Keystone logo
The Hong Kong University of Science and Technology İnşaat Mühendisliğinde Doktora
The Hong Kong University of Science and Technology

İnşaat Mühendisliğinde Doktora

Hong Kong, Hong Kong

3 Years

Ingilizce

Tam zamanlı, Yarı zamanlı

Request application deadline

Request earliest startdate

HKD 42.100 / per year *

Kampüste

* yıl başına

burslar

Çalışmalarınızı finanse etmenize yardımcı olacak burs fırsatlarını keşfedin

Tanıtım

civil eng

Felsefe Doktoru (Ph.D.) Programı, İnşaat Mühendisliği ile ilgili sorunları belirlemek için gereken becerileri ve bir soruna bağımsız bir şekilde çözüm oluşturma ve önerme becerisini geliştirmeyi amaçlamaktadır. Doktora adayı. Derecenin seçilen disiplinde bilginin ustalığını göstermesi ve yeni bilgiyi sentezleyip yaratması, disipline özgün ve önemli bir katkı yapması beklenmektedir.

Programlar, İnşaat ve Çevre Mühendisliği Bölümü tarafından aşağıdaki araştırma odakları ve son teknoloji tesislerle sunulmaktadır. Programlar, çevresel tehlikeleri en aza indirmeye ve insanların yaşam kalitesini iyileştirmeye yardımcı olmak için öğrencilere alanın ön saflarında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır.

Araştırma Odakları

BÜYÜK Akıllı Şehirler

HKUST İnşaat ve Çevre Mühendisliği Bölümünün önemli bir araştırma odağı GREAT Akıllı Şehirler üzerinedir. GREAT kısaltması şu anlama gelir:

 • Yeşil: yaşam döngüsü çevresel etkileri, doğal kaynak tüketimi (örneğin hava, su, enerji, malzemeler) ve atık üretimi ve arıtımı için gereken dikkate alınarak planlanan şehirler;
 • Dirençli: şehirler, temel işleyişlerini ciddi bir şekilde etkilemeden kesintileri yönetmek için altyapı kapasiteleri ve sistem fazlalıkları ile geliştirildi;
 • Güçlendirme: insanlar için tasarlanmış, refahı, verimliliği, yeniliği ve üretken ortaklıkları güçlendiren şehirler;
 • Uyarlanabilir: altyapıları ve yeni teknolojideki değişikliklere (örneğin otonom araçlar) ve küresel ısınmaya uyarlanabilir sistemleri ile tasarlanmış şehirler; ve
 • Dönüştürücü: kurumlarını ve vatandaşlarını büyüme yönlerini ve stratejilerini tanımlama ve yeniden konumlandırma konusunda güçlendirmek için tasarlanmış şehirler.

Hedeflerimiz, GREAT altyapı planlama ve geliştirme bağlamında akıllı araçlar geliştirmek ve uygulamaktır. Büyük ölçekli projeler ve disiplinler arası işbirlikleri geliştirmek için geniş bir platformun kurulması yoluyla, ortaklaşa gelecekteki şehirler için BÜYÜK şeyler yapacağız.

Altyapı Geliştirme ve Planlama

Bina sistemi tasarımı ve analizi, otoyol köprüleri, rüzgar ve sismik mühendislik, jeoteknik mühendisliği ve zemin-yapı etkileşimi, inşaat malzemeleri, ulaştırma sistemi modelleme ve işletimi, entegre risk ve güvenilirlik değerlendirmesi ve altyapı sistemi iyileştirmesi.

Yeşil Bina ve Sürdürülebilir Kalkınma

Bu, yeşil bina tasarım standartlarının geliştirilmesi, çevre dostu malzemeler ve teknolojiler, inşaat malzemelerinin geri dönüşümü, yeşil güçlendirme ve yenileme teknolojileri ve enerji ve su kullanımının optimizasyonu gibi projeleri içeren disiplinler arası bir alandır.

