Keystone logo
© Domus Academy
Gran Sasso Science Institute GSSI

Gran Sasso Science Institute GSSI

Gran Sasso Science Institute GSSI

Tanıtım

GSSI – Gran Sasso Bilim Enstitüsü, uluslararası bir doktora derecesidir. Fizik, Matematik, Bilgisayar Bilimleri ve Sosyal Bilimler alanlarında bir okul ve araştırma ve yüksek öğrenim merkezi. 2012 yılında L'Aquila'da (İtalya) INFN - Ulusal Nükleer Fizik Enstitüsü İleri Araştırmalar Merkezi olarak kuruldu ve daha sonra Mart 2016'da lisansüstü eğitim veren İleri Araştırmalar Okulu olarak kuruldu. Günlük işbirliği ve etkileşim yoluyla, araştırmacılar ve öğrenciler, araştırma yöntemleri hakkında sağlam bir bilgi birikimi oluşturma ve tüm GSSI faaliyetlerinde ilgi alanlarının, yenilikçi yaklaşımların ve çok kültürlü değişimlerin kirlenmesini deneme fırsatına sahiptir. Günümüz dünyasının karmaşıklığını ele alırken, yaptığımız her şeyin temelinde disiplinlerarasılığın ve çapraz döllenmenin yattığı GSSI çalışma ve araştırma alanları arasındaki tüm engelleri kaldırmaya kararlıyız. Hedeflerimiz arasında bilimsel sonuçların topluma yayılması ve genel halk, vatandaşlar ve okullar için kültürel etkinliklerin tanıtımı yer almaktadır.

GSSI - Gran Sasso Bilim Enstitüsü 36 Doktora sunmaktadır. 2022/23 akademik yılı için burslar ve doktora bursları için başvurular davet ediyor. “Astropartikül Fiziği” (9), “Doğal, Sosyal ve Yaşam Bilimlerinde Matematik” (9), “Bilgisayar Bilimi” (9), “Bölge Bilimi ve Ekonomik Coğrafya”(9) Programları.

Doktora için resmi dil kurslar ingilizcedir .

Burslar 4 yıllığına verilir ve yıllık tutarı brüt 16.159,91 €'dur . Tüm Doktora öğrenciler GSSI tesislerinde ücretsiz konaklama ve kantini kullanma hakkına sahiptir.

Kampüs Özellikleri

    Konumlar

    • L'Aquila

      Viale Francesco Crispi,7, 67100, L'Aquila

      sorular