Keystone logo
Institut supérieur du commerce de Paris

Institut supérieur du commerce de Paris

Institut supérieur du commerce de Paris

Tanıtım

1963 yılında kurulan ISC Paris Grubu, Fransa'nın az sayıdaki özel, bağımsız yüksek öğretim gruplarından biridir ve iş ve eğitim konusunda vizyon sahibi Paul Icard tarafından kurulmuştur. ISC Paris Grubu iki “eğitim markasına” odaklanmaktadır: ISC Paris Grande École, Conférence des grandes écoles'e ait en iyi 20 Fransız Grandes École'den biridir. ISC Paris üç uluslararası akreditasyona sahiptir: AACSB, AMBA ve EPAS. ISC Paris Global Programları, liseden sonra üç ila beş yıllık üniversite eğitimi gerektiren (Fransız sisteminde Bac+3'ten Bac+5'e) uzmanlaşmış derece programları ve Yönetici Eğitimi programları geliştirmede liderdir.

Paul Icard çok yetenekli ve dinamik bir kişilikti; insan kaynakları direktörü, sanatçı, soyut sanatın öncüsü Francis Picabia'nın öğrencisi, psikoloji öğrencisi ve işyeri psikolojisi üzerine bir kitabın yazarı.

Icard'ın amacı yeni nesil kurumsal yöneticileri seçip eğitmekti. Kurumu, dış dünyaya açık, her duruma uyum sağlayabilen, yaşayan bir organizma olarak görüyordu. Öğrencilerin öğrenenlerden düşünme, eyleme geçme ve açık fikirlilik yeteneğine sahip çevik profesyonellere dönüşmelerine yardımcı olmak için Icard, öğrencilerin karşılaştıkları her durumda en önemlisi girişimci oldukları bir müfredat tasarladı: sınıfta, derneklerde, Öğrenci Girişimlerinde, iş ortamlarında. işletmeler ve hayal edebilecekleri her durumda.

Icard'ın Vizyonu

ISC Paris Grubu olarak Paul Icard'ın çığır açan ilhamını canlı tutmaya kararlıyız. Aktif öğretime, öğrenci deneyimine, yenilikçiliğe ve çok kültürlülüğe vurgu yaparak, Eylem Öğrenimi ve yönetim eğitimi için en iyi eğitim grubu olmaya çalışıyoruz; bunların tümü öğrencilerimizin kişisel ve mesleki gelişimlerinin yararınadır.

Görevimiz

Sürekli değişen iş dünyasında misyonumuzu şu şekilde özetleyebiliriz:

Öğrencilerimizin uluslararası bağlamda sürdürülebilir bir gelecek için topluma ve işletmelere hizmet edecek yeteneklerini ortaya çıkarmalarını sağlamak.

Bu bağlamda misyonumuz şunları hedeflemektedir:

 • Öğrencileri eğitimlerinden sorumlu olmaya, liderlik becerilerini geliştirmeye ve onları dünya çapındaki zorluklarla yüzleşmeye hazırlamaya teşvik edin.
 • Sorumlu ve etik yöneticiler olmalarına yardımcı olmak için öğrencilerimizin eleştirel düşünme becerilerini geliştirmek; çok yönlü bir ortamda pratik ve mesleki deneyimler yoluyla karar verme becerilerini geliştirmek.
 • Yönetim, yönetim uygulamaları ve yönetim eğitiminde yeni bilgi ve yeniliklere katkıda bulunarak akademik ve iş dünyasına fayda sağlamak.
 • Şirketlerin eğitim ve işe alım ihtiyaçlarını desteklemek.
 • Fransız yükseköğretim sisteminin korunmasına, tanıtılmasına ve geliştirilmesine yardımcı olacak tartışmalara aktif olarak katılmak.

kabul

ISC Paris Grande École tarafından sunulan programlar uluslararası adaylara oldukça açıktır. Kabul prosedürü uzaktan yarışma yoluyla düzenlenir. Bu prosedür, uluslararası adayların menşe ülkelerine bakılmaksızın yarışmaya katılmalarına olanak tanır. Master Grande Ecole ve İşletme Lisans Programına katılmak için her yıl yüzlerce aday başvuruyor.

