Keystone logo
Czech Technical University in Prague

Czech Technical University in Prague

Czech Technical University in Prague

Tanıtım

Czech Technical University in Prague 1707 yılında kurulan Avrupa'nın en eski teknik üniversitesidir ve şu anda bölge ve Prag Araştırma kümesinde önde gelen bir teknik araştırma üniversitesidir.

CTU, 8 fakültede lisans, yüksek lisans ve doktora programları sunmaktadır: İnşaat Fakültesi, Makine Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Nükleer Bilimler ve Fizik Mühendisliği, Mimarlık, Ulaşım Bilimleri, Biyomedikal Mühendisliği, Bilgi Teknolojisi ve Masaryk İleri Araştırmalar Enstitüsü'ndeki programlar .

Ayrıca, CTU ücretsiz spor kursları sunmaktadır; Ulusal Teknoloji Kütüphanesinde ziyaret edip ders çalışabilir ve kampüs Dejvice'deki uluslararası topluluğu Avrupa’nın göbeğinde hissedebilirsiniz.

136733_32cf6ae7-460a-4c2a-8f89-93860bb45f99.jpg

Üniversite geleceğin araştırmacılarını ve yaratıcı çalışanları eğitir. Tüm öğrencilerin lisans, yüksek lisans ve doktora programlarında çalışma programlarının zorunlu bir parçası olarak büyük bir projesi vardır. seviyesi. Mühendislik öğrencileri, öğrenci laboratuarlarına ve atölyelerine ve proje çalışmaları için ihtiyaç duydukları ekipman ve tesislere erişebilir. Girişimci öğrenciler, fakültelerindeki araştırma ekiplerinden birine katılabilir. Alternatif olarak, örneğin, her yıl geleneksel motorlu bir yarış arabasının yeni bir versiyonunu ve elektrikle çalışan başka bir yarış arabasını geliştiren Formula Öğrenci takımlarından birine katılabilirler. Bilimsel araştırma, fakülteler (okullar) tarafından istihdam edilen akademik personelin tüm üyelerinin çalışmalarında önemli bir unsur ve terfi için temel kriterdir.

Araştırma 8 fakültenin tamamında ve ayrıca birkaç enstitüde, örneğin Çek Enformatik Enstitüsü, Robotik ve Sibernetik Enstitüsü (CIIRC) veya Üniversite Enerji Verimli Binalar Merkezi (UCEEB) 'de yapılmıştır.

Prag'daki CTU, son QS EECA Üniversite Sıralamasında 9. sırada yer aldı ve Prag şehri, en son QS En İyi Öğrenci Şehirleri Endeksi'ndeki konumunu geliştirdi. Prag ayrıca üniversite mezunları için en iyi ikinci şehir olarak gösteriliyor.

Bölgeden ve dünyanın her yerinden giderek artan bir şekilde öğrenciler ve araştırmacılar, Prag'ın sadece çalışmak için ideal bir şehir olmadığını görüyor. Ayrıca bir toplantıda buluşmak ve bir konferansta birkaç gün geçirmek için de bir yer. Çek toprakları ve Prag, zor bir yirminci yüzyıla sahipti, ancak Prag şimdi kendisini orta Avrupa'nın en büyük şehirlerinden biri olarak yeniden kurdu. Çek Cumhuriyeti, endüstriyel çağın başından ikinci dünya savaşına kadar sürdürdüğü bir araştırma ve yenilik merkezi olarak yerini aldı.

Prag'daki CTU aynı zamanda Prag'daki en iyi 7 devlet üniversitesini bir araya getiren Prag'daki Çalışma konsorsiyumunun kurucu üyesidir.

Prag'daki CTU'da Covid-19 ölçümleri hakkında bilgi edinin: https://www.cvut.cz/en/ctu-coronavirus-information?update=20200405

136734_18449dfd-caa9-4b75-8b17-758948d30410.jpg

Bizi Facebook, Instagram ve Twitter'da takip edin: @studyatctu

Konumlar

  • Prague 6

    Jugoslávských partyzánů 1580/3, 160 00, Prague 6

sorular