Keystone logo
Alma Mater Europea

Alma Mater Europea

Alma Mater Europea

Tanıtım

Alma Mater Europaea, Avusturya'nın Salzburg kentinde Avrupa Bilim ve Sanat Akademisi tarafından başlatılan uluslararası bir üniversitedir. Akademi, 34 Nobel Ödülü sahibi de dahil olmak üzere yaklaşık 2.000 üst düzey bilim insanını bir araya getiriyor. 30'dan fazla ülkeden 2.000'den fazla öğrenci, Alma Mater'in beşeri bilimler, proje yönetimi, yapay zeka, sürdürülebilir kalkınma, işletme, stratejik iletişim, sosyal gerontoloji, fizik tedavi ve hemşirelik alanlarındaki doktora, yüksek lisans ve lisans programlarında eğitim görmektedir.

Alma Mater Europaea, nitelikleri ulusal ve uluslararası düzeyde tanınan ve kabul edilen mezunlar yetiştirmeye kendini adamıştır. Alma Mater Europaea, kariyer odaklı akademik programlarımızı küresel pazara uygun olarak ve uluslararası eğitim organizasyonları doğrultusunda sürekli iyileştirmeye çalışır ve iç ve dış kalite doğrulama yoluyla sürekli bir öz değerlendirme ve kendini geliştirme sürecine sunarız. .

Alma Mater Europaea, öğrencilere hem entelektüel gelişim hem de mesleki bilgi ve becerilerin kazanılması için fırsatlar sağlayan zengin ve çeşitli bir akademik ortam sağlar. Öğretim yöntemlerimiz uluslararası standartlara uygundur. Gerçek dünyadaki kariyer gelişimine odaklanıyoruz ve esnek, özelleştirilmiş ve etkili bir yaklaşım sunuyoruz.

Avrupa Bilim ve Sanat Akademisi'nin himayesinde Alma Mater Europaea, eğitim, kültür, ekonomi, hukuk, sağlık, beslenme ve çevre alanlarında yeni bir uluslararası lider elit oluşturmaya çalışmaktadır.

Misyon, Vizyon ve Strateji

Misyon

AMEU'nun temel misyonu, öncelikle Slovenya ve Orta Avrupa'nın iş sektörlerinin ihtiyaç duyduğu Avrupa odaklı uygulamalı ve rekabetçi programlar için kaliteli, tamamlayıcı ve aranan programları geliştirmek ve uygulamaktır.

AMEU'nun misyonu, çeşitli alanlarda en kaliteli pedagojik ve bilimsel araştırma programlarını uygulamak ve çeşitli bilimler alanında bilginin geliştirilmesini, yayılmasını ve kullanılmasını teşvik eden bir üniversite merkezi olarak topluma hizmet etmektir. AMEU, yeni bilgilerin edinilmesi ve uygulanması ve bölgedeki diğer üniversitelerle işbirliği içinde yeni bilgilerin geliştirilmesi amacıyla bölgedeki üniversiteler ve diğer Avrupa ülkeleri ile işbirliğini geliştirmiştir.

AMEU bu nedenle ekonomik ve kültürel kalkınmaya ve değerlerin yaratılmasına katkıda bulunur ve ulusötesi ve disiplinler arası bir yaklaşım temelinde eğitim, araştırma ve kültürel alanlarda yerel, ulusal ve bölgesel misyonu yerine getirir.

Vizyon

AMEU'nun vizyonu, Orta Avrupa'nın ekonomik, teknolojik, sağlık ve sosyo-politik, ekolojik ve iklim ve kültürlerarası sorunlarını yaratıcı bir şekilde çözmek için stratejik ve uygulamalı araştırmalarını kullanacak uluslararası bir eğitim merkezi, eğitim ve araştırmada bir mükemmeliyet merkezi olmaktır. öncelikle Tuna Bölgesi ve Balkanlar.

Açık bir akademik topluluk olarak, ortaklarıyla birlikte ekonomik ve teknolojik kalkınma, barış ve demokrasi, sürdürülebilir kalkınma ve bölgede ekolojik dengenin geliştirilmesi için projeler sunacak ve böylece Avrupa'nın yeniden entegrasyonuna katkıda bulunacaktır.

