Keystone logo
EU Business School DBA - İşletme Doktoru
EU Business School

DBA - İşletme Doktoru

Geneva, İsviçre

2 Years

Ingilizce

Tam zamanlı, Yarı zamanlı

Request application deadline

Jun 2024

CHF 4.750 *

Kampüste

* Terim başına

Tanıtım

144326_2_728x90.gif

EU Business School son derece rekabetçi İşletme Doktoru (DBA) programı, zorlu, titiz ve teşvik edici olmak ve yönetim, liderlik ve akademik yeterlilikleri artırmak için tasarlanmıştır. Program, öğrencilerin bağımsız ve eleştirel düşünme becerilerini geliştirerek işletme içinde belirli bir alanda uzmanlaşmalarını sağlar. Öğrenciler, özgün, uzman düzeyinde bir araştırma projesini tamamlayarak araştırma ve analitik becerilerini geliştirirler.

AB DBA programı, kurslar, seminerler, profesyonel konutlar, araştırma yazıları ve son tezin etkili bir kombinasyonu üzerine kuruludur. Kapsamlı akademik ve pratik deneyime sahip öğretim üyeleri ile birlikte çalışan öğrenciler, eleştirel ileri teoriler ve mevcut, uzun vadeli sorunlara derhal yaratıcı çözümler uygulama yeteneği hakkında kapsamlı bir anlayış kazanırlar.

“Bundan önce Cambridge Üniversitesinde yüksek lisans yaptım. Çalışmamı devam ettirmek için AB'yi seçmemin nedeni, AB'nin Asya-Pasifik bölgesinde büyük bir etkisi olmaya başladığına gerçekten inanıyor olmamdı. Ve dünya Asya-Pasifik'e gidiyor. ”
Ravi Fernando, DBA

program

EU Business School DBA programı, pratik iş vakalarını kullanan ve temel araştırmaların aksine uygulamalı araştırmalardan oluşan, araştırmaya dayalı bir müfredata sahiptir. DBA iki yıl veya beş yıla kadar bir sürede tamamlanabilir. Program iki ana bölümden oluşmaktadır: Doktora öncesi aşama en az bir yıl sürer. Amacı, öğrencilere birincil ve destekleyici çalışma alanlarının teorik ve pratik bilgilerini vermektir. İkinci aşama, öğrencilerin tez öncesi aşamadaki bilgileri doğru şekilde alıp almadıklarını ve bu bilgiyi önemli bir sorunun çözümüne doğru uygulayıp uygulamadıklarını belirler.

DBA kimin içindir?

DBA şunlar için tasarlanmıştır:

 • MBA veya yüksek lisans derecesi sahipleri ve beş ya da daha fazla lisansüstü iş deneyimi olan uygulayıcılar.
 • Alternatif niteliklere ve başarılı kariyere sahip girişimciler ve üst düzey yöneticiler.

DBA Student

Öğrenme Çıktıları

İşletme Doktora programı yöneticileri, işletme liderlerini, yöneticileri ve alim-uygulayıcıları aşağıdakileri yapacak şekilde eğitir:

1

2

3

4

Uygulamalı araştırma, öğretim ve analiz yoluyla giderek daha karmaşık bir dünyada, çağdaş işletme sorunlarına yeni teorik bilgiler uygulayın. Güncel işletme veya yönetim sorunlarını çözmek için araştırmada sıkça kullanılan çeşitli nicel ve nitel yöntemleri keşfedin. Geçiş yönetimi ile değişim için stratejik planlar geliştirmek için kuruluşlar üzerindeki iç ve dış etkileri tespit etmek ve değerlendirmek. İş dünyasında ve toplumda işbirliğine katkıda bulunan bir lider olarak çalışmak için etik standartlar ve uygulamalar ile sorumluluk ve kültürel / küresel çeşitliliğin uzmanlığını gösterin.

EU Business School Classes" src="https://keystoneacademic-res.cloudinary.com/image/upload/q_auto,f_auto,w_743,c_limit/element/11/116121__22A5246.jpg" alt="EU Business School Classes" />

Fakülte

AB'nin yüksek kalibreli fakültesi, doktora derecesine sahip tam zamanlı akademisyenlerin yanı sıra, uluslararası iş dünyasının mevcut üyeleri olan yarı zamanlı eğitmenlerden oluşmaktadır. Öğretim üyelerimiz girişimciler, danışmanlar ve işletme liderleri olarak mevcut veya önceki deneyime sahiptir. Akademik ve profesyonel dünyaların birleşmesi, AB'nin eğitime yönelik pragmatik yaklaşımını pekiştirerek benzersiz ve istisnai bir öğrenme kalitesini destekliyor.

Kabul

Eğitim hedeflerinize uyurken mesleki hedeflerinizi gerçekleştiren bir DBA programı seçmenin çok fazla araştırma ve müzakere gerektiren bir süreç olduğunu biliyoruz. Kabul ekibimiz, sorularınız veya sorularınız için size yardımcı olmak için hazırdır. Kampüslerimizi ziyaret ederek, öğrencilerimizle tanışarak, derslere katılarak ve açık gün oturumlarıyla bizi daha yakından tanımanızı öneririz.

