Keystone logo
Académie de Géopolitique Yüksek Jeostratejik ve Jeopolitik Çalışmalarda Doktora
Académie de Géopolitique

Yüksek Jeostratejik ve Jeopolitik Çalışmalarda Doktora

Paris, Fransa

Request duration

Fransızca

Tam zamanlı

Request application deadline

Sep 2024

EUR 3.500 / per year

Kampüste

Tanıtım

Jeostratejik ve Jeopolitik Çalışmalarda İleri Araştırmalar (Doktora) programı, metodolojik çalışma araştırmasının yanı sıra günümüzün karmaşık modern dünyasında açık bir değişim kavramıyla uluslararası arenanın kapsamlı bir tanımını sunar. Program, çok yüksek düzeyde uzmanlıkla araştırma ve eleştirel analiz kapasitesini geliştirmeyi amaçlamaktadır.

Kurslar, yüksek öğretimden profesörler ve araştırmacılar, bilimsel ve diplomatik camianın önde gelen isimleri ve büyük uluslararası şirketlerde üst düzey pozisyonlardan gelen yüksek nitelikli uzmanlar tarafından verilmektedir.

Jeopolitik ve jeostrateji alanında doktora derecesine ulaşan bu programın sunulması, öğrencileri akademik kariyerlere ve büyük uluslararası kamu kurumları veya özel kuruluşlardaki uzman rollerine yönlendirmeyi ve onları uluslararası kamu hizmetinde çeşitli Kategori A kamu hizmeti sınavlarına hazırlamayı amaçlamaktadır. özellikle diplomatik kariyerler için.

Bu derece aynı zamanda halihazırda jeostrateji ve jeopolitik alanlarında çalışan profesyonellerin, mesleki statülerine göre uyarlanmış derinlemesine eğitim ve uzmanlıktan faydalanmalarına da olanak tanır.

İdeal Öğrenciler

kabul

Müfredat

Program Öğrenim Ücreti

Okul Hakkında

sorular