Keystone logo
International Baptist College Bakanlık Doktoru (D.Min.)
International Baptist College

Bakanlık Doktoru (D.Min.)

Chandler, Amerika Birleşik Devletleri

Request duration

Ingilizce

Tam zamanlı, Yarı zamanlı

Request application deadline

Sep 2023

Request tuition fees

Kampüste

burslar

Çalışmalarınızı finanse etmenize yardımcı olacak burs fırsatlarını keşfedin

Tanıtım

Bakanlık Doktoru programının amacı, Hıristiyan hizmetinde en üst düzey liderlik için profesyonel ve akademik hazırlık sağlamaktır. Bakanlık Doktoru, en az iki yıllık bakanlık tecrübesi olan papazlar ve kilise çalışanları için tasarlanmıştır. Program takvimi, tam zamanlı bakanlıkta bulunanları barındırır.

Bir öğrencinin bir M.Div olması gerekir. veya eşdeğeri Bakanlık Doktoru programına kabul edilecek.

Öğrenci, yüksek lisans derecesini aldığından ve resmi eğitimi sırasında bir bakanlıkta devam ettiğinden beri aktif bakanlıkta en az iki yıl görev yapmış olmalıdır. Bu gereksinimle ilgili herhangi bir istisna, programa kabul edilmeden önce idari onay almalıdır.

Bakanlık Doktoru programı, çalışan papaz veya rahip olmayan kilise bakanı için bakanlıktan ayrılmadan erişilebilir. Güz ve bahar dönemlerinde bazı dersler tam dönem ders olarak da sunulmaktadır. Diğerleri yaz (Mayıs-Haziran) ve kış (Ocak) dönemlerinde bir veya iki haftalık modüler sınıflar olarak sunulmaktadır. Her bir modüler kursun genellikle üç aşaması vardır: ders saatinden önce tamamlanması gereken okuma ödevleri, okuma materyali temelinde etkileşimin olduğu gerçek sınıf süresi ve öğrenilen materyali öğrencinin bakanlığına uygulayan bir uygulama.

Bakanlık Doktorunun tamamlanmasının ardından, başarılı öğrenci İncil hakikatinin iletişimine ve İncil temelli ayrılık taahhüdüne değer verecektir; İncil perspektifinden araştırma yapma, yazma, vaaz verme ve öğüt verme yeteneği; Yerel bir kilisede hem ibadeti hem de öğrenciliği kolaylaştıran etkili felsefeleri ve prosedürleri entegre edin ve kilise idaresi ve yönetimi alanındaki karmaşık sorunları ele almak için etkili çözümler uygulayın.

Okul Hakkında

sorular

Benzer Kurslar

  • Bakanlık Doktoru
    • Vancouver, Kanada
  • Hıristiyan Liderlik Doktoru (Çevrimiçi)
    • Orlando, Amerika Birleşik Devletleri
  • Bakanlık Doktoru (Online)
    • Orlando, Amerika Birleşik Devletleri