Keystone logo
Institute of Development Studies

Institute of Development Studies

Institute of Development Studies

Tanıtım

Institute of Development Studies (IDS), küresel olarak daha adil ve sürdürülebilir kalkınma için gereken bilgi, eylem ve liderliği dönüştüren birinci sınıf araştırma, öğrenim ve öğretim sunar.

Adil ve sürdürülebilir ortaklıklar aracılığıyla, ilerici sosyal, politik ve ekonomik değişime yönelik yaklaşımları nihayetinde insanların yaşamlarında fark yaratacak şekillerde dönüştürmek için hükümetler, hayır kurumları, sivil toplum kuruluşları, akademisyenler ve sivil toplumla birlikte çalışıyoruz.

Afrika'da ülkelerin ulusal kalkınmasına yeniden yatırılabilecek milyonlarca dolarlık ek vergi geliri yaratan yenilikçi yeni ortaklıkların geliştirilmesine yardımcı olduk. Yerel halkın bilgi ve uygulamalarına dayanan çevre sorunlarına çözümler sunmak için çalıştık. Ebola virüsü gibi ölümcül salgınlara bir son vermede yerel toplulukların rolünü vurguladık. Siyasi liderler, ülke Büyükelçileri ve hükümet yetkilileri, sivil toplum liderleri ve girişimciler dahil olmak üzere yüzlerce istisnai kalkınma lideri ve şampiyonu yetiştirdik.

Araştırma ve uluslararası görünüm konusundaki itibarımız rakipsizdir ve Sussex Üniversitesi ile birlikte geliştirme çalışmalarında dünyada birinci sırada yer aldığımız en son QS Dünya Üniversite Sıralamalarındaki performansımıza yansımıştır. Ayrıca 2019 Global Go To Think Tank Endeksi Raporu'na göre bir numaralı uluslararası kalkınma düşünce kuruluşu seçildik.

Vizyonumuz ve stratejimiz hakkında daha fazlasını öğrenin
Yıllık Rev Yıllık İnceleme görünümümüzde etkilerimiz hakkında daha fazla bilgi edinin

164899_PCampusLg-17SU1.png

Konumlar

Konumlar
 • Brighton

  Institute of Development Studies Library Road Brighton BN1 9RE UK, , Brighton

  • twitter
  • facebook
  • linkedin
  • instagram
  • youtube

sorular