Keystone logo
China University of Petroleum

China University of Petroleum

China University of Petroleum

Tanıtım

tarih

Çin Petrol Üniversitesi (CUPB) 1953 yılında kurulmuş olup, 1960 yılında önemli ulusal üniversitelerden biri olarak adlandırılmıştır ve Milli Eğitim Bakanlığı'nın yönetimi altında '211' ulusal üniversitelerdir. Çin'in ilk kademeli bir ulusal üniversitesi olan CUPB'nin misyonu, nitelikli mühendisler hazırlamak ve en yüksek kalitede ve mükemmel araştırma eğitimiyle küresel petrol endüstrisi için büyük teknik hizmet sunmaktır.

Üniversiteye Genel Bakış

Yıllarca süren çabalarla CUPB, program kalitesini geliştirme, araştırma ve endüstriyel gelişmelerin keskin kenarında kalmayı ve disiplinlerini ve araştırma alanlarını genişletmeyi sürekli geliştirmeye çalışmaktadır. CUPB'nin mevcut odağı, sürdürülebilir ve yenilenebilir enerji teknolojisi ve temiz enerji teknolojisi, derin su teknolojisi, enerji stratejisi ve politika çalışması, güvenli mühendislik teknolojisi, çevre mühendisliği ve enerji yönetimine yeni ulaşılan alanlarla birlikte geleneksel enerji ile ilgili alanları da içermektedir. CUPB'de toplam 27 üniversite, 99 yüksek lisans ve 48 doktora programı olan toplam 16 üniversite bulunmaktadır. 2 ulusal anahtar laboratuvarı, 1 ulusal mühendislik eğitim merkezi ve 20 bakanlık anahtar lab veya araştırma enstitüsü var.

CUPB'nin enerji ile ilgili konularda ulusal bir lider olarak rol aldığı akademisyenler, zengin akademik çevrenin önemli bir parçasıdır. Toplam 229 profesör ve 274 doçent olmak üzere toplam 1.369 öğretmen bulunmaktadır. Bunların arasında, Çin Bilim Akademisi Ödülleri'nin iki galibi, Çin Mühendislik Ödülleri Akademisi'nin iki galibi var. CUPB şu an 52 ülkeden 7.643 öğrenci, 5.426 Yüksek lisans öğrencisi, 1076 doktora ve 832 yabancı öğrenci barındırıyor.

CUPB ilkelerinden biri, Çin Ulusal Petrol Şirketi, Çin Petrol ve Kimya Şirketi, Çin Ulusal Offshore Petrol Şirketi, TOPLAM, Shell, Petronas, Saudi Aramco, Kogas, BP, StatOil gibi dünyanın önde gelen enerji şirketleri ile yakın işbirliği yapmaktır , vb. Araştırma projelerinin% 65'inden fazlası bu kuruluşlar tarafından desteklenmektedir. Uluslararasılaşma, CUPB'nin dünya çapında bilim insanı yetiştirmek ve öğretim üyelerimizi ve öğrencileri CUPB'nin küresel ortak kurumlarıyla bağlantılar kurarak dünyayı keşfetme ve kapasitelerini paylaşma konularında üç önemli stratejik önceliklerinden biridir. CUPB halen 120 yüksek öğrenim kurumuyla ve 36 ülkeden akademik kuruluşlarla işbirliği ilişkisi içeriyor.

Kampus

Çin Petrol Ofisi Üniversitesi, Pekin, Changping İlçesi, Pekin'de, Ming Türbelerine yaklaşık 5 mil ve Seddi'ye 15 kilometre uzaklıkta, turistik ilgi gören doğal bir bölgede yer almaktadır. Değiştirme, dinamik ama yine de rahat bırakılmış, kültürel açıdan zengin ama aşağı doğru. Changping'i yürüyerek veya bisikletle mükemmel boyutuyla kolayca keşfedebilirsiniz. CUPB, mükemmel öğretim ve öğrenme olanakları ve iyi donanımlı yerleşim alanlarına sahip, nispeten bağımsız iki bölüme ayrılmış güzel bir kampüsüne sahiptir.

Konumlar

  • Beijing

    China University of Petroleum-Beijing, 18 Fuxue Road, Changping, , 102249, Beijing

sorular