Keystone logo
Al-Farabi Kazakh National University

Al-Farabi Kazakh National University

Al-Farabi Kazakh National University

Tanıtım

Al-Farabi Kazakh National University , devlet sertifikasını geçen ve tüm uzmanlık alanlarında ve her düzeyde akademik faaliyette bulunma hakkını haklı kılan Kazakistan Cumhuriyeti yükseköğretim sisteminin önde gelen kurumudur.

Al-Farabi KazNU, Kazakistan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Ödülü “Kalite alanındaki başarılar için” ülkesinin tarihinde ilk ödüllü olan Kazakistan üniversitelerinin Genel derecelendirmesinin lideridir. kalite ve hizmet alanındaki başarılar için BDT Ödülü. Uluslararası üniversiteler Birliği üyesi ve Avrasya üniversiteler Birliği'nin kurucu ortağı olan üniversitemiz, Kazakistan üniversiteleri ve Bologna'daki Büyük Üniversiteler Şartı'nı imzalamış olan Orta Asya ülkeleri arasında birinciydi; Kalite yönetim sistemi (SQM), uluslararası ISO 9000: 2000 standartlarının gerekliliklerine uygunluk konusunda uluslararası sertifikayı başarıyla geçti ve en büyük küresel sertifika merkezlerinden (Uluslararası Sertifikasyon Sistemi IQNET) sertifikaları aldı.

Üniversite, en yüksek niteliklere sahip uzmanların eğitimini, küresel eğitim alanına daha fazla entegrasyonu, temel ve uygulamalı araştırmaların geliştirilmesini, üretime uygulanmasını amaçlayan muazzam bir eğitim, bilimsel, ruhsal eğitim, yenilikçi ve üretim potansiyeline sahiptir.

Bugün Al-Farabi KazNU size çok çeşitli spesiyaliteler sunmaktadır.

Üniversite, 16 çalışan fakülte, 67 bölüm, 32 bilimsel araştırma enstitüsü ve merkezinden, bir tekno parktan; 2000'den fazla profesör, doktor, bilimsel aday ve doktora, en büyük akademiden 100'den fazla akademisyen, Kazakistan Cumhuriyeti'nin 40'tan fazla onur üyesi, yaklaşık 40 Devlet ödülü ve RK ve 40 ödülün nominal ödülleri genç bilim insanlarının ödüllerinden 47 devlet bilim bursiyeri. 18000'den fazla öğrenci ve yüksek lisans üniversitede çok seviyeli yüksek mesleki eğitim sisteminde. Ortak uluslararası eğitim programlarının gerçekleştirilmesi, öğrenciler için değişim programları ve staj konularında dünyanın en büyük 418 uluslararası üniversitesi ile işbirliği yapıyoruz.

Saygılarımla, FarabiKazakh Ulusal Üniversitesi rektörü, teknik bilimler doktoru, profesör, akademisyen Mutanov GM

136624_photo-1454165804606-c3d57bc86b40.jpg

Misyon

Personel potansiyelinin oluşturulması - ulusal ve uluslararası işgücü piyasalarında rekabetçi ve talep gören uzmanlar; ulusal ve dünya vatandaşlarının oluşumunda niteliksel olarak yeni bir seviyeye ve bilginin transferi ve geliştirilmesi yoluyla toplumun sürdürülebilir kalkınmasında yüksek standartlara ulaşılması.

Vizyon

  • Ulusal bir geleneksel üniversitenin birinci sınıf bir araştırma üniversitesine dönüştürülmesi;
  • Eğitim, bilim ve yeniliğin entegrasyonu;
  • Üniversite model 4.0'ın oluşturulması;
  • Öğrencilerin daha fazla başarısı ve eğitim programlarının rekabetçi bir temelinin oluşturulması için yüksek kaliteli bir eğitim sağlanması;
  • İşgücü piyasasının gereksinimlerini karşılayan yüksek kişisel ve mesleki niteliklere sahip mezunların eğitimi.

amaç

Klasik ulusal üniversiteden dünya standartlarında bir araştırma üniversitesine dönüşüm.

Al-Farabi Kazakh National University 2017-2021 yılları için gelişim stratejisi şunları içerir:

Stratejik yön 1

Mükemmel eğitim kalitesi;

Stratejik yön 2

Bilim ve yenilik dünya kalitesinin sonuçlarıdır;

Stratejik yön 3

Uluslararası işbirliğinin genişletilmesi.

Stratejik yön 4

Eğitim ve sosyal çalışmaların iyileştirilmesi, gençlerin ülkenin sosyo-ekonomik kalkınmasına katılımı;

Stratejik yön 5

Altyapının geliştirilmesi ve yeni bilgi teknolojilerinin tanıtılması;

Stratejik yön 6

Finansal ve ekonomik faaliyetlerin etkinliğini artırmak.

Konumlar

  • Almaty

    Almaty, Kazakistan

    sorular