Önkoşullar ve Kabul Koşulları

Çeşitli erişim yolları, Bakalorya seviyesinden Bac+3 seviyesine veya eşdeğerine kadar eğitim seviyenize bağlı olarak ISC Paris Grande École'de Master Grande École ve Yönetim Lisansına katılmanıza olanak tanır.

Başvurunuzu online başvuru platformumuza göndermeniz ve talep edilen destekleyici belgeleri eklemeniz gerekmektedir. Yarışma kayıt ücretleri prensip olarak Lisans programı için 50 Euro, Grande Ecole Programı için 85 Euro'dur.

Yarışma, başvuru dosyanızın analizine ve Skype üzerinden 30 dakikalık motivasyon görüşmesine dayanmaktadır.

Akademik becerileriniz, kişiliğiniz ve motivasyonunuz seçim sürecinde belirleyici kriterlerdir. Değerleriniz, bağlılık duygunuz, dil becerileriniz ve profesyonel projeniz, profilinizin ISC Paris Grande Ecole'un eğitim teklifiyle uygunluğunu doğrulamak için bu tartışmalar sırasında sizinle tartışacağımız unsurlardır. Bu aynı zamanda program ve okul hakkındaki tüm sorularınızı sorarak yönelim seçiminizi onaylamanız için de bir fırsat olacaktır. Buna çok dikkat edeceğiz.

Sıralamalar

ISC Paris, 2020 yılında çeşitli bağımsız sıralamalarda yükselen işletme ve yönetim Grandes Écoles arasında yer almaktadır.
2019/2020 için beş Fransız ve uluslararası sıralamada konumumuz gelişti.

50 yıllık geçmişi ve iş dünyasının çalışan beklentilerine uyum sağlama becerisiyle ISC Paris, Fransa'nın en iyi 20 işletme ve yönetim okulundan biri olarak sağlam bir şekilde yerleşmiştir.

Bu Sıralamalar Ne Anlama Geliyor? Okullar Arasında Ayrım Yapmanın Faydalı Bir Yoludur

Okul seçiminde öğrencilerin seçim kriterlerinin kuşkusuz bu tür sıralamaları da içermesi gerekmektedir. Ancak okulun öğretim yaklaşımı, desteği, işletmelere yakınlığı, uzmanlıkları, öğrenme ortamı ve paranın karşılığı açısından kendi (son derece kişisel) beklentilerinizi de dikkate almanız önemlidir. ISC Paris'in itibarı bu son iki alanda özellikle güçlüdür.

İnsan ölçeğinde, diğer öğrencileri tanıyabileceğiniz, hocalarla bağlantı kurabileceğiniz, öğrencilerimizin kariyer hedeflerini belirlemelerine gerçek anlamda destek verdiğimiz bir okuluz.

ISC Paris, öğrencilere profesyonel anlamda gelişmelerini ve üst sıralarda yer alan şirketlerde iş bulmalarını sağlayacak araçları sunduğumuz için en iyi "paranın karşılığını" oranlarından birine sahiptir. Eğitim maliyeti ile öğrencilerin mezuniyetten sonraki üç yıldaki maaşları arasındaki ilişkiye göre, Financial Times'ın “paranın karşılığı” listesinde 13. sıradayız.

Programlarımıza daha fazla erişim sağlamak amacıyla, tüm programlarımızda geleneksel bölümler için çalışma/eğitim seçenekleri sunmaya da kararlıyız.

Programlarımız Sağlam ve Sürdürülebilir Olduğu İçin Sıralamalarımız Yükseliyor

ISC Paris'in artan sıralaması birçok benzersiz faktörün sonucudur: Grande Ecole programımız uluslararası kuruluşlar (AACSB, AMBA ve EPAS) tarafından akredite edilmiştir, uluslararası itibarımız, işletmelerle olan ilişkilerimizin gücü ve mezunlarımızın kariyer başarısı ve eğitim yatırımlarının getirisi.

Öğrenci Görüşleri

Konumlar

 • Île-de-France

  Bd du Fort de Vaux, 22, 75017, Île-de-France

 • Orléans

  24 Rue Jeanne d'Arc, 45000, Orléans

sorular