Keystone logo
Georgian State University Of Theatre And Film

Georgian State University Of Theatre And Film

Georgian State University Of Theatre And Film

Tanıtım

Shota Rustaveli Tiyatro ve Film Georgia Eyalet Üniversitesi, drama ve film, müzikal tiyatro, kukla, kukla ve pandomim oyuncuları, drama, film ve televizyon yönetmenleri, görüntü yönetmenleri, tiyatro ve film eleştirmenleri, sanat tarihçileri, televizyon ve diğer uzmanlar yetiştiriyor. medya, koreograflar, turizm yöneticileri ve kültür-eğitim sektörünün uzmanları.

Öğrencilerimiz çeşitli film ve tiyatro festivallerinde ve yarışmalarında uluslararası başarı ve en yüksek ödülleri kazandılar.

Üniversite, Gürcü tiyatro ve sinemasının ansiklopedilerini hazırlayan D. Aleksidze tiyatrosu, bilimsel kütüphane, laboratuarlar, eğitim, bilim enstitüsüne sahiptir.

Üniversite, binden fazla öğrencinin Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora derecelerini aldığı Drama, Film ve Televizyon, Beşeri Bilimler, Sosyal Bilimler ve Yönetim ve Gürcü Halk Müziği ve Dans fakültelerine sahiptir.

Üniversite, tüm Kafkasya Bölgesi için tiyatro ve sinema uzmanlarının yetiştirilmesinde büyük bir rol oynadı. Üniversite, Rusça, Ermenice, Azerice, Abhazca, Ossian, İnguş, Çeçen ve diğer tiyatrolar için uzmanlar yetiştirdi. Üniversitenin eğitim ve diploma performanslarına (Sinema Oyuncuları Tiyatrosu, Ahıska Tiyatrosu, Metekhi Tiyatrosu, Akhmeteli Tiyatrosu, Saingilo Tiyatrosu, Pandomim Tiyatrosu vb.) Dayalı olarak günümüzde ünlü birçok tiyatro kuruldu.

Üniversite, farklı ülkelerdeki üniversitelerle yaratıcı ve bilimsel ilişkiler sürdürmektedir.

Konumlar

  • Tbilisi

    Davit Aghmashenebeli Avenue,40, , Tbilisi

    sorular