Keystone logo
Huntsville Bible College Bakanlık Doktoru
Huntsville Bible College

Bakanlık Doktoru

Huntsville, Amerika Birleşik Devletleri

0 Semesters

Ingilizce

Tam zamanlı

Request application deadline

Sep 2023

Request tuition fees

Kampüste

burslar

Çalışmalarınızı finanse etmenize yardımcı olacak burs fırsatlarını keşfedin

Tanıtım

Huntsville Bible College Bakanlık Doktoru - İncil Liderliği, İncil Liderliği alanında ileri düzeyde hazırlık sağlamak için tasarlanmıştır. Programın amacı, kritik liderlik rollerini üstlenmek için yetkin ve etkili uzmanlar geliştirmektir. İncil Liderliği derecesinde Bakanlık Doktoru, Büyük Komisyon'a sadık kalarak bu 21. yüzyıldaki değişiklikleri ve zorlukları stratejik olarak ele alacak yaratıcı, yenilikçi, sadık ve deneyimli Hıristiyan liderlerin geliştirilmesini kolaylaştırır. Hem geleneksel hem de geleneksel olmayan bir ortamda çeşitli kapasitelerde hizmet veren Hristiyan liderler, daha etkili, verimli, üretken ve alakalı olmak için donanımlı olacaklar. Değişen mevcut kilise iklimini ve mevcut topluluk kültürünü ele almak için yeni bakanlıklar kuracaklar. Kariyer Fırsatları arasında Pastor, Pastor Yardımcısı, Kilise Yöneticisi, Üniversite Eğitmeni, Kolej Yöneticisi, Kâr Amacı Gütmeyen Liderler, Organizasyonel Liderler bulunmaktadır.

Derecenin tamamlanmasının ardından, öğrenci aşağıdakileri yapmak için donanımlı olacaktır:

Öğrenciler, kendi uzmanlık alanlarında bakanlık için teolojik temeli gözden geçirecek ve iyileştirecekler.

Öğrencilerin, özel ve kamu kuruluşlarında kar amacı gütmeyen ve kâr amacı gütmeyen kuruluşlarda İncil liderliğine yönelik çeşitli yaklaşımları tanımlama ve değerlendirme olanağı sağlanacaktır.

Öğrencilere, bakanlık uygulamalarını değerlendirmek ve geliştirmek için uygun bir araştırma metodolojisi kullanmaları öğretilecektir.

Öğrenciler, disiplinler arası konuları entegre ederken bakanlık için teolojik temellerini ve sağlam araştırma ilkeleri konusundaki anlayışlarını yansıtan bir proje ve tez tamamlayacaklar.

Öğrenciler, yeni liderleri takip etmek ve kendi bakanlıklarının etkinliklerini artırmak için donanımlı olacaklar.

Öğrenciler, İncil'deki bir dünya görüşünü liderlik, eğitim ve sosyal bilim ilkeleriyle bütünleştirecek, böylece Tanrı'nın çağırdığı yere liderlik etmek için gereken çok yönlü bir temele sahip olacaklar.

Huntsville Bible College İncil Liderliğinde Bakanlık Doktoru, yüksek öğrenim kohort programlarının diğer akredite kurumlarının modelini takip edecektir. Doktora öğrencileri bireysel olarak kabul edilecektir. Bununla birlikte, öğrenciler, lisans programı boyunca sırayla başlayacak ve mezuniyete kadar birlikte devam edecek bir gruba (bir grup / öğrenci topluluğu / akran sınıf arkadaşları olarak) kabul edilecektir. Bu dinamik, etkileşimli ve sıralı derece programının bir sonucu olarak, doktora öğrencileri bilgi ve beceri temellerini geliştirecek, yaşam boyu ilişkileri geliştirecek ve öğrenci-akran ilişkisi süreci boyunca birbirlerini teşvik edeceklerdir. Bir öğrenci temel veya zorunlu bir dersten başarısız olursa, o öğrencinin izin alması ve ardından başka bir öğrenci-akran grubuyla bağlantılı olarak bir sonraki kohort yılını geri alması gerekecektir. Planlanan kurs tekliflerinin bir sonucu olarak, bir öğrenci, doktora programının daha erken tamamlanması için tasarlanan derslerini hızlandıramayacaktır.

Okul Hakkında

sorular

Benzer Kurslar

  • Bakanlık Doktoru
    • Vancouver, Kanada
  • Hıristiyan Liderlik Doktoru (Çevrimiçi)
    • Orlando, Amerika Birleşik Devletleri
  • Bakanlık Doktoru (Online)
    • Orlando, Amerika Birleşik Devletleri