Keystone logo
Institute of Science and Technology Austria (ISTA)

Institute of Science and Technology Austria (ISTA)

Institute of Science and Technology Austria (ISTA)

Tanıtım

Avusturya Bilim ve Teknoloji Enstitüsü (ISTA), Viyana'nın eteklerinde Klosterneuburg'da bulunan, doğa ve matematik bilimlerinde temel araştırma ve lisansüstü eğitime adanmış genç bir uluslararası enstitüdür.

ISTA, dünya standartlarında araştırma yürütmeye kendini adamıştır. 2026'ya kadar, 90'a kadar araştırma grubu, uluslararası bir modern ortamda araştırma yapacak.

ISTA Doktora programının ayırt edici özelliklerinden biri, paylaşılan lisansüstü okul deneyimidir. Keşfin ilk aşaması, önemli bilimsel yaklaşımlara ve sorunlara geniş çapta maruz kalmayı teşvik eder. Bu, öğrencilerin doktora programının ikinci aşamasında yoğun araştırmalar için sağlam bir temel oluşturmalarını sağlar.

123859_IST_Austria_aerial-2_resized.jpg

Temel Bilim Araştırmalarına Adanmışlık

ISTA'nın fakülte işe alım stratejisi, Alandan önce insan; hızdan önce kalite . En yeni temel bilim araştırmalarını sürdürmek için dünyanın en iyi beyinlerini ISTA'ya getirmeye kendimizi adadık. Enstitü 2009 yılında açıldı ve 2026 yılına kadar yaklaşık 90 araştırma grubuna ulaşacak. Bu heyecan verici ivme, her doktora öğrencisi de dahil olmak üzere ekibimize eklenen her bilim insanı tarafından ileriye götürülüyor.

Uluslararası ve Farklı Bilimsel Topluluk

Profesörlerden doktora sonrası araştırmacılara ve öğrencilere kadar bilim insanlarımız, 80'den fazla farklı milleti temsil eden ve dünyanın en iyi bilimsel enstitülerinden ve üniversitelerinden kazanılan araştırma ve derecelere dayanan dünyanın her köşesinden geliyor.

İngilizce konuşma

Kurum genelinde İngilizce'yi öğretim ve iletişim dili olarak kullanıyoruz.

Disiplinlerarası

Lisansüstü Programımız, özellikle disiplinlerarasılığa odaklanan modern kapsamlı eğitim ile karakterizedir.

Üstün Araştırma Eğitimi

Öğrenciler, küçük araştırma grupları içindeki seçkin öğretim üyeleriyle yakın çalışırlar ve birinci sınıf tesislere erişebilirler. Öğrenciler, bir gruba katılmadan önce ilk yılı kursları ve rotasyonları tamamlayarak geçirirler.

Bu ilk keşif aşaması, öğrencilerin ikinci aşamada derinlemesine tez araştırmasına başlamadan önce araştırma konusunun ve araştırma grubunun kendileri için en iyi eşleşme olduğundan emin olmalarını sağlar.

Lisans veya Yüksek Lisans Derecesi ile Giriş

Doktora programımıza başvurmaları için lisans veya yüksek lisans bilimine sahip öğrencileri ağırlıyoruz.

7 Çalışma Yolu

Doktora çalışmasının yedi yolu vardır:

 • Biyoloji
 • Kimya ve Malzemeler
 • Bilgisayar Bilimi
 • Veri Bilimi ve Bilimsel Hesaplama
 • Matematik
 • Nörobilim
 • Fizik

Araştırma Grupları

 • 2022'de 60 araştırma grubu
 • 2026 yılına kadar 90 araştırma grubu

Bilimsel Hizmet Birimleri

Bilimsel Hizmet Birimleri (SSU'lar), bilim adamlarının araştırma ihtiyaçları için destek sağlar. Aşağıdaki SSU'lar ISTA tarafından barındırılmaktadır:

 • Biyo görüntüleme Tesisi
 • Elektron Mikroskobu Tesisi
 • Kütüphane
 • Yaşam Bilimleri Tesisi
 • Miba Makina Atölyesi
 • Nanofabrikasyon Tesisi
 • Klinik öncesi tesis
 • Bilimsel hesaplama

Finansman

Tüm araştırma alanlarında,finansman çok önemli bir konudur. ISTA, tüm araştırmacılarını desteklemek için çeşitli finansman kaynaklarına güvenir. Hibe Ofisi, dış finansmana başvurmak isteyen ISTA bilim adamlarını desteklemek için oradadır.

Doktora öğrencileri ISTA tarafından istihdam edilir ve uluslararası düzeyde rekabetçi maaşlar ve tam sosyal güvenlik kapsamı alırlar. Öğrenciler ayrıca çalışmaları sırasında bilimsel konferanslara ve çalıştaylara katılmak için finansal destek alırlar.

Kolloquia Enstitüsü

Haftalık Enstitü Kolokyumu, ISTA'daki başlıca araştırma semineridir. Dünyanın dört bir yanından ve doğa bilimlerinin tüm disiplinlerinden bilim adamları, en son bulgularını sunmaya davet edilir.

Enstitü Değerlendirmeleri

Enstitü, düzenli olarak, enstitünün bağımsız bir değerlendirmesini oluşturmak için dünyanın dört bir yanından önde gelen bilim insanlarından oluşan (Nobel ödülü sahibi olanlar dahil) uluslararası inceleme panelleri tarafından ziyaret edilir.

Kariyer

Seçkin mezunlarımız, ISTA'da yaptıkları doktora çalışmalarının ardından başarılı kariyerlere imza attılar.

Doktora öğrencileri, akademi ve ötesi için aktarılabilir becerilerde eğitime odaklanan mentorluk ve kariyer gelişim programlarımız aracılığıyla destek alırlar. Çalışmaları boyunca, doktora öğrencileri, kariyer gelişimi danışmanlığı ve eğitimi veren Kariyer Hizmetleri tarafından desteklenir.

Araştırmacıları ticari gelişiminde ve araştırma sonuçlarının kullanımında desteklemeyi amaçlayan Teknoloji Transfer Ofisi tarafından düzenlenen düzenli TWIST görüşmeleri de var.

Mezunlarımız nereye gidiyor?

Bu infografik, mezunlarımızın mezun olduktan sonra nereye gittiğini gösterir.

IST-Austria_Where-do-alumni-go_piechart-e1541512843946.png

ISTA nerede?

Enstitü, sürekli olarak dünyanın yaşamak için en iyi şehirlerinden biri seçilen Viyana'dan sadece 25 dakikalık bir otobüs yolculuğu mesafesindedir. Öğrencilerimiz, güzel ormanlarla çevrili sakin bir bölge olan Klosterneuburg'da ya da doğrudan Viyana'nın koşuşturmacası. Ayrıca kampüste bir dizi konaklama seçeneğimiz var.

Konumlar

 • Klosterneuburg

  Am Campus,1, 3400, Klosterneuburg

sorular