Keystone logo
© Giorgio Leone
IMT School for Advanced Studies Lucca - Scuola IMT Alti Studi Lucca

IMT School for Advanced Studies Lucca - Scuola IMT Alti Studi Lucca

IMT School for Advanced Studies Lucca - Scuola IMT Alti Studi Lucca

Tanıtım

Toskana'nın pitoresk bölgesinde yer alan IMT School, Avrupa'nın önde gelen lisansüstü kurumlarından biri olarak öne çıkmaktadır. Disiplinlerarası araştırma, en son teknolojiler ve uluslararasılaşma IMT School'un kimliğinin temel taşlarını oluşturmaktadır.

IMT School, doktora eğitiminin yanı sıra, prestijli üniversiteler ve araştırma enstitüleri ile işbirliği içinde yürütülen yönetici kursları ve yüksek lisans dereceleri de sunmaktadır. Öğrenim ve gelişim için elverişli bir ortam sağlayan IMT Okulu, iyi stoklanmış bir kütüphane, son teknoloji ürünü laboratuvarlar, kampüste ücretsiz konaklama ve kantin hizmetleri de dahil olmak üzere bir dizi olanak ve fayda sağlamaktadır.

Ayrıca, doktora öğrencileri fitness ve dinlenme olanaklarının, sosyalleşme için boş zaman odalarının ve özel kurslar aracılığıyla İtalyan dili ve kültürüne kendilerini kaptırma fırsatlarının keyfini çıkarabilirler.

Özünde, IMT Okulu sadece akademik başarı için bir platform değil, aynı zamanda Toskana'nın büyüleyici ambiyansı içinde kültürel çeşitliliği kucaklayan ve kişisel gelişimi teşvik eden bütünsel bir eğitim deneyimi sunmaktadır.

IMT Okulunun Akreditasyonu

Yerinde değerlendirme 25 Kasım - 29 Kasım 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilmiştir.

Üniversite ve Araştırma Bakanlığı, IMT Okuluna ilk akreditasyonu 10 Ağustos 2020 tarihinde 438 sayılı Kararname ile vermiştir.

Kampüs Özellikleri

San Francesco kompleksi ve tarihi

Meditasyon, çalışma, konukseverlik: Bu, San Francesco Manastırı'nın tarihi kimliğidir; büyük bir estetik değere sahip, ancak tarihin canlı tanığı olması nedeniyle daha da takdire şayan bir mimari restorasyonla ustalıkla yorumlanmış ve yeniden önerilmiştir. Fransiskan teolojik ve felsefi çalışmalarının yeri bugün üniversite enstitüsü IMT Alti Studi'nin merkezi haline geldi. Bu sonuç, Comune, Fondazione Cassa di Risparmio di Lucca ve Soprintendenza per i Beni Architettonici arasındaki verimli sinerji sayesinde sekiz yıllık çalışma sonucunda elde edildi.

Konut Kampüsü

IMT School Kampüsü, Lucca'nın tarihi çevre Rönesans dönemi duvarları içinde, birbirinden birkaç dakika uzaklıkta bulunan çok sayıda son teknoloji binadan oluşur. Hizmetlerinin yüksek kalitesi ve temel bilimsel altyapısı sayesinde, Okuldaki ileri eğitim ve araştırma tamamen entegredir.

Şu anda Kampüs 12.000 m2'nin üzerinde bir alana yayılmaktadır ve her ikisi de Fondazione Cassa di Risparmio di Lucca'dan IMT School ücretsiz olarak kiralanan San Ponziano Kompleksi, San Francesco Kompleksi ve Brunero Paoli Residence olmak üzere üç farklı komplekste yer almaktadır. kütüphanenin, dersliklerin, laboratuvarların ve çalışma odalarının bulunduğu yer.

Kampüs, çalışma ve sosyalleşme için kullanılan çeşitli iç ve dış alanları barındırmaktadır. Hiç şüphe yok ki konaklama Kampüsü, IMT School öğrencilerine ve araştırmacılarına tam etkileşim ve çok disiplinli entegrasyonu deneyimleme şansı sunuyor.

  Vize Gereksinimleri

  AB vatandaşı değilseniz, İtalya'da yaşamıyorsanız ve İtalya'da kalma izniniz/sürekli ikamet kartınız yoksa, giriş vizesine sahip olmanız gerekir. İtalya'ya vardığınızda, eğitim amaçlı kalma izni için de bir talepte bulunacaksınız.

  Kalma izni ("Permesso di soggiorno"), İtalya'da ikamet edilen şehrin Emniyet Müdürlüğü tarafından verilir ve ülkede geçici ikamete izin verilir. AB üyesi olmayan vatandaşların İtalya'ya varışlarından itibaren 8 iş günü içerisinde yetkili Postaneler aracılığıyla konaklama iznine başvurmaları gerekmektedir.

  IMT Kampüs Yönetimi ve Ön Büro veya Postane, İtalyanca olmasına rağmen gerekli form ve talimatları içeren bir kit (sarı bantlı bir zarf) sağlar.

  • Başvuru için gerekli belgeler şunlardır:
   • 16,00 Euro tutarında görev damgası ("marca da bollo") bulunan Form 1 ("Modulo 1")
   • Pasaportun tüm sayfalarının kopyası
   • IMT'den davet mektubu veya kayıt belgesinin kopyası
   • Geçerli sağlık sigortası poliçesinin kopyası
   • 70,46 Euro karşılığında posta bülteni alınması
   • Belgeleri "Sportello Amico" hizmeti sağlayan bir Postaneye gönderin, 30 euroluk posta ücreti ödeyin ve makbuzunuzu alın.
   • Göçmenlik Web Sitesi veya Polizia di Stato web sitesi aracılığıyla makbuzda belirtilen kullanıcı kimliğini ve şifreyi kullanarak başvuru durumunu takip edin.
   • Lucca'daki Polis Merkezi Göçmenlik Bürosu'ndaki (Questura) randevu tarihini ve saatini belirten Postaneden bir mektup alın.
   • Randevu için gerekli:
   • Randevuyu bildiren yazı
   • Questura'ya gönderilen orijinal belgeler
   • 4 adet açık renkli vesikalık fotoğraf

  Elektronik kalış iznini almak için Emniyet Müdürlüğü Göçmenlik Bürosunu ikinci kez ziyaret edin. IMT Kampüs Yönetimi ve Ön Büro, Postaneye başvuru ve Questura'daki ilk randevu sırasında yardımcı olabilir.

  Kampüs Yaşamı ve Tesisler

  Okul gelişmiş laboratuvarlarla donatılmıştır.

  • BT Olanakları
  • MUSAM-Lab
  • Intesa Sanpaolo İnovasyon Merkezi Sinirbilim Laboratuvarı
  • Laboratuvarı Aç
  • GAME Bilim Araştırma Merkezi

  Konumlar

  • Lucca

   Piazza S. Ponziano, 6, 55100, Lucca

  • Lucca

   Piazza S.Francesco, 19, 55100, Lucca

  sorular