Keystone logo
Hector Fellow Academy

Hector Fellow Academy

Hector Fellow Academy

Tanıtım

Hector Fellow Academy Hoşgeldiniz

Disiplinlerarası Araştırmaları Geliştirmek için Sinerji Yaratıyoruz

Hector Fellow Academy genç bir bilim akademisidir. Hector Science Ödülü'nün ödüllü oyuncularına ağ oluşturma, disiplinlerarası değişim ve karşılıklı ilham için bir platform sunuyor. Ayrıca, Akademi gelecek vaat eden genç araştırmacıları da destekliyor.

Hector Fellow Academy Hakkında

İleri Araştırmalar için Disiplinlerarası Ağ

Hector Fellow Academy 2013 yılında kuruldu. Bugün bu ağ, 23 profesör ve doğa ve mühendislik bilimleri alanlarında çalışan 19 genç bilim insanından oluşuyor. Bu seçkin bilim insanlarını kurumlar ve bilimsel disiplinler arasında bir araya getirerek yeni araştırma konuları ve inovasyon başlatılmaktadır. Hector Fellow Academy , Almanya'daki araştırmaları güçlendirir ve sosyo-politik konulardaki farkındalığı artırarak küresel zorlukların çözülmesine katkıda bulunur.

Disiplinlerarası Araştırma

Hector Fellow Academy temel kaygısı, araştırma kurumları, disiplinler ve araştırma alanları arasında birlikte çalışan üyeleri arasında disiplinlerarası değişimin teşvik edilmesidir. Akademi üyeleri, Hector Fellows - STEM derslerinin profesörleri - ve Hector Fellow Academy tarafından desteklenen genç araştırmacılar. Yıllık sempozyumlar, Hector Fellow Academy içinde fikir alışverişinde bulunma ve halkla diyaloga girme fırsatı sunar. Ayrıca, Hector Fellows, akademi ortak yenilikçi multidisipliner bilimsel projeler ve konferanslar için finansal destek alabilir.

Temel Bir İlke Olarak Çok Disiplinli:

 • Doğa bilimleri, mühendislik, tıp alanından üst düzey araştırmacılar ağı
 • Kurumlar arası işbirliği
 • Arayüz alanlarında araştırma
 • Disiplinlerarası değişim
 • Yenilikçi araştırma yaklaşımları için darbeler

Genç Bilim İnsanlarının Tanıtımı

Hector Fellow Academy temel unsurlarından biri genç araştırmacıların desteğidir. Akademi Doktora sunar iddialı lisansüstü öğrencilere pozisyon. Başvurunun bir parçası olarak, Hector Fellow'lardan birinin araştırma alanındaki kendi geliştirdiği yenilikçi bir araştırma fikri sunulmalıdır. Bu fikir öğrenciler tarafından doktora üç yıl boyunca araştırılmalıdır. faz. Genç bilim adamları, doktora tezlerinin danışmanı olan ilgili Hector Fellow Enstitüsünde araştırma görevlisi olarak çalışıyorlar. Ayrıca, Akademi, Hector Fellows'un disiplinlerarası projelerinden birinde çalışan genç bilim adamlarını (genellikle postdoc) desteklemektedir.

Doktora öğrencileri ve postdoc'lar, Karlsruhe Teknoloji Enstitüsü'nün HECTOR Mühendislik ve Yönetim Okulu, Teknoloji İşletme Okulu'ndaki derslere katılarak araştırma uzmanlıklarını genişletme ve yönetim bilgi birikimi kazanma fırsatına sahiptir. Ayrıca, Akademi, örneğin yıllık sempozyumlarda genç bilim adamlarının aktif uluslararası ağlarını teşvik etmektedir.

HFA Genç Bilim Adamlarının Avantajları:

 • Mükemmel bir araştırma ağına üyelik
 • Üst düzey araştırmacılarla işbirliği
 • Ek yönetim kursları
 • Son bilimsel konular hakkında araştırma
 • Vizyon sahibi fikirlere yer
 • Finanse edilen pozisyonlar ve malzeme giderleri

106811_pexels-photo-668137.jpeg

Konumlar

 • Karlsruhe

  Schlossplatz 19, 76131, Karlsruhe

  sorular