Akıllı İnşaat Malzemeleri

İleri kompozit malzemelerin, çimento esaslı fonksiyonel malzemelerin ve sürdürülebilir çimentolu malzemelerin geliştirilmesi, altyapı onarımları için kompozit malzemelerin uygulanması ve beton tasarımında nanoteknoloji.

Çevre ve Su Kaynakları Çalışmaları

Yenilikçi fiziksel, kimyasal ve biyolojik su ve atık su arıtma süreçleri, çevresel kalite yönetimi, kirlenmiş toprakların ve yeraltı sularının iyileştirilmesi, doğal ve insan yapımı sistemlerde kirleticilerin karıştırılması ve taşınması olayları, su kaynakları yönetimi ve mühendislik, su kalitesinin stokastik optimizasyonu kaynaklar ve çevresel akışkanlar mekaniği.

tesisler

Bölüm, yapı mühendisliği, inşaat malzemeleri, jeoteknik mühendisliği, çevre mühendisliği, akışkanlar mekaniği, akıllı ulaşım sistemleri, hesaplama ve ölçme laboratuvarlarından oluşan mükemmel bir tesis yelpazesini desteklemektedir. Tümü, mevcut gelişmiş enstrümantasyonla en yüksek standartlarla donatılmıştır. Geoteknik Santrifüj Tesisi, hidrolik çift eksenli sallama masası ve 4 eksenli robotik manipülatör ile donatılmıştır.

Üniversitenin merkezi tesisleri arasında bir elektronik destek mağazası, enstrümantasyon havuzu, makine atölyesi, CAD / CAM laboratuvarı ve Malzeme Karakterizasyonu ve Hazırlama Tesisi bulunmaktadır. HKUST aynı zamanda son teknoloji bilgi işlem olanaklarına sahiptir.

civil eng

Kabul şartları

Kabul için hak kazanmak için, başvuru sahiplerinin aşağıdaki tüm gereklilikleri karşılaması gerekir. Kabul seçicidir ve bu minimum gereklilikleri yerine getirmek kabul edilmeyi garanti etmez.

ben. Üniversitenin Genel Kabul Koşulları

 • Yüksek lisans programına kabul etmek isteyen adaylar tanınmış bir kurumdan veya onaylanmış bir eşdeğer nitelikten lisans derecesi almış olmalıdır;
 • Bir doktora programına kabul edilmek isteyen adaylar, tanınan bir kurumdan üstün performans kanıtlanmış bir sicili ile lisans derecesi elde etmiş olmalıdır; ya da en az bir yıl için tam zamanlı olarak ya da en az iki yıl yarı zamanlı olarak lisansüstü düzeyde tatmin edici çalışma kanıtı sundu.

ii. İngilizce Dil Kabul Koşulları

Başvuru sahipleri İngilizce Dilini aşağıdaki yeterlilik kazanımlarından biriyle yerine getirmek zorundadır:

 • TOEFL-iBT: 80 *
 • TOEFL-pBT: 550
 • TOEFL Revize edilmiş ödev teslimi testi: 60 (Okuma, Dinleme ve Yazma bölümleri için toplam puanlar)
 • IELTS (Akademik Modül): Toplam puan: 6.5 ve Tüm alt puanlar: 5.5

* tek bir denemede toplam puanı ifade eder

Aşağıdaki durumlarda başvuru sahiplerinin TOEFL veya IELTS puanı sunmaları gerekmez:

 • ana dilleri İngilizce'dir veya
 • lisans derecesini (veya eşdeğeri) eğitim ortamının İngilizce olduğu bir kurumdan aldı.

Daha fazla program bilgisi için lütfen pg.ust.hk/programs sayfasına bakın.

Okul Hakkında

sorular

Benzer Kurslar

 • Doktora - İnşaat mühendisliği
  • Auburn, Amerika Birleşik Devletleri
 • Kırsal ve Sivil Kalkınma için Mühendislik Doktora
  • Lugo, İspanya
 • İnşaat Mühendisliğinde Doktora
  • Arlington, Amerika Birleşik Devletleri