Keystone logo
Boston College Ph.D. in History
Boston College

Ph.D. in History

Boston, Amerika Birleşik Devletleri

5 Years

Ingilizce

Tam zamanlı

Request application deadline

Request earliest startdate

Request tuition fees

Kampüste

* all doctoral students receive a full tuition scholarship

burslar

Çalışmalarınızı finanse etmenize yardımcı olacak burs fırsatlarını keşfedin

Tanıtım

Welcome to Graduate History at Boston College

Boston College tarih alanındaki yüksek lisans programları dünyanın dört bir yanından yetenekli öğrencilerin ilgisini çekmektedir. Yüksek Lisans ve Doktora sunuyoruz. bir dizi bölgesel ve tematik uzmanlık alanında eğitim içeren programlar; İngiliz, ortaçağ, ABD ve modern Avrupa tarihi uzun zamandır bölümün güçlü yönleri olmuştur. Fakülte uzmanlığı ve lisansüstü öğrencilerinin ilgi gösterdiği yeni alanlar arasında Güney Asya, Doğu Asya ve Latin Amerika tarihi yer almaktadır. Buna ek olarak bölüm, din tarihi, imparatorluklar ve miraslar, Atlantik dünyası, şehir tarihi ve ulusötesi tarih konularına özel ilgi göstererek, bir dizi karşılaştırmalı ve ulusötesi alanda eğitim vermektedir.

The Department of History welcomes a small class of new graduate students each September; our program’s size ensures individualized attention and considerable flexibility in designing one’s plan of study. All Ph.D. students are guaranteed funding through their fifth year in the program, assuming successful completion of requirements. Graduate students gain experience teaching in the two-semester core history sequence, first as teaching assistants and later as teaching fellows in charge of their own classes. Faculty and graduate students come together regularly for conversations about the craft of teaching history.

Boston College tarihçiler, dünyanın en büyük akademik yaşam merkezlerinden birinde bulunan konumumuzun avantajlarından yararlanmaktadır. Bir dizi komşu üniversite, kütüphane ve kültür kurumu çalışmalarımızı zenginleştiriyor. Özellikle Boston Üniversitesi, Brandeis Üniversitesi ve Tufts Üniversitesi'ndeki lisansüstü programlarla devam eden işbirlikleri, lisansüstü öğrencilerimizin dünya standartlarında akademisyenlerden oluşan dikkate değer bir ağdan yararlanmalarına olanak tanıyor. Çok sayıda öğrenci ve öğretim üyesi aynı zamanda Avrupa Çalışmaları Merkezi, Fairbank Doğu Asya Araştırmaları Merkezi, Reischauer Japon Çalışmaları Enstitüsü ve Harvard'daki Güney Asya Girişimi'nin yanı sıra MIT Kadın Çalışmaları Lisansüstü Konsorsiyumu'nda da görev almaktadır. Massachusetts Tarih Derneği, Boston Halk Kütüphanesi ve Güzel Sanatlar Müzesi'nde devam eden seminerler ve ders dizileri, çeşitli alt alanlar ve diğer disiplinlerle ilgilenen akademisyenlerden oluşan canlı toplulukları bir araya getiriyor. Boston College , tarih alanında ileri düzeyde eğitim almak için benzersiz bir site sunmaktadır. Gelişen entelektüel topluluğumuza katılmayı düşüneceğinizi umuyoruz.

Program Sonucu

Okul Hakkında

sorular

Benzer Kurslar

  • Ortaçağ Araştırmalarında Doktora
    • Santiago de Compostela, İspanya
  • Doktora Tarih/Genel Tarih alanında
    • Prague, Çek Cumhuriyeti
  • Doktora Asya Tarihi ve Kültüründe
    • Prague, Çek Cumhuriyeti