Keystone logo
Doctoral School at Gdańsk University of Technology

Doctoral School at Gdańsk University of Technology

Doctoral School at Gdańsk University of Technology

Tanıtım

Gdańsk Teknoloji Üniversitesi (Lehçe adı: Politechnika Gdańska), Polonya'daki en eski üniversitelerden biridir ve Kuzey Polonya'daki en büyük teknik üniversitedir.

1904 yılında kurulmuş ve o zamandan beri bilim ve teknolojinin çeşitli alanlarında birinci sınıf mühendisler yetiştirmektedir.

Bin yıllık bir geleneğe ve Polonya kıyı şeridine açılan bir kapı olan Gdańsk'ta yer alan okul, eğitim almak ve öğrenci hayatının tadını çıkarmak için mükemmel bir yerdir.

Ana güçlü yönler Gdańsk Teknoloji Üniversitesi

 • Gdańsk Teknoloji Üniversitesi, Bilim ve Yüksek Öğretim Bakanlığı'nın düzenlediği yarışmada Polonya'nın en iyi teknik araştırma üniversitesi seçildi.
 • Bilim ve Yüksek Öğrenim Bakanlığı'nın adaylar arasında çalışmaların popülerliğini ölçen sıralamasında 2018'de birincilik ve 2019'da ikincilik.
 • GUT, Times Higher Education University Rankings'e göre Avrupa'nın en güzel 10 üniversitesinden biri olarak sınıflandırılmıştır.
 • Üniversite, 37 çalışma alanına sahip 9 fakülteden oluşmaktadır.
 • 1200 akademik öğretmen istihdam etmekte ve 14 bin öğrenciye eğitim vermektedir.
 • Mezunlar, mezun olduktan sonra kolayca iş bulmakla kalmaz, aynı zamanda genellikle kendi işlerini başarıyla kurar ve yürütür.*
 • Potansiyel adaylar için, Gdańsk Teknoloji Üniversitesi'nin gençler arasında en popüler üniversitelerden biri olduğunu bilmek önemlidir.
 • GUT'daki uluslararası öğrenciler, Üniversiteyi uluslararası alanda tanıtmaya, yurt dışından adayları işe almaya ve yeni gelenleri desteklemeye adanmış bir kuruluş olan Uluslararası Öğrenciler ve Ziyaretçiler Ofisi'nden (ISVO)** hem kabul sürecinde hem de eğitimleri süresince benzersiz bir desteğe sahiptir. .

*Ülke çapında yapılan bir araştırmaya göre, Gdańsk Teknoloji Üniversitesi mezunlarının kazançları ülkedeki mezunlar arasında dördüncü sırada yer almaktadır.

** ISVO, Gdańsk Teknoloji Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Ofisi'nin bir parçasıdır ve uluslararası adaylara ve öğrencilere bilgi ve danışmanlık sağlamak için oluşturulmuştur. Destekleyici, çok dilli personel, başvurular, üniversite, Polonya'da kalmanın yasallaştırılması, konaklama ile ilgili soruları yanıtlayabilir ve ortaya çıkabilecek sorunların çözülmesine yardımcı olabilir.

192808_NAWA-STER-EN.png

Konumlar

 • Gdańsk

  Gdańsk, Poland, 80-233, Gdańsk

  sorular