Keystone logo
The Hong Kong University of Science and Technology Makine Mühendisliğinde Doktora (Nanoteknoloji Konsantrasyonu)
The Hong Kong University of Science and Technology

Makine Mühendisliğinde Doktora (Nanoteknoloji Konsantrasyonu)

Hong Kong, Hong Kong

3 Years

Ingilizce

Tam zamanlı, Yarı zamanlı

Request application deadline

Request earliest startdate

HKD 42.100 / per year *

Kampüste

* yıl başına

burslar

Çalışmalarınızı finanse etmenize yardımcı olacak burs fırsatlarını keşfedin

Tanıtım

Mekanik ve Uzay Mühendisliği Bölümü (MAE) Asya'nın önde gelen MAE departmanlarından biridir. Enerji, mekanik, ileri malzeme, nano / biyoteknoloji ve üretim alanlarında geleneksel ve en ileri konular da dahil olmak üzere çok çeşitli alanlarda titiz akademik ve profesyonel eğitim sunar.

Doktora Program, öğrencileri akademik ve / veya gerçek problemleri yaratıcı bir şekilde tanımlama ve çözme yeteneği ile donatmayı amaçlamaktadır. Doktora derecesi, zorunlu derslerin tamamlanması ve önemli bir orijinal tez için verilir.

Araştırma Odakları

Bölümün araştırması enerji ve çevre mühendisliği, mekanik ve malzeme, mekatronik ve imalat üzerine yoğunlaşmıştır.

Katı Mekaniği ve Dinamiği

Bunlar, Mekanik araştırmasının temel sütunlarından ikisi. Bölüm, bu alanlarda uzmanlığa sahip çeşitli bir fakülteye sahiptir. Araştırma faaliyetleri, uygulamalı problemlerden teorik problemlere kadar uzanır ve belirgin bir multidisipliner yapıya sahiptir. Uygulamalı matematik, katı mekanik, doğrusal olmayan dinamik, hesaplamalar, katı hal fiziği, malzeme bilimi ve çeşitli katı malzemeler / sistemler ve mekanik davranışlar için deneyler içerir. Öğretim üyeleri, farklı evrim türleri ile hem statik hem de dinamik doğa problemleri üzerinde çalışırlar. Bu problemler aynı zamanda mikro saniyeden uzun süreli sürünme işlemlerine ve çok küçük bir karbon nanotüpten veya bir hücreden makroskopik ölçekli kompozit malzemelere ve elektromekanik cihazlara / sistemlere kadar farklı zaman ve uzunluk ölçeklerinde çok alanlı bağlanmayı da içerir.

Malzeme Teknolojisi

Malzeme mühendisliği, yeni malzemelerin karakterize edilmesine ve işlenmesine, özelliklerinin kontrol edilmesine yönelik süreçlerin geliştirilmesine ve bunların ekonomik üretilmesine, tasarım için gerekli mühendislik verilerinin oluşturulmasına ve ürünlerin performansının tahmin edilmesine odaklanmaktadır. Araştırma konuları arasında akıllı malzemeler, biyomateryaller, ince filmler, kompozitler, kırılma ve yorulma, artık ömür değerlendirmesi, elektronik ambalajda malzeme sorunları, malzeme geri dönüşümü, enjeksiyon kalıplamada plastik akışı, ileri düzey toz işleme, masaüstü üretimi ve enstrümantasyon ve ölçüm teknikleri yer almaktadır.

Tasarım ve Üretim Otomasyonu

Bu unsurlar, mühendislerin "gerçek dünya" problemlerine yenilikçi çözümler tasarladıkları, tasarladıkları, inşa ettikleri ve test ettikleri makine mühendisliğinin kalbinde yatmaktadır. Geometrik modelleme, akıllı tasarım ve üretim süreci optimizasyonu, üretim süreçlerinin proses içi izleme ve kontrolü, servosistem kontrolü, robotik, mekatronik, ana taşıyıcı sistem kontrolü, sensör teknolojisi ve ölçüm teknikleri ve biyo alanlarında araştırmalar yürütülmektedir. -tıbbi sistem tasarımı ve imalatı.

Mikrosistemler ve Hassas Mühendislik

Mikro-Elektro-Mekanik Sistemler (MEMS), kişisel elektronik, ulaşım, iletişim ve biyomedikal teşhislerde kullanılan çeşitli mikro sensörler dahil olmak üzere günlük hayatımızda büyük bir etki yaratan çok disiplinli bir araştırma alanıdır. Bu alanda temel ve uygulamalı araştırma çalışmaları yürütülmektedir. Akışkan ve katı mekaniği, ısı transferi gibi temel mikro / nanomekanik, mikro / nanomekanik sistemlere özgü malzeme problemleri incelenir. Enerji, biyotıp ve nanomalzemeler, mikro sensörler ve mikro aktüatörler için mikrosistemler üretmek için yeni fikirler araştırıldı. Bu cihazların mikro / nanofabrikasyonu ile ilgili teknoloji sorunları ele alınmaktadır.

civil eng

Nanoteknoloji Konsantrasyonu

Nanobilim ve teknoloji, en görünür ve hızlı büyüyen multidisipliner araştırma alanlarından biri haline geldi. Nanoyapılı malzemelerden nanoelektroniğe kadar uzanan nanobilim ve teknoloji araştırmaları, tıp ve sağlık, havacılık ve uzay, çevre çalışmaları ve enerji, biyoteknoloji ve tarım, ulusal güvenlik ve eğitim gibi birçok disiplinde farklı alanları kapsamaktadır.

Bilim ve Mühendislik Okulları tarafından başlatılan Nanobilim ve Teknoloji alanında ortak bir lisansüstü program, teknolojinin geliştirilmesi ve ticarileştirme çabalarının yanı sıra devam eden araştırma ve eğitimimize uzun vadeli destek sağlayabilir. Nanoteknolojinin çeşitli, çok disiplinli doğası nedeniyle, araştırma ve eğitimi farklı disiplinlere en iyi şekilde entegre edilebilir. Konsantrasyonun amacı, öğrencileri odaklanmak istedikleri alanlarda gerekli bilgilerle donatmaktır.

students

Kabul şartları

ben. Genel Kabul Şartları

Doktora programına kabul etmek isteyen adaylar:

  • Tanınmış bir kurumdan kanıtlanmış olağanüstü performans kaydıyla bir lisans derecesi aldı; veya en az bir yıl boyunca tam zamanlı olarak veya en az iki yıl boyunca yarı zamanlı olarak lisansüstü düzeyde tatmin edici çalışma kanıtları sunmuşlardır.

ii. İngilizce Dil Kabul Koşulları

Aşağıdaki yeterlilik kazanımlarından biriyle İngilizce Dil gereksinimlerini yerine getirmek zorundasınız *:

  • TOEFL-iBT: 80 #
  • TOEFL-pBT: 550
  • TOEFL-Revised Paper-Delivered Test: 60 (Okuma, Dinleme ve Yazma bölümleri için toplam puan)
  • IELTS (Akademik Modül): Toplam puan: 6.5 ve Tüm alt puanlar: 5.5

* Eğer ilk diliniz İngilizce ise ve lisans eğitimi veya eşdeğer yeterlilik eği- tim dilinin İngilizce olduğu bir kurum tarafından verildi ise, yukarıdaki İngilizce Dil gereksinimlerini karşılamaktan feragat edileceksiniz.

# tek bir denemede toplam puanı ifade eder

Daha fazla program bilgisi için lütfen pg.ust.hk/programs sayfasına bakın.

Okul Hakkında

sorular

Benzer Kurslar