Keystone logo
The Hong Kong University of Science and Technology Çevre Mühendisliğinde Doktora
The Hong Kong University of Science and Technology

Çevre Mühendisliğinde Doktora

Hong Kong, Hong Kong

3 Years

Ingilizce

Tam zamanlı, Yarı zamanlı

Request application deadline

Request earliest startdate

HKD 42.100 / per year *

Kampüste

* yıl başına

burslar

Çalışmalarınızı finanse etmenize yardımcı olacak burs fırsatlarını keşfedin

Tanıtım

43917_1379138038_p.jpg

Felsefe Doktoru (Ph.D.) Programı, öğrencilerin çevre mühendisliği ile ilgili temel konuları belirleme, orijinal araştırma planlarını ve metodolojilerini formüle etme ve bu planları ve metodolojileri uygulama konusunda öğrencilerin becerilerini geliştirmeyi ve güçlendirmeyi amaçlamaktadır. çevre kirliliğinin azaltılması ve çevresel korumanın ve sürdürülebilir kalkınmanın ilerletilmesi.

Doktora adayı. Derecenin seçilen disiplinde bilginin ustalığını göstermesi ve yeni bilgiyi sentezleyip yaratması, disipline özgün ve önemli bir katkı yapması beklenmektedir.

Çevre Mühendisliği (EVNG) Programı Mühendislik Enstitüsü tarafından sunulan HKUST aşağıdaki araştırma odakları ve state-of-the-art tesisleri ile, çalışmanın bu alandaki en başarılı disiplinler arası araştırma programları biridir.

Araştırma Odakları

Program, çevre mühendisliği alanında farklı uygulamalar için yenilikçi teknolojilere odaklanmakta ve araştırma öğrencilerine etkili çevresel yönetim stratejileri hakkında bilgi vermeyi amaçlamaktadır.

Ana araştırma alanları şunlardır:

 • Yenilikçi Su ve Atıksu Arıtma Teknolojileri;
 • Katı / Tehlikeli Atık Yönetimi ve Atık Geri Dönüşümü / Yeniden Kullanımı;
 • Kirlenmiş Toprak ve Yeraltı Suyu İyileştirme;
 • Kapalı ve Açık Hava Kalitesi;
 • Çevresel Sürdürülebilirlik ve Yenilenebilir Enerji.

tesisler

Çevre Mühendisliği Laboratuvarlarının tesisleri, farklı çevre çalışmaları için gerekli olan standart cihazlara ve gelişmiş sabit ekipmanlara ayrılmıştır. Standart cihazlar DO, pH, COD, BOD5, ORP, tuzluluk, iletkenlik ve bulanıklık gibi rutin çevresel analizlerin doğru ölçümlerini sağlayabilir.

Gelişmiş ekipman, katı veya susuz sıvı numunelerdeki fonksiyonel grupların analizi için MIR ve DTGS dedektörlü bir FTIR sistemi, sıvı veya katı numunelerde TOX miktarını ölçmek için iyon kromatografi sistemli toplam organik halojen, için UV / Vis spektrofotometre içerir. Sıvı numunelerin absorbansını veya geçirgenliğini ölçmek, lüminesans numunelerini analiz etmek için floresans spektrometresi, farklı malzemelerin çeşitli derecelerde yanması için üç kontrol bölgesine sahip programlanabilir tüplü fırın ve katı numunelerin yüzey alanı ve gözenek hacminin karakterizasyonu için BET sistemi.

İlgili merkezi tesis, 10 ana araştırma grubundan oluşan Malzeme Karakterizasyon ve Hazırlama Tesisi'dir: yüzey bilimi, elektron mikroskobu, taramalı prob mikroskobu, x-ışını kırınımı, nükleer manyetik rezonans, ince film biriktirme, optik karakterizasyon, elektriksel ve manyetik karakterizasyon, termal analiz ve numune hazırlama. Her araştırma grubu, deneyimli personelden oluşan bir ekip tarafından desteklenen son teknoloji multidisipliner enstrümantasyona ev sahipliği yapmaktadır. Başlıca öğeler arasında X-ışını kırınım sistemleri, transmisyon elektron mikroskopları, taramalı elektron mikroskopları, ince film püskürtme ve buharlaştırma sistemleri, çok teknikli bir yüzey analiz sistemi (XPS Auger, ISS), TOF-SIMS sistemi, Dinamik SIMS sistemi, taramalı prob mikroskopları (STM, AFM ve MFM), FTIR / Raman spektrometreleri, ince film ölçüm sistemleri, termal analiz cihazları.

env eng

Kabul şartları

Kabul için hak kazanmak için, başvuru sahiplerinin aşağıdaki tüm gereklilikleri karşılaması gerekir. Kabul seçicidir ve bu minimum gereklilikleri yerine getirmek kabul edilmeyi garanti etmez.

ben. Üniversitenin Genel Kabul Koşulları

 • Yüksek lisans programına kabul etmek isteyen adaylar tanınmış bir kurumdan veya onaylanmış bir eşdeğer nitelikten lisans derecesi almış olmalıdır;
 • Bir doktora programına kabul edilmek isteyen adaylar, tanınan bir kurumdan üstün performans kanıtlanmış bir sicili ile lisans derecesi elde etmiş olmalıdır; ya da en az bir yıl için tam zamanlı olarak ya da en az iki yıl yarı zamanlı olarak lisansüstü düzeyde tatmin edici çalışma kanıtı sundu.

ii. İngilizce Dil Kabul Koşulları

Başvuru sahipleri İngilizce Dilini aşağıdaki yeterlilik kazanımlarından biriyle yerine getirmek zorundadır:

 • TOEFL-iBT: 80 *
 • TOEFL-pBT: 550
 • TOEFL Revize edilmiş ödev teslimi testi: 60 (Okuma, Dinleme ve Yazma bölümleri için toplam puanlar)
 • IELTS (Akademik Modül): Toplam puan: 6.5 ve Tüm alt puanlar: 5.5

* tek bir denemede toplam puanı ifade eder

Aşağıdaki durumlarda başvuru sahiplerinin TOEFL veya IELTS puanı sunmaları gerekmez:

 • ana dilleri İngilizce'dir veya
 • lisans derecesini (veya eşdeğeri) eğitim ortamının İngilizce olduğu bir kurumdan aldı.

Daha fazla program bilgisi için lütfen pg.ust.hk/programs sayfasına bakın.

Okul Hakkında

sorular

Benzer Kurslar

 • Kimya ve Çevre Mühendisliği Doktora Programı
  • Ostrava, Çek Cumhuriyeti
 • Sanayide Isı Mühendisliği ve Yakıtlarda Doktora
  • Ostrava, Çek Cumhuriyeti
 • İnşaat ve Çevre Mühendisliği Doktora
  • Dallas, Amerika Birleşik Devletleri