Keystone logo
Faculty of Natural Sciences and Mathematics - University of Maribor

Faculty of Natural Sciences and Mathematics - University of Maribor

Faculty of Natural Sciences and Mathematics - University of Maribor

Tanıtım

Fakülte Vizyonu

Fakülte'nin vizyonu, Biyoloji, Ekoloji, Fizik ve Matematik alanlarını inceleyen bölgede lider eğitim, araştırma ve uygulama geliştirme merkezi olmaktır. Ayrıca, Slovenya'da gelecekteki öğretmenleri Bilim, Matematik ve Teknik çalışmalar gibi farklı alanlarda eğitmek için lider merkez olmayı hedeflemektedir.

Fakülte'nin Amacı

Fakülte'nin misyonu, Matematik, Fizik, Biyoloji, Ekoloji ve Biyoloji, Matematik, Fizik, Kimya ve Teknik, Bilgisayar ve Çevre çalışmaları gibi Eğitim bilimleri gibi temel bilimler alanlarında yeni bilgiler oluşturmaktır.

Geleneğe Sahip Genç Bir Fakülte

Fen Bilimleri ve Matematik Fakültesi (FNM) 2006 yılında kuruldu. Eğitim Fakültesi üç farklı fakülteye ayrıldı. FNM farklı bölümlere ayrılmıştır: Biyoloji Bölümü, Fizik Bölümü, Matematik ve Bilgisayar Bilimleri Bölümü ve Teknik Çalışmalar Bölümü.

Fakülte, mükemmel akademik kadromuz tarafından kalitesi sağlanan birçok farklı çalışma programı yürütmektedir. Fakülte çalışanları dünyaca ünlü bilim insanları ve araştırmacılardır ve çalışmalarıyla fakülteyi araştırma alanında en üst sıraya koymuşlardır. Başarılı araştırma faaliyetleri faydalı ve ilgili çalışma programlarımızda görülebilir. Akademik personelimizin kalitesinin bir başka kanıtı da FNM'deki öğretmenlerin en iyi puan aldığı öğrenci anketleridir. Bu nedenle FNM, aynı zamanda en öğrenci dostu olan yüksek kalitede bir fakültedir.

Fakültedeki tüm çalışma programları, bologna sistemine uyması için yeniden yapıldı. Bazı yeni programlar zaten bologna olarak başlıyor. 09 / 10'dan bu yana, fakültemiz sadece yeni, biyolojik çalışma programları sunmaktadır.

121779_DSCF4176-1.jpg

Neden Fakültede Çalışmalı?

Günümüzde, bilim çok büyüyor ve toplumumuzda daha büyük, daha önemli bir yer alıyor. Bilimi çalışmak, güvenilirliği ve uzun ömürlü sonuçları garanti eden yeni bilgilerin toplanmasına yol açar. Gençler, fen ve matematik alanında iyi eğitimli olmanın, iyi bir şekilde çalışmayı ve iyi bir kariyer yapmayı mümkün kıldığını tekrar anlamaya başlıyor. Öğrencilerimiz, çalışmaları için büyük bir motivasyon kaynağı olan hedefleri ve yaşam beklentilerini açıkça tanımlamışlardır.

Fen Bilimleri ve Matematik Fakültesi'nin ilgi çekici özellikleri şunlardır:

  • Başarılı bir özel ders sistemimiz var.
  • Kuşaklararası yardım her gün kullandığımız bir şeydir.
  • Öğrenciler mezun olarak çalışırken projelerde işbirliği yapabilirler.
  • Öğrenciler, fakültenin sunduğu birçok ders dışı etkinliğe katılabilirler.
  • Öğrenciler kendi uzmanlık alanlarında çalışırken, ek deneyim kazanabilirler.
  • Öğrenciler Bilim, Teknik, Tıbbi, Ekonomik Çalışmalar alanındaki birçok disiplinlerarası bağlantıdan yararlanabilir ve böylece bilgilerini genişletebilirler.
  • Bizim fakültede öğrenciler sayı değildir!

İstihdam Seçenekleri

Fen ve Matematik Alanında Eğitim, iyi iş bulma ve başarılı bir kariyer yapmayı sağlar, çünkü özellikle Slovenya'da Fen ve Matematik alanında uzmanlaşmış birkaç mezun vardır. İstihdam sanayi, bankalar, sigorta acenteleri, kamu kurumları, okullar vb. İçin mümkündür. Eğitim başka serbest meslek olanaklarını da sağlar.

Fiili istihdam seçenekleri, bireysel programların akreditasyon uygulamalarında bulunabilir.

121780_DSCF2141-1.jpg

Araştırma fakültesi

FNM (Doğa Bilimleri ve Matematik Fakültesi) ortakları dünyanın önde gelen araştırmacılarından birine aittir ve fakülte bilimsel faaliyetleri tarafından Maribor Üniversitesi'ndeki en iyisi olarak bilinir.

Fakülte çoğunlukla biyoloji, ekoloji ve çevrecilik, biyofizik, sistem biyolojisi, karmaşık sistem fiziği, nanoteknoloji, matematik, cebir, geometri, topoloji, mühendislik, bilgisayar bilimleri, organik kimya ve eğitim bilimleri alanlarında araştırmalar geliştirmektedir.

Öğrencilerimiz yukarıda belirtilen araştırma faaliyetlerine ve projelere başarıyla dahil edilmiştir.

121877_FNM-modrozelen-bitnaslika-velika.jpg

Konumlar

  • Maribor

    Fakulteta za naravoslovje in matematiko, Koroška cesta 160, 2000, Maribor

sorular