Keystone logo
Acadia Divinity College

Acadia Divinity College

Acadia Divinity College

Tanıtım

Acadia Divinity College

Acadia Divinity College (ADC), Kanada'daki en eski ve en saygın liberal sanat üniversitelerinden biri olan Acadia Üniversitesi'nin kampüsünde. Kanadalı Atlantik Kanada Vaftizcilerinin (CBAC) ve Acadia Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nin resmi semineri olan ADC, Hıristiyanları Kanada'da ve dünyada tam zamanlı ve gönüllü bakanlık için donatma konusunda seçkin bir geçmişe sahiptir. Lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde tam zamanlı ve yarı zamanlı lisans programları sunan ve devam eden eğitim programları sunan ADC öğrencileri profesörler tarafından soru sormaları, inançlarının derinliğini keşfetmeleri ve geliştirmeleri için zorlanmaktadır. akademik veya mesleki bakanlığın, katı bir entelektüel eğitim, anlamlı manevi oluşum ve pratik bakanlık tecrübesiyle çağrılması.

ADC'nin etkisi yerel ve küresel. 200'den fazla öğrenciden oluşan çeşitli öğrenci popülasyonumuz Kanada genelinde ve 12'den fazla ülkeden geliyor ve 15 mezunu temsil ediyor. Farklı ortaklıklarımız sayesinde, öğrenciler dünyanın en büyük şehirlerinden bazılarında veya kuzey Kanada'daki en uzak köylerde çalışabilir, araştırma yapabilir ve stajyer olabilirler.

Günümüzün gerçekleri ile konuşmak için Tanrı'nın Sözü'ne güven duymak için başkalarını İsa'nın sevgisine ve bilgisine hizmet etmek için farklı geçmişlerden ve bağlamlardan kadın ve erkekleri donatmaya kendimizi adadık:

Gelişen Bilgi: Biz akademik titizlik ve sadık bir bağlılık ile öğretiyoruz. Araştırma ve yaşam boyu öğrenme becerilerini geliştiririz. Bilgi üreten ve yeni fikirler keşfeden araştırma ve yayınlar üretiyoruz.

Kişisel Oluşumun Geliştirilmesi: Hıristiyan oluşumunu kolaylaştırır ve ilişkisel topluluğu besleriz. Kimlik, kendini anlama ve kişisel gelişimin araştırılmasını vurguluyoruz.

Yetiştirme Becerileri: Kilise bakanlığı ve daha geniş Hristiyan hizmeti için yetkinlikler geliştiriyoruz. Liderleri yerel kiliseler ve diğer kurumlarla ortak olarak mentor olarak görüyoruz.

ADC, Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada'daki İlahiyat Okulları Birliği tarafından onaylanmıştır.

Konumlar

  • Wolfville

    15 University Ave. (Mail) 38 Crowell Dr. (Courier) Wolfville NS B4P 2R6, B0P, Wolfville

sorular