Keystone logo
Czech Technical University in Prague Doktora Nükleer Kimyada
Czech Technical University in Prague

Doktora Nükleer Kimyada

Prague 6, Çek Cumhuriyeti

4 Years

Ingilizce

Tam zamanlı

Request application deadline

Sep 2024

CZK 1.000 / per year

Kampüste

burslar

Çalışmalarınızı finanse etmenize yardımcı olacak burs fırsatlarını keşfedin

Tanıtım

FNSPE CTU'da Doktora Programı

Doğa Bilimleri Uygulamaları ve Matematik Mühendisliği Doktora Programı, akademik yeterliliklerini ilgili bir çalışma alanında genişletmek isteyen Yüksek Lisans Derecesine sahip mezunlara açıktır.

Araştırma odaklı program, seçilen alanda (aşağıya bakınız) yüksek düzeyde mesleki yeterlilik ve araştırmada kazanılan mesleki bilgi ve becerileri bağımsız olarak geliştirme ve kullanma yeteneği için derinlemesine eğitim sağlar.

Nükleer Kimya

Nükleer Kimya Doktora Programı, yüksek lisans dersinin kimya disiplinlerinden mezun olanların, özellikle radyokimya bilgilerini genişletmeleri için tasarlanmıştır. Mevcut haliyle, radyokimya, nükleer dönüşümlerin kimyasal ve fizikokimyasal yönlerini izleyen kapsamlı temel ve uygulamalı araştırmanın yanı sıra genel nitelikteki kimyasal problemlerin üstesinden gelmek için radyonüklidleri kullanan yöntemleri içerir. Hem canlı hem de cansız maddi ortamda radyasyonun emilmesiyle başlayan veya etkilenen kimyasal reaksiyonları inceleyen radyasyon kimyası ve bunların olası kullanımları da bu bilim dalının bir parçasıdır. Radyonüklitlerin ayrıştırılmasına yönelik yöntemlere, radyoaktif atıkların işlenmesi ve depolanmasına yönelik nükleer kimyasal teknolojilere, ortamdaki radyoaktif kirleticilerin oluşumuna ve davranışına ve çevrenin kimyasal analizinde nükleer yöntemlerin kullanımına büyük önem verilmektedir.

Başvuru Prosedürü için adım adım kılavuz

Kabul için aday, ilgili bir Yüksek Lisans Programını (veya Devamlı Yüksek Lisans Programını) tamamlamış ve seçilen çalışma / uzmanlık dalıyla ilgili derslerde matematik, fizik veya kimya (uygun olduğu şekilde) sınavını başarıyla geçmiş olmalıdır. dil.

  • İstenen belgelerin sunulması;
  • Olası danışmanlarla iletişime geçmek ve doktora tezi konusunu seçmek;
  • Başvurunun sunulması;
  • Yurt Dışı Üniversite Eğitiminin ve Niteliklerinin Doğrulanması;
  • (Nostrifikasyon);
  • Giriş görüşmesi.

Diğer faydalı bilgiler

Başvurular için son tarih genellikle yılda iki kezdir ve düzenli olarak ilan edilir. Başvuruda, başvuru sahibi, diğer şeylerin yanı sıra, seçilen çalışma programını belirtmeli ve doktora tezi konusunu (tez olarak da anılır) dikkate almalıdır.

Doktora süresi program, tam zamanlı formda dört yıl veya birleşik (yarı zamanlı) formda beş yıldır.

Başvuruya aşağıdakiler eşlik etmelidir:

  • Özgeçmiş;
  • Daha önce tamamlanmış eğitimi ve mesleki deneyimi doğrulayan belgeler (varsa). Yurtdışında alınan dereceler, diplomalar ve belgeler resmi olarak onaylanmalıdır;
  • Yayınlanmış çalışmaların bir listesi ve diğer mesleki faaliyet sonuçları; değerlendirmelerinin herhangi bir şekli takdir edilecektir.

kabul

Okul Hakkında

sorular

Benzer Kurslar