Keystone logo
Africa International University Eğitimde Felsefe Doktoru
Africa International University

Eğitimde Felsefe Doktoru

Nairobi, Kenya

3 Years

Ingilizce

Tam zamanlı, Yarı zamanlı

Request application deadline

Request earliest startdate

KES 90.000 / per semester *

Kampüste

* kendi kendine sponsorluk yapısında dönem başına öğrenim ücreti

burslar

Çalışmalarınızı finanse etmenize yardımcı olacak burs fırsatlarını keşfedin

Tanıtım

Bu, özel bir eğitim alanında araştırma temelli, oldukça kişiselleştirilmiş bir eğitimdir. Adayları yüksek öğrenim kurumlarında lider ve yönetici olarak en üst düzeyde hazırlar. Bunlar, teori ve pratikte güncel bilgi ve araştırma konularını ele alan dört ana konsantrasyon alanında bilgilendirilecektir: öğretim, müfredat tasarımları, eğitim programlarının idaresi ve yönetimi, çocuk gelişimi ve aile çalışmaları ve kilise ve paraşütçü eğitimcileri için genel Hıristiyan eğitimi çalışmaları. .

Her sömestr için Kshs.90, 000.00 ($ 900) harç ücretini tamamlamak 3-4 yıl sürer. Gereksinim, minimum not ortalaması 3.0 olan bir Yüksek Lisans derecesidir. Girişler her Eylül.

Fifth graders in their classroom at school
Taylor Wilcox / unsplash

Kabul şartları

Bir AIU doktora programına kabul edilmek için, bir adayın AIU veya AIU Senatosu tarafından tanınan bir kurumdan bir Yüksek Lisans derecesine sahip olması gerekir. Bir dereceye sahip olmanın ötesinde, başvuru sahibi Yüksek Lisans çalışmalarında en az bir B toplam ortalamasına sahip olmalı ve akademik araştırmada yetenek göstermelidir. Belirli program minimum gereksinimleri geçerli olacaktır.

İstisnai durumlarda, Senato, herhangi bir okulun önerisi üzerine, doktora programına, bu adayların yaptıkları araştırma, profesyonel ve akademik çalışma temelinde, doktora çalışması üstlenebilecek nitelikte olduklarını gösterebilir.

Ne Zaman Başvurulur

Normal programlar için başvurular normalde Ocak alımı için 15 Aralık'ta, Mayıs alımı için 15 Nisan'da ve Eylül ayı alımı için 15 Ağustos'ta kapanmaktadır.

Eylül ayı girişine kabul edilecek uluslararası öğrenciler için, başvuru formunuzun Nisan ayına kadar gönderilmiş olması, Ocak alımı için başvurunuzu Eylül ayına kadar göndermiş olmanız ve Nisan alımı için başvuru formunuzu Ocak ayına kadar göndermiş olmanız gerekir.

Okul Bazlı programlar için, başvurunuz en geç Nisan tatilleri için 10 Mart, Ağustos tatilleri için 10 Temmuz ve Aralık Tatilleri için 10 Kasım tarihine kadar bize ulaşmalıdır.

Okul Hakkında

sorular

Benzer Kurslar

  • Sanat Eğitimi Didaktiği Doktora
    • Prague, Çek Cumhuriyeti