Keystone logo
IMT School for Advanced Studies Lucca - Scuola IMT Alti Studi Lucca Sistem Biliminde Doktora
IMT School for Advanced Studies Lucca - Scuola IMT Alti Studi Lucca

Sistem Biliminde Doktora

Lucca, İtalya

3 Years

Ingilizce

Tam zamanlı

21 Jun 2024

04 Nov 2024

Request tuition fees

Kampüste

* no tuition fees; students beyond the tuition waiver also receive a scholarship €16,243 per year for up to three years

Tanıtım

Sistem Bilimi (SyS) alanındaki uluslararası doktora programı, en son U-Multirank anketine göre İtalya'daki yedi Mükemmeliyet Okulundan biri ve Avrupa'nın en yüksek puan alan yüksek lisans okullarından biri olan IMT School tarafından barındırılmaktadır. Bu program teknik, sosyal, beşeri ve doğa bilimlerinde sıkı bir eğitim ve kişiselleştirilmiş denetim sunar ve disiplinlerin sınırlarını zorlayan disiplinler arası ve çok disiplinli yaklaşımları teşvik eder.

IMT School farklı coğrafi konumlardan öğrencileri ağırlayarak gerçek anlamda küresel bir atmosfer yaratır. Ek olarak, Okul, mezunlarını dünya çapındaki prestijli üniversitelere, şirketlere ve kamu kurumlarına yerleştirme konusunda başarılı bir geçmişe sahiptir. Özellikle, İngilizce Okulun resmi dilidir.

SyS, öğrencileri çeşitli teknolojik, doğal, ekonomik ve sosyal sistemlerin analizi ve tasarımı alanında ileri düzey araştırmalar yürütmek için gerekli becerilerle donatmayı amaçlamaktadır. Bu, tanımlayıcı ve tahmine dayalı matematiksel modellerin kullanılmasıyla elde edilir.

SyS öğrencileri, endüstriyel sistemlerin verimliliğinin artırılması, biyolojik, ekolojik, sosyal ve ekonomik sistemlerin karmaşıklığının anlaşılması, fiziksel modüller ve yazılımın bir araya getirildiği siber-fiziksel sistemlerin güvenilirliğinin ve özerkliğinin sağlanması gibi çeşitli projeler üzerinde çalışmaktadır. SyS'nin potansiyel uygulama alanları arasında otomotiv, havacılık, iletişim, kimya, altyapı, enerji, biyotıp, finans ve imalat gibi çeşitli endüstrilerin yanı sıra merkez bankacılığı ve resmi istatistik gibi kamu sektörleri de yer almaktadır.

Doktora çalışmaları boyunca SyS öğrencileri, karmaşık olayları analiz etmek ve tahmin etmek için teknikler oluşturmalarına, kullanmalarına ve uygulamalarına olanak tanıyan çeşitli beceriler öğrenirler. Bu teknikler, matematik, yöneylem araştırması, fizik, istatistik, bilgisayar bilimi ve mühendislik gibi bir dizi disiplinlerarası alanı birleştiren, ilk prensiplerden veya verilerden kaynaklanan analitik ve hesaplamalı modellerin kullanımını içerir.

Programın müfredatı, makine öğrenimi, ağ bilimi, dinamik sistemlerin analizi ve kontrolü, zaman serisi analizi, istatistiksel fizik, karmaşık sistem teorisi, sayısal optimizasyon, diferansiyel denklemlerin sayısal entegrasyonu, istatistik, stokastik süreçler, etmen tabanlı gibi çeşitli konuları içerir. modeller, spesifikasyon dilleri, programlama ve yazılım analizi. SyS öğrencileri dört uzmanlık alanından birini takip ederek bu çalışma alanlarında yeterlilik kazanırlar:

  • Karmaşık Sistemler ve Ağlar (CN)
  • Hesaplamalı Mekanik (CM)
  • Öğrenme ve Kontrol (LC)
  • Yazılım Kalitesi (SQ)

Dört bölümün tümü, hem akademik hem de akademik olmayan mesleklerde oldukça değerli olan kapsamlı bir eğitim düzeyi sunar. Temel kurslar, çeşitli alanlardaki öğrencileri ilgili çalışma alanlarında kullanılan teknik ve metodolojilerle tanıştırmak ve böylece beceri setlerini genişletmek için tasarlanmıştır.

SyS öğrencileri, öğrenim süreleri boyunca Erasmus+ programı veya diğer özel hareketlilik anlaşmaları aracılığıyla yurtdışında eğitim görme fırsatına sahiptir.

kabul

Müfredat

Kariyer fırsatları

Burslar ve fon sağlama

İdeal Öğrenciler

Tesisler

Okul Hakkında

sorular