Keystone logo
Graduate School of Life Science Munich

Graduate School of Life Science Munich

Graduate School of Life Science Munich

Tanıtım

Enstitü Okulumuz

Münih Yaşam Bilimleri Enstitüsü, Ludwig-Maximilans-Universität München (LMU) Biyoloji Fakültesi ve Kimya, Biyokimya ve Eczacılık Fakültesi'nin bir parçasıdır. Bu mükemmel fakülteler, Almanya'daki en iyi biyoloji ve biyokimya eğitim kurumları arasında yer almaktadır. LMU Gen Merkezi ve Klinikum der Universtität München (KUM) ile birlikte, Grosshadern-Martinsried'de bulunan ve yaşam bilimlerinde en gelişmiş uluslararası araştırmalarıyla tanınan HighTechCampusLMU'ya aittirler. Katılan araştırma grupları genellikle bitişikteki Max-Planck Biyokimya ve Nörobiyoloji Enstitüleri ve Alman Çevre Sağlığı Araştırma Merkezi (Helmholtz Zentrum München) ile işbirliği yapmaktadır.

Ludwig-Maximilians-Üniversitesi Hakkında

Prestijli Ludwig-Maximilians-Universität München'in İtalyan esintili binaları, Avrupa'nın ilk büyük şehir parkı olan İngiliz Bahçesi'nin yakınında, Münih'in merkezinde yer almaktadır. Üniversite, Almanya'daki en eski ve en büyükler arasındadır. 1472'de Bavyera'nın Ingolstadt kasabasında, Zengin Dük Ludwig yönetiminde kuruldu ve Landshut'ta bir mola verdikten sonra, nihayet 1826'da Münih'e yerleşti. O zamandan beri, sayısız saygın akademisyeni kendine çekti. Bunlar arasında X-ışını mucidi, kimyager ve modern tarımın babası Justus von Liebig ve sosyolog Max Weber de vardı. Üniversite, kurulduğu günden bu yana 13 Nobel Ödülü sahibi yetiştirdi. Bugün,% 15'i uluslararası öğrenci olan 48.000 öğrencisi ile Ludwig-Maximilians-Universität, canlı bir öğrenci hayatı sunuyor. 700'den fazla profesörü ve 3.000 yardımcı doçenti, benzersiz bir araştırma ve öğretim ortamını şekillendiriyor.

Ludwig-Maximilians-Üniversite Sıralaması

Ludwig-Maximilians-Universität München, 2021'de bir kez daha, LMU'nun 32. sırada yer aldığı Times Higher Education Dergisi'nin Dünya İtibar Sıralamasında en üst sıralarda yer almaktadır. Buna göre, LMU, Avrupa'nın en ünlü üniversiteleri arasındadır. Dünya İtibar Sıralaması, dünyanın her yerinden ünlü bilim adamlarına danışarak bir üniversitenin öğretim ve araştırmadaki itibarını değerlendirir.

Enstitü Okulumuz

2009 yılında kurulan Münih Yaşam Bilimleri Enstitüsü (LSM), Antropoloji, Biyokimya ve Hücre Biyolojisi, Ekoloji, Evrim, Genetik, Mikrobiyoloji, Bitki Bilimleri, Sistematik ve Zooloji alanlarını kapsayan yaşam bilimlerinde uluslararası bir doktora programı sunmaktadır. ve nitelikli araştırmacılar. Program tamamen İngilizce olarak verilmektedir ve Avrupa'nın en iyi üniversitelerinden birinde kapsamlı bilimsel eğitim vermektedir. Enstitü üyeleri, Ludwig-Maximilans-Universität München (LMU) Biyoloji Fakültesi ve Kimya, Biyokimya ve Eczacılık Fakültesi'nin bir parçasıdır. Fakülteler, Almanya'daki en iyi biyoloji ve biyokimya eğitim kurumları arasında yer almaktadır.

180907_180904_CampusFeatures_CopyrightLMUBleeseCarolin2021.jpg

Program ve üyelerimiz

Belirli bir projeye ilişkin araştırma eğitimi, seminerler, geri çekilmeler, yöntem kursları, aktarılabilir beceriler konusunda eğitim ve en az bir uluslararası konferansa katılım ile desteklenecektir. Doktora programı, Yüksek Lisans veya Diploma derecesine veya istisnai durumlarda 4 yıllık Lisans derecesine sahip öğrencilere açıktır. Lisansüstü okulun başarılı öğrencilerine 3 ila 4 yıl sonra LMU tarafından doktora derecesi (Dr. rer. nat.) verilecektir. Adayların, güçlü bir nitel arka planın yanı sıra bağımsız araştırma yapma ilgi ve becerisini kanıtlamaları gerekir.

