Keystone logo
Institute For Doctoral Studies In The Visual Arts

Institute For Doctoral Studies In The Visual Arts

Institute For Doctoral Studies In The Visual Arts

Tanıtım

Institute For Doctoral Studies In The Visual Arts ( IDSVA ), sanatçılar, küratörler ve yaratıcı düşünürler için tasarlanmış felsefe ve sanat teorisi alanında doktora sunmaktadır. Enstitünün merkezi Portland, Maine'dedir. Misyonumuz, görsel sanatlarla ilgili felsefe, estetik, sanat teorisi ve benzeri disiplinlerde eğitim veren bir lisansüstü çalışma okulu işletmektir. Misyon, MFA veya ilgili bir alanda yüksek lisans derecesi sahiplerine doktora çalışmaları sağlanmasını, doktora derecelerinin verilmesini ve sanatla ilgili diğer şekillerde eğitim ve öğretim sağlamayı içerir.

Geleneksel olarak MFA, stüdyo sanatçıları için son derece görevi görmüştür. Bu derece, başarılı sanat pratiği için gerekli becerilerde stüdyo sanatçıları yetiştirmiş ve kolej ve üniversite stüdyo sanat programlarında öğretim için sanatçılar hazırlamıştır. Bununla birlikte, günümüz sanatçıları ve eğitimcileri arasında, MFA ve benzer derecelerin ötesinde eğitimin birçok sanatçı, mimar, küratör ve yaratıcı akademisyene, özellikle de çağdaş medya ve kültürü çevreleyen sorunlarla boğuşanlara fayda sağlayacağına dair güçlü bir his var. Institute For Doctoral Studies In The Visual Arts öncü müfredatında Institute For Doctoral Studies In The Visual Arts uzaktan öğrenmeyi yoğun ikametgahlarla birleştirerek - çalışan sanat profesyonellerinin, öğretmenlik kariyerlerini, sanat pratiğini veya diğer profesyonelleri kesintiye uğratmadan veya bırakmadan titiz ve ileri düzeyde burs almalarına olanak tanır. sorumluluklar.

Institute For Doctoral Studies In The Visual Arts yaratıcı uygulayıcılara felsefe, estetik ve sanat teorisi alanında doktora sunarken, çağdaş sanat ve kültür için önemli bir fırsata hitap etmektedir. Bu fırsatın ölçüsü, Institute For Doctoral Studies In The Visual Arts birincil öğrenme hedefleri açısından özetlenebilir. Bunlar, düşünceler tarihi ile genel olarak sanat arasındaki ilişki hakkında eleştirel ve felsefi olarak konuşma ve yazma yeteneğinin beslenmesini ve geliştirilmesini; Estetik, sanat teorisi ve eleştirel teori dersleri gibi felsefe ve sanat ilişkisiyle ilgili konularda üniversite düzeyinde dersler verme yeteneği; Kişinin yaratıcı pratiği ve / veya araştırma alanı açısından kendini fikirlerin ve kültürün tarihinin içine yerleştirme kapasitesi; Ve son olarak, Institute For Doctoral Studies In The Visual Arts kapsamlı öğrenme hedefi, yaratıcı düşünürleri yeni bilgi sistemlerini tasarlamaya teşvik eden bir araştırma ethosunu beslemek ve geliştirmek.

Konumlar

  • Portland

    Congress Street,795, 04102, Portland

    sorular