 • Başvuru formunu doldurup gönderin
 • Daha fazla talimat al
 • Ek belgeleri gönderin
 • Kayıt onayını al
 • Eğitiminize AB ile başlayın!

Gereksinimler

Kabul şartları*:

 • Master derecesi ve transkriptlerinin 1 onaylı kopyası.
 • İngilizcenin akıcılık kanıtı: Minimum TOEFL puanı 110 (internet tabanlı), 253 (bilgisayar tabanlı); IELTS 7.0; Minimum puan 185 olan CAE C1; PTE 68; İngilizce ana dili veya eşdeğeri.

Adaylar ayrıca aşağıdakilerden birini karşılamalıdır:

 • 4.0 ölçeğinde 3,0 not ortalaması.
 • GMAT veya GRE'de tatmin edici bir puan.
 • 5 yıllık profesyonel iş tecrübesi.

* Kriterlere uymayan öğrenciler kabul komitesi tarafından görüşülerek liyakat esasına göre değerlendirilecektir. Daha fazla bilgi için, lütfen ilgili AB İsviçre kabul departmanına başvurun.

süreç

İnternet üzerinden

 1. Online doktora başvuru formunu doldurun.
 2. Daha fazla belgenin nasıl gönderileceğine ilişkin talimatların bulunduğu bir e-posta alın.

E-mail

 1. Doktora başvuru formunu indirin, yazdırın ve doldurun.
 2. Doldurulmuş başvuru formunu e-posta yoluyla ilgili AB İsviçre Kabul Departmanına tarayın ve gönderin.
 3. Daha fazla belgenin nasıl gönderileceğine ilişkin talimatların bulunduğu bir e-posta alın.

Başvuru paketini gönderme:

İlgili AB İsviçre Kabul Departmanı, başvuru paketinizi nasıl göndereceğinize ilişkin talimatlar için e-posta yoluyla sizinle iletişime geçecektir. Ardından, istenen belgeleri içeren uygulama paketinizi postayla veya e-postayla gönderin. Kabul departmanı bu e-posta yoluyla alındığını onaylayacaktır.

belgeleme

Tüm başvuru sahipleri başvuru sürecini tamamlamak için aşağıdaki belgeleri teslim etmelidir:

 • Doldurulan başvuru formunun 1 nüshası (başvuru çevrimiçi olarak doldurulmamışsa)
 • 1 adet yüksek lisans derecesi ve transkript sertifikası veya eşdeğeri *
 • İngilizcenin akıcılık kanıtı: TOEFL puanı 110 (internet tabanlı), 253 (bilgisayar tabanlı); IELTS 7.0; CAE C1; PTE 68; İngilizce ana dili veya eşdeğeri
 • CV / özgeçmiş 1 kopyası
 • Öneri 2 harf
 • Bir DBA’yı takip etme nedenlerinizi ve araştırma çıkarlarınızı belirten 1 araştırma teklifi; 3-5 sayfa uzunluğunda olmalı
 • Elektronik vesikalık fotoğraf veya 3 adet basılı vesikalık fotoğraf
 • Geçerli bir pasaport veya kimlik kartının 1 kopyası
 • 1 banka sertifikası veya başvuru sahibinin mali ödeme yetkisini tasdik eden mektup
 • 200 CHF iade edilmeyen başvuru ücreti. Lütfen AB'ye ödenecek bir banka havalesi için havale, çek veya makbuz ekleyin.

Başvuru ve Belge Detayları

Diploma*

Akredite kolej / üniversitenizin ve transkriptlerin ilgili AB İsviçre Kabul Departmanına gönderilmesini ayarlayın. Transkriptler, resmi bir üniversite damgası ve dekan imzası taşıyorsa resmi kabul edilir. Akademik transkriptler ayrıca üniversitenin iletişim bilgilerini içermelidir. Transkriptler, her bir konuda alınan konuları, kazanılan notları veya sınav sonuçlarını listelemeli ve sertifika veya diplomaları içermelidir. Belgeler İngilizce değilse, onaylı bir İngilizce tercümesi ile gönderilmelidir.

öneriler

Akademik performansınıza ve liderlik potansiyelinize aşina olan akademik danışmanlardan iki tavsiye mektubu gönderin. Bir süredir akademik dünyanın dışındaysanız, lütfen iş ahlakınıza, yeteneğinize ve liderlik becerilerinize aşina olan işverenlerden ve / veya yöneticilerden iki mektup gönderin. İngilizce yazılmayan herhangi bir mektuba onaylı bir İngilizce tercümesi eşlik etmelidir.

Program en az iki yıl sürer. Öğrencilerin 4 giriş hakkı vardır: Ekim, Şubat, Haziran, Ağustos.

Graduation Geneva

İdeal Öğrenciler

Program Sonucu

Öğrenci Görüşleri

Okul Hakkında

sorular