Keystone logo
Charles University Second Faculty of Medicine

Charles University Second Faculty of Medicine

Charles University Second Faculty of Medicine

Tanıtım

Öğrenciler, öğretim görevlileri, öğrenciler ve idari personel arasındaki gurur verici bir dostluk ve birlik geleneği ve sunduğumuz benzersiz öğrenci deneyimi nedeniyle olağanüstü araştırma ve öğretim mükemmelliği nedeniyle İkinci Fakülteyi seçmektedir. Birincil veya hastane temelli tıbbi bakımda başarılı profesyoneller hazırlama taahhüdümüz, fakültemizi çalışmalarınız için olağanüstü bir seçim haline getirmektedir.

Araştırma ve öğretim mükemmelliği

İkinci Fakülte'de, uluslararası üne sahip bilim adamları ve Çek Cumhuriyeti'ndeki birçok tıp alanındaki araştırma liderleriyle günlük iletişimden yararlanırsınız. Özellikle insan genetiği ve genomiği, çocukluk onkolojisi ve hematoloji, onkojinekoloji, sinirbilim ve pediatri alanlarındaki araştırmalara odaklanıyoruz. Sonuçlarımızı düzenli olarak en iyi uluslararası bilimsel dergilerde yayınlıyoruz. Akademik kadromuz ve doktora öğrencilerimizin çoğu, ulusal veya uluslararası ödül ve ödüllerin sahibidir ve tanınmış uzmanlarımız, ulusal spor temsillerine özen gösterir. Tüm bunlar size önde gelen bir sağlık uzmanı olmak için en iyi fırsatı sunar.

Pediatri – standart eğitime benzersiz ek bonusumuz

İkinci Tıp Fakültesi tarihsel olarak Pediatri Fakültesi'ni devam ettirmektedir. Genel tıp eğitimi vermesine ve mezunlarının dahiliye ve çocuk doktorları (veya diğer disiplinlerdeki uzmanlar) olarak başarılı olmalarına rağmen, müfredat geniş bir Pediatri kapsamını korumuştur. Diğer fakültelerle karşılaştırıldığında, öğrenciler diğerlerinin yanı sıra Nöroloji, Hematoloji, Onkoloji, Psikiyatri, Ortopedi, Kardiyoloji, Stomatoloji gibi pediatrik uzmanlıklara daha aşina olabilirler.

Geniş uluslararası tanınırlık

İkinci Tıp Fakültesi tarafından verilen dereceler, tüm AB ülkelerinde ve ABD'de federal düzeyde tam olarak tanınmaktadır. (Tıp yapmak için ruhsatlandırma süreci hakkında bilgi almak için ilgili ülkenin meslek kuruluşu ile iletişime geçilmesi gerekmektedir.)

Küresel çalışma ve eğitim fırsatları

İkinci Fakülte öğrencisi olarak, çok çeşitli eğitim değişim programları ve yurtdışındaki stajlar arasından seçim yapabilirsiniz. Avrupa'daki ve dünyadaki bazı ortak üniversitelerimizde bir sömestr veya tüm akademik yılı geçirebilirsiniz; dünyanın her yerindeki hastanelerde ve tıp enstitülerinde pratik staj yapın (öğrencilerimizin deneyimlerini okuyun); veya insani tıbbi misyonlara katılmak.

Yeteneklerini geliştirmek için oda

Yalnızca derslere katılmaktan hoşlanmıyorsanız, ancak yeteneklerinizi kanıtlamak istiyorsanız, daha genç öğrencilere ders vermeye katılmanıza izin verilebilir. İkinci yıldan itibaren, diğer öğrencilere yaş ve meslek olarak yakın olduğunuz ve onların sorunlarını ve ihtiyaçlarını anlayabildiğiniz için Anatomi ve Histoloji derslerinde tıbbi bir gösterici olarak faydalı olabilirsiniz.

Mükemmel ulaşım bağlantıları

Prag'ın merkezine metroyla 15 dakikada ulaşılmaktadır. Metro istasyonu çıkışı doğrudan fakültenin girişine açılmaktadır.

Memnun öğrenciler ve başarılı mezunlar

İkinci Tıp Fakültesi'ndeki öğretime ilişkin kendi değerlendirmelerine göre, öğrenciler uzun vadede memnun ve mezunlar Çek ve uluslararası iş piyasalarında başarılı bir performans sergiliyor.

Öğrenci hayatı, eğlence ve kültür

Fakülte, öğrencileri ve personeli arasında hoş bir atmosfer ve iyi ilişkiler sağlar. Öğrenci topluluklarımız, çok sayıda ders dışı etkinlik, klasik ve popüler müzik konserleri, sanat sergileri ve buharlı gemide geleneksel bir yaz partisi de dahil olmak üzere spor yarışmaları ile öğrenci yaşamını iyileştirmeye çalışmaktadır. Yılın başındaki Freshers' Week, diğer öğrencilerle tanışmak ve Prag'ı ve Çek Cumhuriyeti'ni tanımak için paha biçilmez bir fırsattır.

Aktif ve özgün öğrenci toplulukları

Bazı öğrenci topluluklarının bir üyesi olarak tüm bu etkinliklere aktif olarak katılabilirsiniz. Motolák ile etkinlikler düzenlemenin yanı sıra muhabir veya fotoğrafçı olarak yaratıcılığınızı geliştirebilir; Çek Cumhuriyeti Uluslararası Tıp Öğrencileri Dernekleri Federasyonu (IFMSA) ile yurtdışında uygulamalı stajların yönetimine yardımcı olmak; veya Uluslararası Tıp Öğrencileri Birliği (AIMS) aracılığıyla uluslararası öğrenci topluluğu içinde yer alın.

Elektronik belgelerin kolaylığı

Gereksiz evrak işlerinden kaçınmanız için ders çalışma başvuruları, sınav kayıtları, öğretimin değerlendirilmesi ve elektronik öğretim kaynakları dahil birçok elektronik uygulamayı çalıştırıyoruz.

Konumlar

  • Prague

    Charles University in Prague 2nd Faculty of Medicine V Úvalu 84 150 06 Praha 5 - Motol , , Prague

sorular