Keystone logo
Heriot-Watt University Dubai Enerjide EngD
Heriot-Watt University Dubai

Enerjide EngD

Academic City, Birleşik Arap Emirlikleri

4 Years

Ingilizce

Tam zamanlı

Request application deadline

Request earliest startdate

AED 207.900 *

Kampüste

* Program ücretleri, sanayi ortağı tarafından ödenecek olan programın süresi için KDV hariç 198.000 AED'dir. Ödeme koşulları, ilk yıl için 72.000 AED ve 2, 3 ve 4. yıllar için 42.000 AED'dir (KDV hariç).

Tanıtım

genel bakış

Mühendislik Doktorası (EngD), endüstride kariyerinize devam etmenize yardımcı olmak için geleneksel doktora programına bir alternatiftir. EngD, entelektüel zorluğundaki doktora derecesine eşittir, ancak bir araştırma mühendisi (EngD) öğrencisi olarak araştırmanız endüstri öncülüğünde olacak ve projeniz, şirketinizi endüstriyel sponsor olarak kapsayacaktır. Bu, sektörle alakalı araştırmaların en üst saflarında çalışarak deneyim kazanmak için eşsiz bir fırsat sunar.

Teknik ve işletme eğitimini şirketin araştırma alanının gereksinimlerine ve kariyer hedeflerinize göre uyarlama esnekliği ile yenilenebilir ve yenilenemez enerji teknolojilerinin temellerini derinlemesine anlayacaksınız.

Mühendislik ve Enerjideki Mühendislik Doktorası (EngD), bir endüstri ortağı / sponsoru ile ortaklaşa, ileri teknik ve yönetim eğitimini doktora düzeyinde araştırma ile birleştirir.

Araştırma projeleri, endüstriyel ortağınızın stratejik planlarıyla doğrudan ilgili olacak ve birbiriyle ilişkili ve küresel olarak kritik olan mühendislik ve enerji alanlarında geniş bir yelpazedeki konuları kapsayacaktır.

EngD Enerji mezunları R buluşacak

Hem Üniversite Fakültesinin hem de endüstri sponsorunuzun uzmanlığından ve akademik denetiminden yararlanacaksınız. Araştırma projeleri, akademik danışmanlar ve araştırma öğrencisi tarafından sponsor firma ile görüşülerek işbirliği içinde geliştirilecektir. Sponsor şirketler, KOBİ'lerden Üniversiteye ayrılan bölümlerden çok uluslu kuruluşlara kadar değişebilir.

Araştırma

EngD dört yıllık bir kurstur ve ortalama olarak sektördeki zamanınızın% 80'ini ve% 20'sini Üniversite'de geçirirsiniz. İlk iki yıl, uygun ticari beceri eğitimleri ile birlikte araştırmanızla ilgili ileri teknik alanlarda rahatlık için akşamları verilen dersleri içerecektir. Bu ilk yıllarda, öğretilen kurslar ve araştırma projesi çalışmaları ile kritik araştırma becerileri geliştirilecektir. Üç ila dördüncü yıllar, sponsor firma ile değerli endüstriyel ve ticari deneyim kazanma ve devam etmekte olan ticari beceri geliştirme programı ile uygulamalı araştırma yapmak için harcanır.

Enerjinin EngD'nin ilk iki yılında, kurs seçimlerine bağlı olarak Enerji veya Yenilenebilir Enerji Mühendisliğinde yarı zamanlı PGDip veya MSc kurslarının eşdeğerini tamamlarsınız. 4 yıllık çalışma boyunca, işvereninizle ilgili ve merkezi bir tezle uyumlu bir veya daha fazla araştırma projesine katılacaksınız.

 • Yıl 1: 60 kredi (4 x SCQF Seviye 11 Kursu), Araştırma Projesi / Projeleri İlerleme Raporu
 • 2. Yıl: 60 kredi (4 x SCQF Seviye 11 Ders), Araştırma Projeleri İlerleme Raporu
 • Yıl 3: Araştırma projeleri hakkında ilerleme raporu
 • 4. Yıl: Eng.D. Tez veya Portföy

Gerekli öğretilen bileşen, toplam 120 kredilik SCQF 11. seviye dersleri kullanır. Bireysel gereksinimlerinize ve kariyer beklentilerinize cevap vermek için halihazırda mevcut olan bir dizi ilgili kurstan birini seçme şansına sahip olacaksınız.

Mevcut derslerin bir listesi aşağıda özetlenmiştir.

 • Enerjinin Temelleri
 • Süreç Yoğunlaştırması
 • Isı Transferi ve Isı Değiştiriciler
 • Elektrik Güç Sistemleri
 • Yenilenebilir Enerji Teknolojileri
 • Havalandırma ve İklimlendirme
 • Teknoloji Geleceği ve İş Stratejisi
 • Kritik Analiz ve Araştırma Hazırlığı
 • Çevresel etki değerlendirmesi
 • Talep Yönetimi ve Enerji Depolama
 • Yenilenebilir Enerji Ekonomisi
 • İleri Yenilenebilir Enerji Mühendisliği
 • Enerji Sistemleri ve Binaları

Ayrıca, doktora kohortu için atölye çalışmalarına ve seminerlere ve iş geliştirme ve girişimciliğe yönelik uzman seminerlere katılacaksınız.

İngilizce dil gereksinimleri

İngilizce, önceki eğitim sırasında öğretim ortamı olmadığında, adaylar IELTS 6.5'e eşdeğer İngilizce dil yeterliliğini göstermelidir. Diğer nitelikler de düşünülebilir.

Son başvuru tarihi

Dubai Kampüsü, yıl boyunca süren bir kabul süreci yürütüyor: Bir alım kapanır kapanmaz bir sonraki başvuru için başvuruları kabul etmeye başlarız. Başlangıç tarihinizi bir yıla kadar ertelemeniz de mümkündür.

Çoğu öğrenci, seçtiği alımdan 6 ila 10 ay önce başvurur. Her alımın başlamasından 3 hafta öncesine kadar başvuruları kabul edebiliriz, ancak geç bir başvurunun neredeyse kesinlikle öğrenci matrisi kartınız gibi temel idari hizmetlerin sağlanmasında bir gecikme anlamına geleceğini unutmamalısınız. kütüphaneye veya çevrimiçi hizmetlere erişebilme).

kabul

Müfredat

Okul Hakkında

sorular