Kalkınma Stratejisi

AMEU'nun çalışmaları aşağıdaki stratejik politikalara dayanmaktadır:

mevcut iş pozisyonlarının en fazla olduğu alanlarda çalışma programlarının geliştirilmesi;

 • çalışma programlarının dayandığı temel bilimsel disiplinlerin geliştirilmesi;
 • uygulamalı bilimsel araştırma etkinliğinin uygulanması ve kazanımların çevreye aktarılması;
 • ticari ve diğer kuruluşlarla işbirliği;
 • mesleki gelişim ve danışmanlık çalışmalarının performansı;
 • eğitim ve araştırma kurumları ile uluslararası bir bağlantı.

Akreditasyon

Tüm Alma Mater Europaea lisans ve yüksek lisans programları, Sloven Yüksek Öğrenim Kalite Güvence Ajansı NAKVIS tarafından tamamen akredite edilmiştir.

Kampüs Özellikleri

Alma Mater Europaea bir kampüs üniversitesi değildir ve bölümlerimiz ve diğer kurucu birimlerimiz farklı konumlarda bulunur.

Lokasyonlarımızdan birini seçin ve orayı daha yakından tanıyın.

 1. Avusturya
 2. Slovenya
 3. Hırvatistan

Avusturya

Avusturya, zengin kültürel geçmişi ve bugünü nedeniyle dünya çapında insanlar tarafından sevilmektedir.

salzburg

Alpler'in altında yer alan Avusturya'nın dördüncü büyük şehri, Wolfgang Amadeus Mozart'ın doğum yeri olmasıyla dünyaca ünlü ve barok mimarisiyle uluslararası üne sahip. Şehrin üç üniversitesi ve büyük bir öğrenci nüfusu var. Salzburg, Avrupa Bilim ve Sanat Akademisi'nin genel merkezine ev sahipliği yapmaktadır.

Salzburg, yüzyıllar boyunca özenle korunan Avrupa'nın en güzel şehirlerinden biridir. Muhteşem manzaralar, göller, Alp etekleri ve dağ zirveleri ile çevrilidir.

Başta Kale olmak üzere saraylar, başpiskoposların kiliseleri, meydanları ve çeşmeleri, bir zamanlar şehri yöneten güçlü başpiskoposların ihtişam sevgisini yansıtıyor.

Şehrin güzelliği ve doğal ortamı yüzyıllardır gezginlerin ilgisini çekmiştir ve günümüzde de önemli bir turistik cazibe merkezi olmaya devam etmektedir. Kasabayı herhangi bir turistin yapabileceğinden daha yakından tanıyabileceksiniz.

Slovenya

Slovenya, gerçek bir Avrupa bilgi alanının inşası fikrini güçlü bir şekilde desteklemektedir ve fırsat eşitliğini, okul başarısını, genel olarak hareketliliği, yüksek öğretimi ve mesleki eğitim ve öğretimi, dil öğrenimini, okulda güvenliği, ayrımcılık yapmamayı, eğitselliği destekleyen önlemleri uygulamaya çalışmaktadır. teknolojiler ve uzaktan eğitim, niteliklerin akademik ve profesyonel olarak tanınması, eğitim istatistikleri, genel eğitimin ve mesleki eğitimin genel gelişimi, lisans eğitiminin gelişimi ve lisansüstü çalışmaların modernizasyonu.

Ljubljana

Ljubljana, Slovenya'nın başkenti ve en büyük şehridir. Diğer tüm modern başkentlerin sahip olduğu her şeye sahip olmasının yanı sıra Ljubljana, küçük bir şehrin rahat atmosferini korumayı başardı. Büyük bir öğrenci nüfusuna sahip olan Ljubljana'nın merkezi coğrafi konumu, Alpler'e veya Adriyatik Denizi'ne bir saat içinde ulaşabileceğiniz anlamına gelir.

