Keystone logo
Africa International University Çeviri Çalışmalarında Felsefe Doktoru
Africa International University

Çeviri Çalışmalarında Felsefe Doktoru

Nairobi, Kenya

3 Years

Ingilizce

Tam zamanlı, Yarı zamanlı

Request application deadline

Request earliest startdate

KES 90.000 / per semester *

Kampüste

* kendi kendine sponsorluk yapısında dönem başına öğrenim ücreti

burslar

Çalışmalarınızı finanse etmenize yardımcı olacak burs fırsatlarını keşfedin

Tanıtım

Çeviri, insanlık arasında farklı dillerin varlığı kadar eski bir uygulama olsa da, çok dilli ve giderek küreselleşen Afrika toplumlarında ve ekonomilerinde giderek sosyal olarak önemli hale geliyor.

Çeviri Çalışmalarında Felsefe Doktoru, adayları bu dinamik ve genişleyen alanda araştırma, üniversite eğitimi ve danışmanlığa önemli katkılarda bulunmaya hazırlamak için tasarlanmış, ileri düzeyde araştırma tabanlı bir çalışma kursudur. Her sömestr için Kshs.90, 000.00 ($ 900) harç ücretini tamamlamak 3-4 yıl sürer. Gereksinim, minimum not ortalaması 3.0 olan bir Yüksek Lisans derecesidir. Girişler her Eylül.

flags
Vladislav Klapin / unsplash

Kabul şartları

Bir AIU doktora programına kabul edilmek için, bir adayın AIU veya AIU Senatosu tarafından tanınan bir kurumdan bir Yüksek Lisans derecesine sahip olması gerekir. Bir dereceye sahip olmanın ötesinde, başvuru sahibi Yüksek Lisans çalışmalarında en az bir B toplam ortalamasına sahip olmalı ve akademik araştırmada yetenek göstermelidir. Belirli program minimum gereksinimleri geçerli olacaktır.

İstisnai durumlarda, Senato, herhangi bir okulun önerisi üzerine, doktora programına, bu adayların yaptıkları araştırma, profesyonel ve akademik çalışma temelinde, doktora çalışması üstlenebilecek nitelikte olduklarını gösterebilir.

Ne Zaman Başvurulur

Normal programlar için başvurular normalde Ocak alımı için 15 Aralık'ta, Mayıs alımı için 15 Nisan'da ve Eylül ayı alımı için 15 Ağustos'ta kapanmaktadır.

Eylül ayı girişine kabul edilecek uluslararası öğrenciler için, başvuru formunuzun Nisan ayına kadar gönderilmiş olması, Ocak alımı için başvurunuzu Eylül ayına kadar göndermiş olmanız ve Nisan alımı için başvuru formunuzu Ocak ayına kadar göndermiş olmanız gerekir.

Okul Bazlı programlar için, başvurunuz en geç Nisan tatilleri için 10 Mart, Ağustos tatilleri için 10 Temmuz ve Aralık Tatilleri için 10 Kasım tarihine kadar bize ulaşmalıdır.

Okul Hakkında

sorular

Benzer Kurslar

  • Çeviri Çalışmalarında Araştırma Dereceleri (MPhil / PhD)
    • London, Birleşik Krallık
  • Doktora Çevirisi
    • Belfast, Birleşik Krallık
  • Çeviribilim Doktorası (Doktora)
    • Aglantzia, Kıbrıs Cumhuriyeti