Keystone logo
FGV EBAPE - Brazilian School of Public and Business Administration Yönetimde Msc Ve Doktora
FGV EBAPE - Brazilian School of Public and Business Administration

Yönetimde Msc Ve Doktora

Rio de Janeiro, Brezilya

21 Months

Ingilizce

Tam zamanlı

21 Jul 2024

14 Jan 2025

BRL 120 / per course *

harmanlanmış

* Yönetim alanında Yüksek Lisans ve Doktora programlarına başvuran tüm onaylı adaylar öğrenim ücretlerinden muaftır ve programa özel bağlılık ve akademik performansa dayalı olarak burs alırlar.

Tanıtım

FGV EBAPE'de Yönetim Alanında Akademik Lisansüstü Çalışmalar Yüksek Lisans ve Doktora programlarından oluşmaktadır. Yönetimde. Birbiriyle yakından bağlantılı olan bu kurslar aynı değerleri ve ilkeleri paylaşır.

Yüksek Lisans programının temel amacı, öğrencileri doktoralara (FGV EBAPE'de veya Brezilya'daki veya dünyanın başka yerlerindeki diğer seçkin kurumlarda) veya iş piyasasına hazırlamaktır.

Doktora programının temel amacı. Programın amacı, öğrencileri Brezilya'daki veya yurtdışındaki üniversitelerde veya diğer akademik kurumlarda araştırma profesörü olarak akademik kariyere hazırlamaktır.

Yüksek Lisans ve Doktora programlar, uluslararası emsalleri tarafından sağlananlara eşdeğer metodolojik ve kavramsal eğitimin yanı sıra, Brezilya'daki gerçekliğin birçok farklı bağlamına göre uyarlanmış bilgi ve erişim sunmaktadır. Yönetim ve ilgili alanlarda önde gelen dergilerde yayınlanan makaleler aracılığıyla yüksek kaliteli araştırmaların üretilmesine ve yayılmasına büyük önem verilmektedir.

Profil, Süre ve Taahhüt

Program, disiplinler arası bir yaklaşımı benimsemekten, İşletme alanında lisans veya yüksek lisans derecesine sahip öğrencileri veya ekonomi, mühendislik, bilgisayar bilimi, psikoloji, sinir bilimi, siyaset bilimi, sosyoloji, muhasebe, istatistik ve uygulamalı matematik gibi ilgili alanlarda ağırlamaktan gurur duymaktadır. . Akademik Yüksek Lisans programı 21 ay uzunluğundadır ve Ph.D. Program 48 ay sürmektedir.

Her iki program da tam zamanlıdır (Pazartesiden Cumaya, sabah 9'dan akşam 5'e kadar, gerekirse Cumartesi günü sabah 9'dan akşam 12'ye kadar ara sıra derslerle). Öğrencilerin program süresince her gün okulda vakit geçirmeleri, programın akademik kültürünü şekillendiren ve güçlendiren sınıf içi etkinliklere, araştırma projelerine, seminerlere ve tartışmalara katılmaları beklenmektedir. Yüksek Lisans ve Doktora. Öğrenciler ayrıcalıklı bir çalışma ortamına sahiptir.

Tüm öğrencilere öğrenim ücretinden muafiyet tanınır. Ancak, programa tam zamanlı olarak bağlı çalışan ve herhangi bir işi olmayan öğrencilere Burs verilecektir. Öğrencilerin akademik performansı ve Program yönetmeliklerinde belirlenen kurallara ve son başvuru tarihlerine uyması, öğrencilerin Programda kalabilmesi için esastır. Burs yenilemede bu hususlar da dikkate alınacaktır.

Dil

Yüksek Lisans ve Doktora. programlar İngilizce olarak öğretilmektedir. Bu nedenle öğrencilerin İngilizce okuyabilmesi, yazabilmesi, anlayabilmesi ve konuşabilmesi gerekir. Yüksek Lisans tezinin yanı sıra kavramsal makale olan Ph.D. de İngilizce olarak yazılmalıdır. Danışmanlar ve öğrenciler arasında aksi kararlaştırılmadıkça tez önerisi ve nihai belge.

232460_logos3.jpg

kabul

Müfredat

Okul Hakkında

sorular