Keystone logo
The Hong Kong University of Science and Technology İnşaat Mühendisliği Doktora (Enerji Teknolojisi Konsantrasyonu)
The Hong Kong University of Science and Technology

İnşaat Mühendisliği Doktora (Enerji Teknolojisi Konsantrasyonu)

Hong Kong, Hong Kong

3 Years

Ingilizce

Tam zamanlı, Yarı zamanlı

Request application deadline

Request earliest startdate

HKD 42.100 / per year *

Kampüste

* yıl başına

burslar

Çalışmalarınızı finanse etmenize yardımcı olacak burs fırsatlarını keşfedin

Tanıtım

civil eng

İnşaat ve Çevre Mühendisliği Bölümü'nde yüksek lisans öğrencisi olarak, alanın ön saflarında bilgi inşa ederek, çevresel tehlikeleri en aza indirmeye yardımcı olarak ve insanların yaşam kalitesini iyileştirerek bir dünya fark yaratma fırsatına sahip olacaksınız.

İnşaat Mühendisliği alanı hızla gelişiyor. Toplumsal bir soruna yönelik hemen hemen her çözümün alt = "inşaat mühendisliği ile bir bağlantısı vardır. Bu tür çözümler, kaynakların insanların yararına geliştirilmesi, kullanılması ve kontrol edilmesini içerir. Disiplinin bir anlayışla birlikte geniş tabanlı ve derinlemesine bilgisi Mühendislik mesleğinin bu bölümünde lider olmak isteyenler için yeni tasarım kavramlarının ve teknolojilerinin kullanılması esastır.Bölümün lisansüstü programları, bu tür bilgi ve becerileri geliştirmeyi ve araştırma çabalarını toplumun çıkarları ve ihtiyaçları ile yakından ilişkilendirmeyi amaçlamaktadır. Araştırmamız konuyla ilgilidir ve pratik değeri vardır. Mezuniyet sonrası öğrenciler yapısal, çevresel, jeoteknik mühendisliği, su kaynakları, ulaşım, inşaat mühendisliği veya altyapı geliştirme üzerine yoğunlaşabilirler.

Doktora Program, öğrencilerin İnşaat Mühendisliği ile ilgili konuları tanımlamak için gerekli becerileri geliştirmelerini ve bağımsız bir şekilde bir soruna çözüm üretme ve önerme yeteneklerini geliştirmeyi amaçlamaktadır. Öğrenciler lisansüstü dersleri ve önemli orijinal araştırmaları içeren bir tez dahil olmak üzere ileri bir çalışma programını başarıyla tamamlamak zorundadırlar.

Araştırma Odakları

Bölümün araştırması her biri içinde birçok alt grup ile dört geniş alanda yer almaktadır:

Altyapı Geliştirme ve Planlama

Bina sistemi tasarımı ve analizi, otoyol köprüleri, rüzgar ve sismik mühendislik, jeoteknik mühendisliği ve zemin-yapı etkileşimi, inşaat malzemeleri, ulaştırma sistemi modelleme ve işletimi, entegre risk ve güvenilirlik değerlendirmesi ve altyapı sistemi iyileştirmesi.

Yeşil Bina ve Sürdürülebilir Kalkınma

Bu, yeşil bina tasarım standartlarının geliştirilmesi, çevre dostu malzemeler ve teknolojiler, inşaat malzemelerinin geri dönüşümü, yeşil güçlendirme ve yenileme teknolojileri ve enerji ve su kullanımının optimizasyonu gibi projeleri içeren disiplinler arası bir alandır.

Akıllı İnşaat Malzemeleri

İleri kompozit malzemelerin, çimento esaslı fonksiyonel malzemelerin ve sürdürülebilir çimentolu malzemelerin geliştirilmesi, altyapı onarımları için kompozit malzemelerin uygulanması ve beton tasarımında nanoteknoloji.

Çevre ve Su Kaynakları Çalışmaları

Yenilikçi fiziksel, kimyasal ve biyolojik su ve atıksu arıtım süreçleri, çevresel kalite yönetimi, kirlenmiş toprak ve yeraltı sularının iyileştirilmesi, doğal ve insan yapımı sistemlerde kirleticilerin karıştırılması ve taşınması, su kaynakları yönetimi ve mühendisliği, su kalitesinin stokastik optimizasyonu ve kaynaklar, çevresel akışkanlar mekaniği.

civil eng

Enerji Teknolojisi Konsantrasyonu

Enerji, çevre bilimi ve teknolojisinin geniş tabanlı disiplinleri içinde temel bir araştırma alanı olarak kabul edilmiştir. Mühendislik, bilim ve sosyal bilimler alanlarında pek çok alanda ortaya çıkan en belirgin disiplinlerden biridir. Enerji Teknolojisi araştırması, sürdürülebilir teknoloji, geleneksel teknoloji ve enerji verimliliği ve koruma dahil birçok alanı kapsar. The Hong Kong University of Science and Technology Mühendislik Fakültesi'nde Enerji Teknolojisi alanında disiplinler arası lisansüstü araştırma programı, genel olarak teknolojide devam eden eğitim eğitimimize ve hızlı gelişen araştırmalarımıza uzun vadeli destek sağlar.

Enerji Teknolojisinin çok disiplinli doğasından ötürü, alana ilişkin araştırma ve eğitim, öğrencilerin gerekli bilgi ve tecrübe ile donatılabilmesi için farklı disiplinlerle bütünleşmiştir.

HKUST" src="https://keystoneacademic-res.cloudinary.com/image/upload/q_auto,f_auto,w_743,c_limit/element/47/47009_W2302_03_610_Lowres.JPG" alt="HKUST" />

Kabul şartları

ben. Genel Kabul Şartları

Doktora programına kabul etmek isteyen adaylar:

  • Tanınmış bir kurumdan kanıtlanmış olağanüstü performans kaydıyla bir lisans derecesi aldı; veya en az bir yıl boyunca tam zamanlı olarak veya en az iki yıl boyunca yarı zamanlı olarak lisansüstü düzeyde tatmin edici çalışma kanıtları sunmuşlardır.

ii. İngilizce Dil Kabul Koşulları

Aşağıdaki yeterlilik kazanımlarından biriyle İngilizce Dil gereksinimlerini yerine getirmek zorundasınız *:

  • TOEFL-iBT: 80 #
  • TOEFL-PBT: 550
  • TOEFL-Revised Paper-Delivered Test: 60 (Okuma, Dinleme ve Yazma bölümleri için toplam puan)
  • IELTS (Akademik Modül): Toplam puan: 6.5 ve Tüm alt puanlar: 5.5

* Eğer ilk diliniz İngilizce ise ve lisans eğitimi veya eşdeğer yeterlilik eği- tim dilinin İngilizce olduğu bir kurum tarafından verildi ise, yukarıdaki İngilizce Dil gereksinimlerini karşılamaktan feragat edileceksiniz.

# tek bir denemede toplam puanı ifade eder

Daha fazla program bilgisi için lütfen pg.ust.hk/programs sayfasına bakın.

Okul Hakkında

sorular

Benzer Kurslar

  • Enerji Sistemleri ve İklim Değişikliği Doktora
    • Aveiro, Portekiz