Keystone logo
Charles University Faculty of Medicine in Hradec Králové

Charles University Faculty of Medicine in Hradec Králové

Charles University Faculty of Medicine in Hradec Králové

Tanıtım

Eğitim

Hradec Králové'deki Charles Üniversitesi Tıp Fakültesi, tıp bilimlerinde gelecekte lisans, yüksek lisans ve doktora derecelerine sahip olacak kişilere eğitim vermektedir.

Eğitim, eğitimciler tarafından sağlanır - kendi alanlarında uzmanlar ve yetkin bilim adamları.

Uluslararası işbirliği

Yabancı ülkelerle işbirliği ve uluslararası hareketlilik fakültemiz için bir önceliktir.

Öğrencilere bazı Avrupa üniversitelerinde bir ila iki yarıyıl geçirme fırsatı veren Erasmus programı dışında, IFMSA organizasyonu öğrencilere başka yerleştirmeler sunmaktadır.

Fakültemiz, Rochester, ABD'deki prestijli Mayo Clinic ile mükemmel bir ilişkiye sahiptir. Kapsamı Çek Cumhuriyeti'ndeki diğer tüm tıp fakültelerini geride bırakan bu eşsiz işbirliği, Rochester'da 3 aylık bir yerleştirme için yaklaşık 10 lisans ve lisansüstü öğrenciye yıllık yerleştirme sağlar. Yerleştirmeler araştırmaya odaklanır ve genellikle öğrencilerimizin ilgi alanları ve gelecekteki gelişimleri ile bağlantılıdır. Genellikle bir yayın çıktısı da vardır. Mayo Clinic'teki yerleştirmenin tüm katılımcıları, bunun çok teşvik edici bir aktivite olduğunu onaylıyor. Bazı durumlarda, ABD'deki prestijli kliniklerde daha fazla işe yerleştirmeye yol açmıştır.

Öğrenciler ve öğretmenler için fakülteler arası anlaşmalar ve yüzlerce üniversiteler arası anlaşmalar, yabancı kurumlarla işbirliğinin bir başka yaygın yoludur.

Bilim ve Araştırma

Öğretimin yanı sıra bilimsel ve araştırma faaliyetleri de fakültenin ana faaliyetleri arasındadır.

Fakültemizin üyeleri ve öğrencilerimiz, tıbbi araştırma ve öğretim yeniliği ile ilgili birçok hibe projesinin (Çek Hibe Ajansı, Avrupa Sosyal Fonu, ERDF, FP7, vb.) baş araştırmacıları veya ortak araştırmacılarıdır.

Lisans (Yüksek lisans) programlarının öğrencileri, öğrenimlerinin en başından itibaren müfredatlarındaki bilimsel ve araştırma çalışmaları için hazırlanabilirler. Çalışmalarının sonuçları yıllık olarak SVOČ konferanslarında (Öğrencilerin Bilimsel ve Araştırma Çalışmaları konferansı) sunulur, tartışılır ve değerlendirilir.

Bilimsel ve araştırma faaliyetlerinin sonuçları birçok düzenli bilimsel toplantıda sunulmaktadır.

Hradec Králové'deki Tıp Fakültesi ve Üniversite Hastanesinin bilimsel konferansları, bazı hibe kurumlarının hibeleri için harici inceleme prosedürlerinin bir parçasıdır.

Lisansüstü (Ph.D.) eğitim programındaki öğrencilerin araştırma faaliyetleri, lisansüstü öğrencilerinin konferanslarında sunulmaktadır.

Lisansüstü (Ph.D.) öğrencilerinin uluslararası konferansı “Hradec Králové'de Uluslararası Tıp Yüksek Lisans Konferansı” olarak adlandırıldı ve “Ph.D. Öğrenciler” 2005'ten beri her yıl düzenleniyor ve prestiji artıyor. Uluslararası Tıp Yüksek Lisans Konferansı Hradec Králové'nin prestiji, New Frontiers in the Ph.D. 2005 yılından beri örgütlenen öğrenciler sürekli yükselmektedir.

Konumlar

Konumlar
 • Hradec Kralove

  Charles University in Prague Faculty of Medicine in Hradec Kralove PO BOX 38 Simkova 870 Hradec Kralove 1 500 38 Czech Republic, , Hradec Kralove

  • facebook
  • youtube

programlar

  Kurum ayrıca şunları sunar:

  sorular