Keystone logo
Institute of Development Studies

Institute of Development Studies

Institute of Development Studies

Tanıtım

Institute of Development Studies (IDS), dünya çapında daha eşitlikçi ve sürdürülebilir kalkınma için gereken bilgi, eylem ve liderliği dönüştüren birinci sınıf araştırma, öğrenme ve öğretim sunar.

Adil ve sürdürülebilir ortaklıklar aracılığıyla, ilerici sosyal, politik ve ekonomik değişime yönelik yaklaşımları nihayetinde insanların yaşamlarında bir fark yaratacak şekilde dönüştürmek için hükümetler, hayırsever vakıflar, sivil toplum kuruluşları, akademisyenler ve sivil toplumla birlikte çalışıyoruz.

Afrika'da ülkelerin ulusal kalkınmasına yeniden yatırım yapılabilecek milyonlarca dolarlık ek vergi geliri yaratan yenilikçi yeni ortaklıkların geliştirilmesine yardımcı olduk. Yerel halkın bilgi ve uygulamalarına dayanan çevre sorunlarına çözümler sunmak için çalıştık. Ebola virüsü gibi ölümcül salgınlara bir son vermede yerel toplulukların rolünü vurguladık. Siyasi liderler, ülke Büyükelçileri ve hükümet yetkilileri, sivil toplum liderleri ve girişimciler dahil olmak üzere yüzlerce istisnai kalkınma liderini ve şampiyonunu yetiştirdik.

Araştırma ve uluslararası bakış açısı konusundaki itibarımız rakipsizdir ve Sussex Üniversitesi ile birlikte üst üste yedinci yıl boyunca geliştirme çalışmaları açısından dünyada birinci sıraya yerleştiğimiz en son QS Dünya Üniversite Sıralamasındaki performansımıza da yansımıştır. .

Vizyonumuz ve stratejimiz hakkında daha fazla bilgi edinin
Yıllık İncelememizde etkilerimiz hakkında daha fazla bilgi edinin

200595_IDS_Building_Dec21_006.jpg

Geliştirme çalışmalarında dünya liderleriyle çalışın ve Araştırma Doktora programımızla dünyayı dönüştürme potansiyelinizi fark edin.

Araştırma Yoluyla Kalkınma Çalışmaları Doktorası, IDS'in ileri araştırma derecesidir. Adaylara, Kalkınma Çalışmaları alanında yazılı bir tezle değerlendirilen özgün ve önemli araştırmaların tamamlanmasına dayalı olarak en az üç yıllık bir çalışmanın ardından verilir.

Konumlar

  • Brighton

    Institute of Development Studies Library Road Brighton BN1 9RE UK, , Brighton

sorular