibi alanlarda daha geleneksel araştırma konularını kapsayabilir.

Neden bir Yönetici Doktora (DBA) programına kayıt olursunuz?

Bir başvuru sahibinin DBA programına kaydolma kararını ağır şekilde etkileyen üç kritik bileşen vardır:

 • KARİYER ETKİSİ mezun olduktan sonra aynı zamanda çalışabilir ve öğrenebilirsiniz!
 • Program süresince DENEYİMLER
 • İşletme okulu KÜLTÜRÜ.

program

İşletme Doktora Programı (DBA) programı iki aşamaya ayrılmıştır:

Aşama I - Yönetim Bilimleri Doktora Araştırmasında Eğitim:

Felsefe, Yöntemler ve Araçlar (18 ila 24 ay)

DBA öğrencileri, doktora standartlarını karşılayan araştırmaları yürütmek, analiz etmek, yayınlamak ve yayınlamak için araştırma tasarımı, veri toplama ve veri analizi için yöntemler ve teknikler öğrenerek başlar. Öğrenciler, Grenoble ve ortak ülkelerde düzenlenen bir dizi dört ila altı araştırma eğitim çalıştayı tamamlarlar.

Atölye çalışmaları arasında, öğrenciler ayrıntılı bir araştırma tezi önerisi hazırlar, bir pilot çalışmayı tamamlar ve doktora denetçileri doğrultusunda bireysel araştırma ve araştırma sahaları gerçekleştirir. Aşama II'ye devam etmek için, öğrencilerin üç adet yazılı eser üretmeleri gerekmektedir. Bunlar şunları içerir:

 • Genişletilmiş bir araştırma teklifi (1500 ila 4.000 kelime)
 • Yaygın bir yayınlanabilir literatür taraması (5.000 ila 20.000 kelime); ve
 • Bir ön tez (15.000 ila 30.000 kelime).

I. Aşamanın başarılı bir şekilde tamamlanması, Yönetim Bilimlerinde Araştırmada Sertifika verilmesine yol açar.

84888_DBA.png

Aşama II. Tez (Yarı zamanlı çalışmanın 24 ila 30 ay arası)

Programın DBA araştırması ve tez bölümü öncelikle teknoloji yönetimi, iş inovasyonu ve organizasyonel değişim yönetimi alanında uluslararası bir üne sahip olan ve geniş bir alan-alan uzmanlığı yelpazesi sunan nitelikli bir profesörün gözetimi altında bireysel araştırmalardan oluşmaktadır.

DBA tezi, yayın standartlarını karşılayan ve yararlı yönetim önerileri sağlayan özgün bir burs kanıtı sergilemelidir.

DBA adaylarının orijinal soruşturma yürütme yeteneklerini göstermeleri gerekmektedir; kendi ve başkalarının fikirlerini test eder, uygular ve inceler; temaları ve daha geniş bilgi alanları arasındaki ilişkiyi anlar.

Adayların güncel konuları tespit etmesi ve problem çözme için ilgili teorileri uygulaması gerekebilir.

Fakülte

Her bir DBA adayı, Grenoble Ecole de Management ya da bir ortak kurumdan bir araştırma-aktif profesör tarafından atanır ve denetlenir.

istihdam

Kariyer

İşletme Doktora Programı (DBA) programı öğrencilerin şunları yapmasını sağlar:

 • Alanındaki en yeni araştırmaları anlayın;

 • Araştırma tasarımı, veri toplama ve veri analizi için yöntem ve tekniklerde gerekli anlayış ve uzmanlığı elde etmek;

 • Yüksek kalitede doktora düzeyinde araştırma yapmak, yazmak ve yaymak;

 • Teknoloji, inovasyon ve değişimin yönetiminde profesyonel bir uygulayıcı olarak daha büyük bir etkinlik düzeyi elde edin; ve

 • Akademik ve akademik olmayan ortamlarda araştırmacı ve öğretim üyesi olarak meşruiyet kazanın

şirketler

Grenoble Ecole de Management DBA adaylarını desteklemeyi tercih eden şirketler, araştırma ve çalışmalarından doğrudan yararlanıyor. Her aday, şirketlerinin mevcut ve beklenen ihtiyaçlarına dayanan mevcut iş ve yönetim konularında doktora araştırması yapar. Buna ek olarak, şirketler bu yarı zamanlı programda doktora derecelerini sürdürürken değerli yöneticileri gemide tutabilirler.

kabul

DBA programı adayları dünyanın her yerinden işe alınır. Bilimler, beşeri bilimler, teknik ve mühendislik alanları gibi çok çeşitli geçmişlerden geliyorlar. Genellikle, iş disiplinlerinde ileri dereceli yöneticiler veya yöneticiler gibi üst düzey profesyonellerdir.

DBA Darbesi

1993 yılından bu yana, DBA araştırma programımız, orijinal ve titiz araştırmalarla değişimi teşvik etmek ve ilerlemeyi ilerletmek için işletmeleri ve akademik toplulukları aktif olarak bağlamaktadır.

DBA öğrencilerimizin araştırmaları, yönetsel ve organizasyonel ortamları en üst düzeyde etkilemektedir. Her bir öğrenci tezi, doktora araştırmalarının yönetimsel çıkarımlarına adanmış bir bölüm içerir ve kilit zorlukların üstesinden gelmek için organizasyonlar için ilgili öneriler sunar.

DBA öğrencileri ve mezunlarının, akranlarını, organizasyonlarını ve topluluklarını bilgilendirmek ve bunlarla iletişim kurmak için sonuçlarını ve bulgularını mümkün olan en geniş kitleyle paylaşmaları teşvik edilir.

İş ve akademik kitlelere yayılmaya yoğun bir şekilde odaklanılarak, DBA araştırmamızdaki uygunluk ve titizlik kombinasyonu, teknoloji, inovasyon ve girişimcilik yönetimindeki itibarımızı desteklemektedir.

Okul Hakkında

sorular

Benzer Kurslar

 • İşletme Doktoru (DBA)
  • Île-de-France, Fransa
 • Kırsal İşletmede İşletme Doktoru
  • Livingston, Amerika Birleşik Devletleri
 • DBA Çevrimiçi
  • Irvine, Amerika Birleşik Devletleri