Maribor

Maribor, Slovenya'nın ikinci büyük şehridir. 2012 yılında Avrupa Kültür Başkenti, 2013 yılında ise Avrupa Gençlik Başkenti olmuştur. Birçok ünlü ve uluslararası üne sahip sanatçı ve sporcunun memleketi, Slovenya'nın en başarılı futbol kulübü, dünyanın en eski asması, Avrupa'nın en eski ikinci sinagogu, bayanlar FIS alp disiplini dünya kupasının ev sahibi… Maribor'un büyük bir öğrenci nüfusu ve değişim öğrencileri için popüler bir destinasyondur.

Murska Sobota

Murska Sobota, Slovenya'nın kuzeydoğu kesimindeki en büyük kasaba ve Prekmurje'nin bölgesel başkentidir. Çoğunluğu Alp olan Slovenya'nın geri kalanına kıyasla benzersiz bir özelliği var: Muska Sobota, gerçek bir ovada yer alan tek Sloven kasabasıdır. Kasabanın hayatı yıl boyunca kültürel, eğlenceli, geleneksel, mutfak ve spor etkinlikleriyle zenginleşir.

Hırvatistan

Hırvatistan, güzel sahili, Akdeniz ve Güneydoğu Avrupa cazibesinin karışımı ve zengin tarihi ve kültürel mirasıyla ünlü bir ülkede eğitim almak isteyen öğrenciler için sıcak bir yerdir.

Zagrep

Zagreb, Hırvatistan'ın başkenti ve en büyük şehridir. Ülkenin kültürel, ekonomik, spor ve yönetim merkezidir. Zagreb, birçok yeşil parkı ve gece hayatıyla ünlü, büyük bir öğrenci nüfusuna sahip canlı bir şehirdir. Şehir enerjiyle çarpıyor, ancak eski dünyanın zarafetini büyük ölçüde korumayı başardı.

  kabul

  Lisansüstü kabul

  Seçici doktora ve yüksek lisans programlarımız, herhangi bir ülkeden ve çeşitli geçmişlerden yeni mezunlar ve kariyerinin başındaki profesyoneller için uyarlanmıştır. Her yıl her yüksek lisans programına 20 ila 40 öğrenci ve doktora programı başına 12 ila 20 doktora adayı kabul ediyoruz.

  • Yüksek lisans programı için asgari kriterler lisans/lisans derecesi ve İngilizce dil yeterliliğidir.
  • Doktora için en az bir yüksek lisans veya 4 yıllık lisans/lisans derecesine sahip olmanız ve çok iyi derecede yazılı ve sözlü İngilizce bilgisine sahip olmanız gerekir.

  Kabul Süreci

  Kabul süreci sorunsuz ve kolaydır. Yaklaşık 15-20 dakika süren bağlayıcı olmayan çevrimiçi başvurunuzla başlar. Başvuruları dönüşümlü olarak kabul ettiğimizden, mümkün olan en kısa sürede doldurmanız önerilir.

  Başvurunuzun bir parçası olarak, liyakate dayalı mı yoksa ihtiyaca dayalı Academicus bursuna mı başvurduğunuzu belirteceksiniz.

  Başvurunuzdan sonraki on gün içinde Kabul Ofisinden haber alacaksınız. Kabul Ofisi ekibi sizi uygun bir aday olarak onaylarsa, bir görüşmeye davet edilecek ve diplomalarınızı ve belgelerinizi yükleyeceksiniz. Academicus burs kararını alacaksınız ve bazıları tam öğrenim ücretini kapsayan ek burslar için başvuracaksınız.

  Calendly aracılığıyla, bir hafta içinde gerçekleşecek olan görüşmeye kayıt olacaksınız. Mülakattan ve eksiksiz başvurunuzdan sonraki bir hafta içinde, Alma Mater başvurunuzu kabul edecek veya reddedecek ve sizi burslar ve öğrenim ücreti hakkında bilgilendirecektir.

  Burslar ve fon sağlama

  Konumlar

  • Ljubljana

   3GF6+7P Ljubljana, Slovenia, 1000, Ljubljana

   • Koper

    Via Primož Trubar 1, 6000 Koper - Capodistria, Slovenia, 6000, Koper

    • Maribor

     Center, Slovenska ulica 17, 2000 Maribor, Slovenia, 2000, Maribor

     • Murska Sobota

      Lendavska ulica 9, 9000 Murska Sobota, Slovenia, 9000, Murska Sobota

      sorular