Yenilikçi araştırma yaklaşımları ve teknolojileri ile uluslararası alanda tanınan 50'den fazla araştırma grubu, Enstitü'nün çekirdek fakültesini oluşturur. En gelişmiş yaklaşımları kullanarak, bu gruplar temel ve uygulamalı biyolojik ve biyokimyasal araştırmalarla ilgili temel soruları yanıtlamayı amaçlar. Kendi araştırma grupları içinde veya kampüste uzmanlaşmış bir araştırma grubu ile işbirliği içinde, LSM doktoralarına çeşitli teknikleri öğrenme ve yönetme fırsatı verilir. Böylece, LSM'deki doktora öğrencilerine yaşam bilimlerinde ileri yöntemler konusunda kapsamlı bir eğitim verilmektedir.

Programın amacı, yalnızca araştırma başarısı için gerekli teknik uzmanlığı öğretmek değil, aynı zamanda her düşünceli ve sorumlu bilim insanı için vazgeçilmez olan becerileri kazandırmaktır. İkincisi, basit bir dille iletişim kurma becerisini ve biyo-etik meselelerle ilgilenmeye ve bunların kışkırtabilecekleri kamusal söylemlere katılmaya istekli olmayı içerir. Ayrıca, yabancı öğrencilere entegrasyonu kolaylaştırmak için kültürlerarası yönleri de içeren kurum içi Almanca kursları sunulmaktadır. Başarılı öğrenciler yaklaşık üç ila dört yıl sonra lisansüstü eğitimlerini tamamlarlar ve LMU tarafından doktoraları (Dr. rer. nat.) verilir.

Bir bakışta

 • Doktora Süresi: 3 ila 4 yıl
 • doktora derecesi aldı (Dr. rer. nat.)
 • Kurslar İngilizce olarak yapılacaktır
 • Mevcut burslar: 2 DAAD ve 2 CSC LMU bursu
 • Kampüs: Münih'teki HighTechCampus

İstatistik

Aşağıdaki istatistiklerde de görebileceğiniz gibi, programımız son derece disiplinlerarası ve uluslararasıdır.

Öğrencilerimiz aşağıdaki 4 fakülteden birine üyedir:

 • Biyoloji Fakültesi
 • Tıp Fakültesi,
 • Veterinerlik Fakültesi
 • Kimya ve Eczacılık Fakültesi

Öğrencilerimiz 20 farklı ülkeden geliyor.

  Kampüs Özellikleri

  Ludwig Maximilian Üniversitesi (LMU) München Biyoloji Fakültesi, Tıp Fakültesi, Veterinerlik Fakültesi ve Kimya ve Eczacılık Fakültesi'nden 50'den fazla araştırma grubuyla LSM, Martinsried'in güneyindeki HighTechCampus içindeki seçkin konumunda. Münih, çevredeki laboratuvarlardan muazzam destek, disiplinlerarasılık ve sürekli bilimsel girdi olanaklarına katkıda bulunur.

  Münih'in kalbinden (Marienplatz), Martinsried'deki HighTechCampus'e metro ile sadece 20 dakika uzaklıktadır.

   kabul

   Doktora programı, yüksek lisans veya diploma derecesine sahip öğrencilerin yanı sıra dört yıllık lisans derecesine (yazılı tezli) sahip istisnai adaylara açıktır.

   Gerekli belgeler şunlardır:

   • Özgeçmiş (CV);
   • Kayıtların transkripti (çalışma kaydı) ve lisans derecesi (minimum 240 AKTS puanı), Vordiplom veya eşdeğeri derece sertifikası;
   • Kayıtların transkripti (çalışma kaydı) ve yüksek lisans derecesi, Diploma veya eşdeğer derecenin (varsa) derece sertifikası. Lisans programınız henüz tamamlanmadıysa, lütfen geçici transkript sağlayın;
   • İki tavsiye mektubu (daha fazla ayrıntı için yukarıya bakın);
   • Lise diploması transkriptleri veya eşdeğeri.
   • Motivasyon Mektubu (en fazla 1 DinA4 sayfası) özellikle seçilen projelerin neden seçildiğini belirtir.

   Uygulama

   LSM, 1 Eylül'den 31 Ekim 2023'e kadar açık olan yıllık bazda doktora başvuruları için çağrıda bulunmaktadır.

   Başvuru sahipleri, çevrimiçi portalımız aracılığıyla çok aşamalı bir süreçte seçilir, böylece başvuru prosedürü boyunca açıklık ve adalet sağlanır. Her eksiksiz gönderim LSM koordinatörü tarafından değerlendirilir. Başvurular, LSM Graduate School'un birkaç öğretim üyesi tarafından bağımsız olarak incelenecektir. Akademik niteliklere, araştırma deneyimine, motivasyona, bilimsel geçmişe ve tavsiye mektuplarına göre adaylar LSM Mülakat haftasına katılmak üzere seçilecektir. LSM komite kurulu üyeleri aracılığıyla kapsamlı bir değerlendirmeden sonra, başarılı adaylar LSM Graduate School'a katılmaya davet edilecektir.

   Burslar ve fon sağlama

   Öğrenci Görüşleri

   Konumlar

   • Munich

    Grosshadernerstr. 2-4, 82152, Munich

    sorular