Keystone logo
The Hong Kong University of Science and Technology

The Hong Kong University of Science and Technology

The Hong Kong University of Science and Technology

Tanıtım

HKUST","author_url":"","source":""}" />

Intro

Hong Kong Clear Water Körfezi'nde yer alan The Hong Kong University of Science and Technology ( HKUST ), dünyanın en iyi genç üniversiteleri arasında ilk sırada yer alan araştırma odaklı bir kurumdur (Times Yüksek Öğretim Genç Üniversite Sıralaması, 2020). Uluslararası bir görünüme ve küresel bir üne sahip olan üniversite, öğretim ve araştırmada mükemmellik yoluyla hem yerel hem de uluslararası alanda lider bir üniversite olmayı hedeflemektedir.

Hong Kong'un ve dünyanın gelişimini desteklemek için üst düzey yeteneklere yönelik benzeri görülmemiş taleple birlikte, The Hong Kong University of Science and Technology (Guangzhou) ( HKUST (GZ)) , Guangzhou'nun güneyindeki Nansha'da kurulacak. Clear Water Bay (CWB) muadili ile sinerji oluşturarak yetenekleri besliyor ve Hong Kong, Guangdong-Hong Kong-Macao Greater Bay Area (GBA) ve ötesinde eğitim, araştırma ve bilgi aktarımı konularında işbirliğini kolaylaştırıyor.

Neden HKUST ?

HKUST" src="https://keystoneacademic-res.cloudinary.com/image/upload/q_auto,f_auto,w_743,c_limit/element/14/144607_WhyHKUST.JPG" alt="Why HKUST" data-json="{"author":"Photo courtesy of HKUST","author_url":"","source":""}" />

 • HKUST , mükemmellik konusunda küresel bir üne sahip olarak hızla yükselmiştir.
 • HKUST , güçlü bir uluslararası öğretim HKUST sahiptir. HKUST 35'ten fazla ülke ve bölgeden gelen HKUST fazla fakülte bulunmaktadır. Tüm öğretim üyeleri doktora düzeyindedir. önde gelen üniversitelerden gelenler.
 • HKUST , öğretim üyeleri ve öğrenciler için sağlam bir araştırma altyapısı sunmaktadır. Hong Kong ve Anakara'da 85'in üzerinde Araştırma Enstitüsü, Merkezi ve Ortak Laboratuvarı bulunmaktadır.
 • HKUST , 70'den fazla ülke ve bölgeden gelen 5.800'den fazla lisansüstü öğrencisi ile gerçek anlamda küresel ve çeşitli bir lisansüstü öğrenci topluluğuna sahiptir.
 • HKUST , öğrencilerin somut çözümler ve teknoloji keşiflerine yardımcı olmak için güçlü girişimcilik desteği sağlar.
 • Daha fazla ayrıntı için lütfen burayı ziyaret edin.

HKUST Ayırt Edici Akademik Yapı

HKUST Distinctive Academic Structure" src="https://keystoneacademic-res.cloudinary.com/image/upload/q_auto,f_auto,w_743,c_limit/element/14/143609_TheHKUSTDistinctiveAcademicStructure.jpg" alt="The HKUST Distinctive Academic Structure" data-json="{"author":"Photo courtesy of HKUST","author_url":"","source":""}" />

Clear Water Bay kampüsündeki köklü disiplin temelinden (Bilim, Mühendislik, İşletme, Beşeri Bilimler ve Sosyal Bilimler ve Disiplinlerarası Programlar) yararlanırken, HKUST (GZ) benzersiz ve benzersiz bir yolla yüksek öğretim pedagojisindeki yeni bölgeleri belirleyecektir. -Dört Akademik Merkezden ( Fonksiyon , Bilgi , Toplum ve Sistemler ) ve geniş bir son teknoloji Araştırma İtme Alanlarından oluşan geleneksel Merkez yapısı.

HKUST , Master of Philosophy ve Doctor of Philosophy (Ph.D.) derecelerine götüren bir dizi araştırma lisansüstü programı sunmaktadır. Program ayrıntıları için lütfen burayı ziyaret edin.

Burs ve finansman

HKUST","author_url":"","source":""}" />

Scholarship

HKUST , öğrencilerin araştırma lisansüstü çalışmalarını sürdürmeleri için öğrencilerin öğrenim ücretlerini, konaklama ücretlerini ve Hong Kong'daki yaşam maliyetlerini kapsayan cömert burslar sağlar.

 • Lisansüstü Öğrenci (PGS): Tam zamanlı MPhil ve Doktora için yıllık 216,360 HK $ (~ 27,700 ABD Doları) tutarında bir öğrenci. öğrenciler. Finansman, tam zamanlı MPhil öğrencileri için iki yıla ve tam zamanlı doktora için dört yıla kadardır. öğrenciler.
 • Hong Kong Ph.D. Burs Programı (HKPFS): Doktora için uluslararası kabul görmüş bir ödül. Hong Kong Hükümeti tarafından kurulan çalışmalar. Burs, her ödül sahibine dört yıl boyunca 319.200 HK $ (~ 40.900 ABD Doları) ve yılda 13.300 HK $ (~ 1.700 ABD Doları) tutarında konferans seyahat ödeneği sağlar. HKUST ayrıca bursiyerlere çalışmaların ilk yılında 40.000 HK $ (~ 5.100 ABD $) tutarında Mükemmel Araştırma Ödülü verecektir.
 • RedBird Doktora alt = "Burs: üstün akademik performansları ve araştırma kapasiteleri nedeniyle mükemmel doktora adayları için yıllık 40,000 HK $ (~ 5,100 ABD $) tutarında yenilenebilir bir burs.
 • Asian Future Leaders alt = "Burs Programı (AFLSP): Doğu, Güneydoğu ve Güney Asya'dan yeni öğrenciler için yüksek lisans çalışmaları ve kültürler arası zenginleştirme için bir burs.

Tam zamanlı MPhil ve Ph.D. programları, eğitimlerinin ilk iki yılında üniversitede konaklama garantisi almış olacaklardır. Denizaşırı Araştırma Ödülü ve Greater Bay Bölgesi Araştırma Ödülü ve daha fazlası gibi başka finansman fırsatları da vardır. Daha fazla ayrıntı için lütfen burayı ziyaret edin.

HKUST (Guangzhou) Pilot Program Kabulü

HKUST","author_url":"","source":""}" />

img 4

Kurulması için hazırlık çalışmaları ile uyum içinde HKUST (GZ), HKUST 2019/20 yılından beri araştırma lisansüstü öğrencileri (RPG) kayıt başlatmak için Temizle Su Bay (YT) kampüsünde bir Guangzhou pilot uygulama haddelenmiş vardır. Hedef alım, tam zamanlı doktora programına kabul edilecek 150 öğrencidir. veya MPhil programları. Program kapsamında kabul edilen öğrencilere Lisansüstü Öğrenim ve garantili üniversite konaklama imkanı sağlanacaktır. Üniversite ayrıca yenilenebilir bir RedBird Doktora sunacak. mükemmel doktora için yılda 40,000 HK $ bursu. adaylar, olağanüstü akademik performansları ve araştırma kapasiteleri nedeniyle. Daha fazla ayrıntı için lütfen burayı ziyaret edin.

Üniversite şimdi 2021/22 Güz Dönemi (Eylül 2021'de başlayacak) başvuruları davet ediyor. Hemen Başvurun !

Konumlar

 • Hong Kong

  Clear Water Bay, Kowloon, , Hong Kong

  sorular