Keystone logo
International School for Advanced Studies (SISSA)

International School for Advanced Studies (SISSA)

International School for Advanced Studies (SISSA)

Tanıtım

Sissa hakkında

Eğitim araştırma anlamına gelir bir okul

SISSA, İleri Araştırmalar Uluslararası Okulu, 1978 yılında kurulan ve ulusal ve uluslararası akademik sahne içinde mükemmellik bir bilim merkezi dir. İtalya'da bulunan Trieste kentinde, bu 67 profesör, yaklaşık 130 post-docs, 245 doktora öğrencileri ve 95 teknik idari personel bulunmaktadır. yayla doğal Karst üzerinde yer alan, okul 25 dönümlük park ile çevrilidir ve Trieste Körfezi'nin çarpıcı manzarasını sunmaktadır.

Sissa üç ana araştırma alanları Fizik, nörobilim ve matematik.

SISSA araştırmacılar tarafından yürütülen tüm bilimsel çalışmalar ve sıklıkla Doğa ve Bilim gibi en prestijli bilimsel dergilerde, yüksek etki faktörüne sahip uluslararası dergilerde düzenli olarak yayınlanmaktadır. Okul aynı zamanda dünyanın önde gelen okulları ve araştırma enstitüleri ile 150'den fazla işbirliği anlaşması hazırladı.

Araştırmanın kalite düzeyi daha da Avrupa finansman programlarının rekabet alanında SISSA araştırmacı ve profesörlerin sayısı ile ilgili olarak elde edilen araştırma hibeleri bakımından İtalyan bilim enstitüleri arasında en üst konumda tutan gerçeği ile doğrulanır. Böyle bir liderlik ayrıca SIR ve PRIN olarak kamu ve özel sektör, hem, fon elde etmek için Sissa yeteneği açısından görülmelidir.

Tüm Üniversiteler ve bilimsel araştırma merkezi ile yürütülen araştırma kalitesinin ulusal değerlendirilmesi için olduğu gibi, SISSA matematik ve nörobilim üst işaretleri var ve fiziksel bilimler alanında ilk ve orta ölçekli bölümler arasında geldi.

Tesisler

Teşekkürler Trieste Karst bozulmamış kırsal üstün ayarına, School etrafında harika park yürüyüşleri için gitmek ve şehir içinde ve Trieste Körfezi manzarası eşliğinde güzel bir yerdir.

SISSA kampüsünde böyle Okulu'nda daha da keyifli hale getirmek olacaktır tiyatro / oditoryum, spor salonu ve çok daha fazlası gibi bazı kolaylıklar bulabilirsiniz.

Tüm öğrenciler ve araştırmacılar da kendi çalışmaları için son derece önemlidir tesisleri kullanma hakkına sahiptir. Bu tesislerden biri Sissa tüm araştırma alanlarını kapsayan tüm en önemli bilimsel yayınlara erişim sağlar kütüphane vardır. Kampüs içinde, dergi aynı zamanda elektronik versiyonu serbestçe erişilebilir durumda.

Araştırma Laboratuvarları

kendi araştırma faaliyetleri için, Sissa deneysel gruplar çeşitli laboratuvarlar kullanabilirsiniz. Nörobiyoloji laboratuvarları Fizyolojik araştırma, DNA dizisi analizörü ve moleküler biyoloji enstrümantasyon için gelişmiş araçları kullanmak. Bu Alan aynı zamanda moleküler modelleme için gelişmiş bilgisayar ve yazılımı kullanır ve hibrit biyo-elektronik cihazların çalışma için. biyoloji esinlenen makine görme çalışma için yazılım Gelişmiş türleri kullanılıyor. Nörobiyoloji Alanı mikroskop özellikler şunlardır: Bir elektron mikroskobu, iki konfokal mikroskoplar ve çok sayıda floresan mikroskoplar.

tesisleri Bilişsel Nörobilim laboratuvarları şunlardır: Sofistike yapay konuşma kullanarak yetişkinler ve çocuklar ile psikodilbilimsel deneyler için deney kabinleri; Çocuklarda akıl süreçlerini test etmek için görsel sahnelerin sunulması için bir sanal tiyatro; Yüksek yoğunluklu çocuklar ve yetişkinler üzerinde nörogörüntüleme yürütmek için potansiyel kayıt uyarılmış; transcranical manyetik stimülasyon için donatılmış bir nöropsikoloji laboratuvarı. Diğer metodolojik highpoints serebral korteks implante 100 Mikroelektrot matris kullanılarak hissi nöronal temelini inceler dokunma algılama laboratuar içerir; Bu grup aynı zamanda hayvanlar davranıyor algısal kararlar altında yatan nöronal etkinliğini izler.

Bilgi Teknolojisi ve Bilişim Hizmetleri

bilimsel hesaplama için çok büyük kaynaklar Sissa mevcuttur. Hizmetler, e-posta, web hosting, dağıtık dosya sistemleri, kablosuz ve uzaktan internet erişimi, kurs ve araştırma ve yüksek performanslı bilgi işlem imkanları bulunmaktadır. SISSA birbirleriyle iletişim bağlantılı sayıda zorlayıcı sunucuların bir sayıda tutar.

SISSA Garr, İtalyan araştırma ağına bağlı ve ana ulusal ve uluslararası süper-bilgisayar merkezleri ile iletişim kurar.

Konumlar

  • Trieste

    Scuola Internazionale Superiore di Studi Avanzati via Bonomea, 265 , 34136, Trieste

    sorular