Keystone logo
International Max Planck Research School on Cellular Biophysics

International Max Planck Research School on Cellular Biophysics

International Max Planck Research School on Cellular Biophysics

Tanıtım

Max Planck Enstitüsü

Uluslararası Max Planck Araştırma Okulu (IMPRS) Alt Hücresel Mimari ve Dinamikler (IMPRS-CBP), Max Planck Biyofizik Enstitüsü, Goethe Üniversitesi Frankfurt ve Johannes Gutenberg Üniversitesi Mainz tarafından düzenlenen uluslararası bir doktora eğitim programıdır. Biyofizik, biyolojik olayları anlamak için fizik teorilerini ve yöntemlerini uygulayan disiplinler arası bir bilimdir. Misyonumuz, lisansüstü öğrencileri nihai biyolojik zorluklardan birini aşmaları için eğitmektir: hücrenin moleküler düzeyde eksiksiz bir anlayışını kazanmak.

Nicel bilimlerde (özellikle fizik ve matematik) güçlü bir lisans geçmişine sahip olan ve becerilerini biyolojik ve biyomedikal araştırmalardaki olağanüstü soruları ele almak için uygulamakla ilgilenen öğrencileri çekmeyi amaçlıyoruz.

IMPRS-CBP Fakültesi, başlıca üç kurumdan yaklaşık 30 yüksek kararlı araştırma bilimcisi, Grup Liderleri, MPI Direktörleri ve Profesörlerden oluşur: Goethe Üniversitesi Frankfurt (GU), Johannes Gutenberg Üniversitesi Mainz (JGU) ve Max Planck Biyofizik Enstitüsü (MPIBP). GU'da IMPRS-CBP'ye dahil olan dört fakülte ile ilişkili sekiz enstitü vardır. Bu enstitüler ve ayrıca Frankfurt Institute for Advanced Studies (FIAS) ve MPIBP, Rhine-Main bilgi bölgesinin yüksek performanslı bir merkezi olan “Science City Frankfurt Riedberg” in merkezinde bulunuyor. Riedberg Kampüsünde, bugün yarının kimyasal, biyokimyasal ve fiziksel uygulamaları üzerine araştırmalar yapılıyor. Gelecekte, GU'daki tüm doğa bilimleri bölümleri ve disiplinleri burada yerlerini bulacaklar.

JGU'da iki fakülte ile ilişkili iki enstitü IMPRS-CBP'ye dahil olur. Frankfurt ve Mainz'da bulunan araştırma grupları arasındaki coğrafi ve tematik yakınlık nedeniyle, iki bölge arasında yakın işbirlikleri ve canlı bir araştırma ortamı çoktan kurulmuştur.

Program, hücrenin temel makromoleküllerinin yapısını, işlevini ve etkileşimlerini, moleküler ve genom düzeyinde hücresel ve çok hücreli süreçlerin kontrolünü ve ayrıca görüntüleme yöntemlerinin geliştirilmesini keşfetmek için kavramlar ve teknikler konusunda eğitim sunar ve bu süreçleri modelleyin. Ek olarak, müfredat çok çeşitli aktarılabilir becerileri kapsar ve özellikle doktora öğrencilerimizi akademik, endüstri veya ötesinde küresel pazardaki profesyonel bir kariyerin zorluklarına hazırlamayı amaçlayan çok adımlı kariyer danışmanlığını içerir.

Öğretim kavramı, lisansüstü eğitimin üç temel sütununa dayanmaktadır:

 1. Araştırma yoluyla eğitim
 2. Teknik ve devredilebilir beceriler üzerine kurslar ve çalıştaylar
 3. Uluslararası bir bilimsel uzmanlar topluluğunda ağ oluşturma

Program, işe alımdan hemen sonra üç haftalık bir eğitim bloğundan ve ardından bir dizi üç laboratuvar rotasyonundan (Aşama 1) oluşan bir giriş eğitimi şeklinde yapılandırılmıştır. Aşama 2, doktora derecesini içerir. tez araştırması, profesyonel ağ oluşturma ve düzenli ilerleme incelemeleri (TAC toplantıları), ayrıca ek teknik veya devredilebilir beceri kursları ve isteğe bağlı öğretim deneyimi.

Uluslararası Doktora Program

International Max Planck Research School on Cellular Biophysics (IMPRS-CBP), yaşam bilimlerindeki mükemmel yüksek lisans öğrencilerini tamamen finanse edilen doktora için başvurmaya davet ediyor. pozisyonlar.

IMPRS-CBP, Max Planck Biyofizik Enstitüsü, Goethe Üniversitesi Frankfurt ve Johannes Gutenberg Üniversitesi Mainz tarafından düzenlenen uluslararası bir doktora eğitim programıdır.

Misyonumuz, lisansüstü öğrencileri nihai biyolojik zorluklardan birini aşmaları için eğitmektir: birlikte hareket eden bireysel moleküler işlevlerden karmaşık hücre altı mimarisinin nasıl yaratıldığını anlamak.

Laboratuvarınızı seçmeden önce üç laboratuvar rotasyonunda fakülte, ekipman ve projelerimiz hakkında daha fazla bilgi edinin!

Başvuru için kapanış tarihi 15 Mayıs 2021'dir.

Sana teklif ediyoruz:

 • Biyofizik alanındaki araştırmalar için son teknoloji ekipman: Katılımcı kurumumuzun Cryo-EM, X-ışını kristalografisi, NMR, kütle spektrolojisi ve gelişmiş ışık mikroskobu için ev sahibi tesisleri.
 • Disiplinlerarası bir kurulum: yapısal biyoloji, hücresel biyoloji, nörobiyoloji, moleküler biyoloji ve hesaplamalı biyolojiden araştırmacılar, tıp fakültesine yakın bağlantıları olan kampüsümüzde çalışır.
 • Mükemmel çerçeve koşulları: tamamen finanse edilmiş doktora sağlıyoruz. tüm organizasyonel konularda pozisyonlar ve yardım
 • Kalıcı ağlar kurma fırsatı: Katılımcı kurumlardan yaklaşık 30 yüksek kararlı araştırma bilimcisi, Grup Liderleri, MPI Direktörleri ve Profesörler fakültemizi oluşturmaktadır.
 • Çekici ve yaşanabilir bir bölge: Frankfurt / Main, uluslararası bir bilim, finans ve kültür merkezidir.
 • Doktora topluluk: öğrenciler yılda bir kez kabul edilir ve ortaklaşa lisansüstü kurslara katılır.

Konumlar

 • Frankfurt

  Max-von-Laue-Str. 3 D-60438 Frankfurt am Main, , Frankfurt

  • Frankfurt

   Frankfurt, Almanya

   • Mainz

    Saarstraße,21, 55122, Mainz

    sorular